Az Ericsson munkatársai egyetemi kinevezést kaptak

forrás Prim Online, 2003. június 24. 20:53
Boda Miklóst, az Ericsson Magyarország kutatási-fejlesztési igazgatóját, vezérigazgató-helyettest a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tiszteleti professzorává, valamint helyettesét, Dibuz Sarolta igazgatót a Távközlési és Telematikai Tanszék docensévé nevezték ki.
Boda Miklós, az Ericsson Magyarország kutatási-fejlesztési igazgatója, vezérigazgató-helyettes egy évtizede együttműködik a BM(G)E Villamosmérnöki és Informatikai Karának vezetésével az oktatási és kutatási tevékenység fejlesztésében. Ezirányú munkája során tudatosan törekszik a nemzetközi gyakorlatban már jól bevált módszerek hazai meghonosítására, különös tekintettel a doktorandusz képzés ipari vontakozásaira. Boda Miklós kezdeményező szerepet játszott több hazai kutató laboratórium és az egyetemközi kutatási központ (ETIK) létrehozásában. Munkája során számos doktorandusz témavezetésében közreműködött, közülük ma már többen nemzetközileg is elismert szakemberek. Boda Miklós menedzselési és iskolateremtői sikerei mellett nemzetközileg elismert tudományos munkásságot is folytat.

[normalimage 1 center]

Dibuz Sarolta érdemei között szerepel az egyetemi posztgraduális képzés Távközlési szoftverek tantárgyának kidolgozása és a témában előadások tartása a Villamosmérnöki és Informatikai Karon. A Távközlési és Telematikai Tanszéken több doktorandusz hallgató munkájának tudományos vezetője. Tudományos munkásságának fő területe: a konformancia- és szoftvertesztelés kutatása. Ezen a területen nemzetközi szervezetekben (ETSI, ITU, IFIP, IETF) képviseli mind Magyarországot, mind az Ericssont. A hazai tudományos és oktatási tevékenységen túl kiterjedt nemzetközi együttműködési kapcsolatokat épített ki elsősorban franciaországi és németországi egyetemekkel.

[normalimage 2 center]
Kulcsszavak: Ericsson-hu oktatás BME

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

Verhetetlen árcédulával érkeznek az új E1N irodai monitorok

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 27. 19:07

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05