Az ICON szállítja itthon az új MS/RSA biztonsági megoldást

forrás Prim Online, 2004. február 25. 09:57
A Microsoft a San Francisco-i biztonsági konferencián bejelentette, hogy az RSA Security vállalat és a Microsoft token alapú azonosítási technológiájával vértezi fel Windows rendszereit. A KFKI Csoporthoz tartozó ICON Rt. - mint a két cég megoldásainak magyarországi szállítója - egyedülálló kereskedelmi konstrukcióban kínálja majd a megoldást a hazai közép- és nagyvállalatok számára.

Mint tegnap megírtuk, a Microsoft és az RSA Security az ezen a héten San Francisco-ban megrendezett RSA biztonsági konferencián nagy jelentőségű bejelentést tett: RSA SecurID tokenek segítségével lehetségessé válik az erős azonosítás a Microsoft Windows operációs rendszert használók számára. A token alapú azonosításra a Microsoft Windows-ban beépített támogatás áll majd rendelkezésre. Ez lehetővé teszi a felhasználói név és jelszó megadása mellett az RSA SecurID token által kijelzett, egyszer használatos azonosítóval történő belépést az operációs rendszerbe. Ezzel újabb hardver eszköz telepítése nélkül is bárhol élvezhetjük a vállalati biztonságot jelentősen növelő kétfaktorú azonosítók előnyeit.

Az ICON Számítástechnikai Rt. - mint Microsoft GOLD partner, és mint az RSA Security cég kiemelt partnere -, örömmel üdvözli a két technológia házasítását - mondta Keleti Arthur, az IT biztonsági üzletág igazgatója. Véleménye szerint az RSA SecurID technológiája egyedülállóan biztonságos, rugalmas és gazdaságos megoldást kínál a távoli bejelentkezések és a biztonságos azonosítás problémáira.

Annak ellenére, hogy sok olyan eset látott napvilágot, amelyben a biztonságot a jelszavakat kijátszó felhasználók veszélyeztették, sok cég a mai napig ezekre a megoldásokra támaszkodik a munkaállomás és hálózati azonosításában - mutatott rá a biztonság szigorításának időszerűségére Art Coviello, az RSA Security elnöke és ügyvezetője.

Keleti Arthur szerint a statikus jelszavakat kiváltó technológiáké a jövő. A megoldást jelentő többfaktorú azonosító eszközök, a smart card és token alapú rendszerek elterjedése azonban nagyban függ attól, hogy azok milyen egyszerűen használhatóak és integrálhatóak a vállalatok működésébe, napi gyakorlatába így a Microsoft és az RSA közös megoldásának használatát az ügyfelek kényelmesnek, a vállalati informatikáért felelős vezetők pedig megnyugtatónak találják majd.

A jelenlegi rendszerek felhasználói gyakran több jelszóval rendelkeznek attól függően, hogy a hálózat mely pontján kívánnak csatlakozni a vállalati erőforrásokhoz. Például a helyi hálózaton használt jelszó rendszerint eltér a távoli csatlakozáshoz (pl. VPN) használt azonosítótól. Azon túl, hogy a felhasználóknak emlékezniük kell minden jelszavukra, tovább nehezíti a helyzetet, hogy ezt a nagy mennyiségű jelszót a biztonsági szabályzatok előírásai alapján rendszeresen változtatni kell. Ez a felhasználónak kényelmetlen, a vállalatnak pedig veszélyes és messze nem költséghatékony megoldás - mutatott rá Keleti Arthur.

Az RSA és a Microsoft közös fejlesztésének lényege abban áll, hogy az RSA által gyártott SecurID tokenek segítségével a felhasználó 60 másodpercenként egyedi, változó kód birtokába jut. Összeállítva a felhasználó által ismert, a tokenhez tartozó PIN kódot és az előbbi ugrókódot, előáll az úgynevezett “passcode", amelyet password helyett a megszokott Windows bejelentkező képernyőn adhatunk meg. Ezzel a folyamatosan változó jelszóval az értékes vállalati információk hatékonyabb védelmére nyílik lehetőség.

