Symantec partner lett a Grepton

Az első biztonsági projekt már lezárult

forrás Prim Online, 2004. november 15. 11:25
Téved, aki azt gondolja: komoly informatikai biztonsági rendszerekkel csak a bankok és titkos katonai objektumok rendelkezhetnek. Az olyan integrált és költséghatékony megoldások, mint amelyeket például a Symantec Rt. kínál, elérhető közelségbe hozzák a kis- és középes vállalatok számára is e rendszerek alkalmazását. A Grepton Informatikai Rt. a Symantec Rt.-vel kötött partneri szerződés keretében a közelmúltban, az OMD Hungary Kft. média cég számára végezte el a teljes informatikai biztonsági rendszer kiépítését.
A Grepton reményei szerint ezen beruházások általánossá vállnak a kis- és középvállalatok körében is, és a hazai informatikai biztonsági kultúramagasabb szintre fog emelkedni a közeljövőben.

A Grepton idén februárban írt alá Enterprise Solution Partner szintű szerződést a Symantec Rt.-vel. Ezt a címet azok a partnerek kapják, akik a magyarországi piacon jelentős értéknövelt viszonteladók, s megoldásszállítói gyakorlattal rendelkeznek a tűzfalak, sérülékenység-kezelés, behatolás-felismerés és víruselhárítás, valamint tartalomkezelés területén. A minősítési eljárás másik követelménye, hogy okleveles biztonsági mérnök álljon az adott partner alkalmazásában. A Grepton azért tartotta fontosnak a partneri együttműködés létrejöttét, mert hisz abban, hogy a Symantec-es fejlesztések által több - és akár kisebb - cég is kialakíthat komoly biztonsági védelmet.

A korszerű biztonsági rendszerek egyik ismérve, hogy a védelmet nemcsak a kiszolgáló számítógépek, hanem a nagyszámú kliens számítógépek számára is biztosítják. Teszik ezt a vírusirtás, a behatolás érzékelés és kliens számítógépeken futó "mini" tűzfalak együttes alkalmazásával. Erre a filozófiára épül az OMD Hungary-nál bevezetett Symantec Client Security megoldás, mely integráltan tartalmazza a védelem ezen elemeit. A kibővített veszélyészlelés a jogosulatlanul tevékenykedő programokat, például a kém- és reklámszoftvereket deríti fel. A magas fokú magatartásgátló attól óvja meg a felhasználói gépeket, hogy rosszindulatú kimenő tevékenység, például e-mailben történő féregküldés történjen rajtuk keresztül. Az otthonról végzett, távoli munkavégzést biztosító VPN technológia eleme, a Symantec VPN őrszem arról biztosítja a rendszergazdát, hogy a céges erőforrásokhoz VPN-en keresztül kapcsolódó mozgó és távoli rendszerek megfeleljenek a védelmi rendszabályoknak. A felhasználói profil beállítási funkciója biztosítja, hogy a felhasználói gép tűzfala nem akadályozza a végfelhasználót. A reklámgát az alkalmazottak termelékenységét fokozza.

A központi eseménykezeléssel és reagálással összekapcsolt rendszerfelügyelet nemcsak megkönnyíti az informatikai hálózat kezelését, de segít a birtoklás összköltségének csökkentésében is. Ha a víruselhárító, tűzfal és behatolás-érzékelő funkciók egy gyártótól származnak, akkor az egyetlen lépésben történő frissítés segítségével a vállalatok gyorsabban reagálhatnak az összetett járványokra, és ezzel megelőzhetik a felhasználói gépek megfertőződését, elháríthatják a rosszindulatú behatolási kísérleteket.

A Grepton Informatikai Rt. számára a partneri cím elnyerése nem csupán a korszerű megoldások alkalmazása miatt előnyös. A Symantec, a mai informatikai környezet kritikus fontosságú műszaki területeit, a vírusvédelmet, tartalomkezelést, tűzfalakat és virtuális magánhálózati eljárásokat, a behatolás-érzékelő rendszereket, valamint a sebezhetőség kezelését felölelő Symantec megoldások alkalmazása terén széles körű műszaki támogatást és képzést nyújt a vállalati partnerek számára.

Biztonságtechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Már a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt: hogyan kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk?

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált. Aztán az állítólagos “emberrabló” szól bele a telefonba, és váltságdíjat követel, ellenkező esetben soha többé nem láthatjuk a fiunkat vagy a lányunkat. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint a csalók a jövőben egyre gyakoribbá váló telefonos átverések során a mesterséges intelligenciára támaszkodva súlyos érzelmi és anyagi károkat okozhatnak az áldozatoknak.

2024. február 28. 11:37

Romantika helyett átverés Valentin-napon? Kerüljük el a csalásokat a szerelem ünnepén!

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés: korábban nem ismert módokon keressük a szerelmet. A társkereső alkalmazásoknak 2022-ben világszerte több mint 350 millió felhasználójuk volt. Bár ilyen összetett hazai statisztikai adat nem ismeretes, de például az 1999-es alapítású magyar Randivonal.hu oldalt az évek során több, mint 3 millióan próbálták ki. Akár a telefonunkon is átlapozhatjuk potenciális jelöltjeink online katalógusát – a rémes beszélgetések és a kínos dupla randik ideje lejárt. Persze itt sem mindenki a szerelmet keresi: Valentin-nap alkalmából az ESET szakértői tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a csalók a szívünkön túl az értékeinket is ellopják.

2024. február 14. 11:32

Rendelhetek biztonságosan a Temuról? – Minden, amit tudnunk kell, mielőtt az új webáruházból vásárolunk

Valószínűleg nincs olyan közösségi média használó, aki az elmúlt időszakban ne találkozott volna a világ egyik legnagyobb webáruháza, a Temu hirdetéseivel. 3000 Ft egy pár sportcipőért? Számítógépes billentyűzet 4000 forintért? Látszólag verhetetlen ajánlatok. Köszönhetően a több tízmilliósra becsült termékkínálatnak és a rendkívül alacsony áraknak, az oldal tömegeket vonz, olyannyira, hogy a Temu a világ legtöbbször letöltött vásárlási appja lett. Vajon a Temu előretörése milyen hatással van a környezetre, a termékbiztonságra és jogszerűen működik-e a webáruház? 

2024. január 30. 12:55

Érinteni vagy nem érinteni: biztonságosabbak az NFC-fizetések?

A mágnescsíkos bankkártyák nagyjából 20 évvel ezelőtt jöttek divatba, de amellett, hogy az aláírások szükségessége megnehezítette a tranzakciókat, nem rendelkeztek megfelelő adattitkosítással. Biztonsági szempontból egyértelmű előrelépést jelentettek utódaik, a chipalapú kártyák, melyek az adattitkosítás révén fokozott biztonságot nyújtanak. Az ESET kutatói szerint ezek a kártyák továbbra is alkalmasak klónozásra vagy adatlopásra, bár az ilyen bűncselekmények elkövetése nagyobb kihívást jelent a bűnözők számára, mint a mágnescsíkos kártyák esetében. Közben pedig az érintésmentes fizetések egyre gyakoribbak – de vajon biztonságosabbak, mint a hagyományos fizetési módok?

2024. január 16. 13:09

Neked is az az újévi fogadalmad, hogy végre biztonságossá teszed az online életedet?

A január jó alkalom arra, hogy rendet tegyünk nem csak a fizikai környezetünkben, hanem a minket körülvevő virtuális világban is. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint ennek épp itt az ideje: ha mindenki tudatosan óvná adatait, akkor az online csalók nem tudnának boldogulni. 2023-ban 10 milliárd forintot csaltak ki magyar károsultaktól – és ez az összeg évről évre csak nő. Ha nem akarjuk, hogy idén tovább emelkedjen a károsultak száma, ideje kézbe venni a kiberbiztonságunkat.

2024. január 4. 16:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50