Kína is betekinthet a Windows forrásába

Tóth Kristóf, 2003. március 1. 12:45
A Microsoft pénteken aláírt egy megállapodást a kínai kormánnyal, amelynek értelmében Kína az elsők között tekinthet be a Windows operációs rendszer forráskódjába.
A kínai kormány korábban bejelentette, hogy a Microsoft megoldása helyett inkább a Windows-rivális Linux operációs rendszert preferálja, mivel annak forráskódja szabadon hozzáférhető. Egyes kormányok, mint például a kínai, attól tartanak, hogy a zárt forráskódú szoftverek, mint amilyen a Microsoft Windows, hátsó kapukat tartalmazhatnak, amelyeken titkos információkat szerezhet meg illetéktelenek.

A China Information Technology Security Certification Center intézet pénteken azonban aláírt egy szerződést a Microsofttal, amelynek értelmében az ország is részt vehet a szoftveróriás januárban bejelentett Government Security Program projektjében. Mint Wu Shizhong, az intézet igazgatója elmondta, az IT-biztonság kulcsfontosságú a kínai kormány számára. "A Microsoft GSP lehetővé teszi számunkra a forráskódhoz való hozzáférést, illetve az igényelt technikai információ megszerzését. A projekt emellett szorosabb kapcsolatot épít ki Kína és a Microsoft között. A Microsoft jelentős lépést tett affelé, hogy megértsük szoftvereinek biztonsági rendszereit" - tette hozzá a vezető.

Bill Gates, a Microsoft elnöke kétnapos pekingi látogatása során közölte, örömmel tölti el a szerződés megkötése. "Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy olyan információkkal lássuk el a kínai kormányt, amelynek birtokában könnyebben biztosítható az IT-infrastruktúra biztonsága. A most megkötött szerződést jelentős lépésnek tekintjük Kína, illetve a Microsoft kapcsolatában" - mondta Gates.

A Microsoft vezetője látogatása során Jiang Zemin kínai elnökkel is tárgyalt, aki közölte, Kína örömmel fogadja a Microsoftot, és minden olyan óriáscéget, amely befektetéseket hajt végre az országban, és növekedést eredményez.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09