Az ICON tájékoztatása szerint a termék béta tesztjét 2004 második negyedévében kezdik meg, piaci megjelenését az RSA ez év harmadik negyedére prognosztizálja. A termék használatához a felhasználóknak rendelkezniük kell majd Microsoft Windows 2000, Windows XP vagy Windows Server 2003 operációs rendszer licenszekkel, RSA ACE/Server 6.0-val, RSA ACE/Agent 6.0 for Windows-al és RSA SecurID tokenekkel.

Biztonságtechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Már a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt: hogyan kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk?

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált. Aztán az állítólagos “emberrabló” szól bele a telefonba, és váltságdíjat követel, ellenkező esetben soha többé nem láthatjuk a fiunkat vagy a lányunkat. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint a csalók a jövőben egyre gyakoribbá váló telefonos átverések során a mesterséges intelligenciára támaszkodva súlyos érzelmi és anyagi károkat okozhatnak az áldozatoknak.

2024. február 28. 11:37

Romantika helyett átverés Valentin-napon? Kerüljük el a csalásokat a szerelem ünnepén!

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés: korábban nem ismert módokon keressük a szerelmet. A társkereső alkalmazásoknak 2022-ben világszerte több mint 350 millió felhasználójuk volt. Bár ilyen összetett hazai statisztikai adat nem ismeretes, de például az 1999-es alapítású magyar Randivonal.hu oldalt az évek során több, mint 3 millióan próbálták ki. Akár a telefonunkon is átlapozhatjuk potenciális jelöltjeink online katalógusát – a rémes beszélgetések és a kínos dupla randik ideje lejárt. Persze itt sem mindenki a szerelmet keresi: Valentin-nap alkalmából az ESET szakértői tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a csalók a szívünkön túl az értékeinket is ellopják.

2024. február 14. 11:32

Rendelhetek biztonságosan a Temuról? – Minden, amit tudnunk kell, mielőtt az új webáruházból vásárolunk

Valószínűleg nincs olyan közösségi média használó, aki az elmúlt időszakban ne találkozott volna a világ egyik legnagyobb webáruháza, a Temu hirdetéseivel. 3000 Ft egy pár sportcipőért? Számítógépes billentyűzet 4000 forintért? Látszólag verhetetlen ajánlatok. Köszönhetően a több tízmilliósra becsült termékkínálatnak és a rendkívül alacsony áraknak, az oldal tömegeket vonz, olyannyira, hogy a Temu a világ legtöbbször letöltött vásárlási appja lett. Vajon a Temu előretörése milyen hatással van a környezetre, a termékbiztonságra és jogszerűen működik-e a webáruház? 

2024. január 30. 12:55

Érinteni vagy nem érinteni: biztonságosabbak az NFC-fizetések?

A mágnescsíkos bankkártyák nagyjából 20 évvel ezelőtt jöttek divatba, de amellett, hogy az aláírások szükségessége megnehezítette a tranzakciókat, nem rendelkeztek megfelelő adattitkosítással. Biztonsági szempontból egyértelmű előrelépést jelentettek utódaik, a chipalapú kártyák, melyek az adattitkosítás révén fokozott biztonságot nyújtanak. Az ESET kutatói szerint ezek a kártyák továbbra is alkalmasak klónozásra vagy adatlopásra, bár az ilyen bűncselekmények elkövetése nagyobb kihívást jelent a bűnözők számára, mint a mágnescsíkos kártyák esetében. Közben pedig az érintésmentes fizetések egyre gyakoribbak – de vajon biztonságosabbak, mint a hagyományos fizetési módok?

2024. január 16. 13:09

Neked is az az újévi fogadalmad, hogy végre biztonságossá teszed az online életedet?

A január jó alkalom arra, hogy rendet tegyünk nem csak a fizikai környezetünkben, hanem a minket körülvevő virtuális világban is. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint ennek épp itt az ideje: ha mindenki tudatosan óvná adatait, akkor az online csalók nem tudnának boldogulni. 2023-ban 10 milliárd forintot csaltak ki magyar károsultaktól – és ez az összeg évről évre csak nő. Ha nem akarjuk, hogy idén tovább emelkedjen a károsultak száma, ideje kézbe venni a kiberbiztonságunkat.

2024. január 4. 16:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50