Nemzetközi konzorcium segíti az IT szektor kutatásait

forrás Prim Online, 2005. február 13. 13:05
Az „European IST” projekt indulóülésén 2005. január 20-21-én Bukarestben 11 szervezet vett részt, amelyek a régi és az új tagállamokból, valamint a társult országokból érkeztek. A projekt célja az infokommunikációs szektor területén működő kutatóintézetek, kutató- és fejlesztőcsoportok integrálása az európai kutatási hálózatokba, és segítése európai támogatások elnyerésében. A projekt koordinátora a FIMAN Development Services, magyarországi partnere pedig az Informatikai Vállalkozások Szövetsége.
Az „European IST” projekt célja, hogy segítséget nyújtson a résztvevő országok kutatóintézeteinek, illetve cégek kutató- és fejlesztőcsoportjainak a megfelelő partnerkapcsolatok kialakításában, a Magyarországon is sok vitát kiváltó adatok egységesítésében. Azért is szükség van Európai szintű együttműködési hálózat kialakítására, mert pályázni csak konzorciumban van lehetőség az „Európai Unió 6. Keretprogram” más néven „FP6 projektjeire”.

"Legalább 50 szervezetnek szeretnénk segíteni abban, hogy más EU tagállamok szervezeteivel partneri kapcsolatba léphessenek s így az „European IST” segítségével részt vehessenek az FP6 projektjeiben. A gyakorlatban konzultációkat és tréningeket tartunk, és ingyenes információkat biztosítunk azok számára, akik az informatika terén szeretnének kutatási témába kezdeni, illetve bekapcsolódni" - jelentette be Mrs. Flaviana Rotaru, a program koordinátora a bukaresti ülésen.

A több mint 16 milliárd eurós költségvetésű FP6 program az Európai Közösségben indított legnagyobb K+F finanszírozási program. A projekt nagy hangsúlyt fektet a kis- és középvállalkozások részvételére, a hagyományos kutatócsoportok - az egyetemek és a kutatóintézetek - mellett. A program különböző pályázati felhívásaira úgy lehet jelentkezni, ha az érdeklődő intézetek nemzetközi konzorciumot alkotnak, s együtt pályáznak a támogatásra.
Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége 2004 őszén indította el FP6 munkacsoportját. Céljai közé tartozik, hogy segítse a magyarországi informatikai cégeket a projektben való részvételhez. A „European IST” program magyarországi partnereként az IVSZ kéri a magyar cégek, intézetek, egyetemek érdeklődőit vegyék fel a kapcsolatot a Szövetség projekt-koordinátorával Bartalos Jenővel (bartalos@ivsz.hu), hogy megfelelő segítséget kaphassanak az európai támogatások elényeréséhez.

A “European IST” projektről röviden:


A “European IST” SSA (specific support action, specifikus támogató akció) típusú projekt, amelyet az Európai Unió „6. Keretprogramja” finanszíroz. A projekt célja egy európai szintű együttműködési hálózat kialakítása, valamint az informatikai kutatóintézetek és kutató-fejlesztőcsoportok európai programjaiban való részvételének elősegítése a résztvevő szervezetek és a támogatások értékének növelésével. A projekt 8 európai állam 11 szervezetének (vállalatok, kutatóintézetek és tanácsadó cégek) tudását és kompetenciáját használja fel.
A program koordinátora a FIMAN Development Services partnerei az: ARIES (Románia), AETIC (Spanyolország), AETIC (Spanyolország), EUROQUALITY (Franciaország), SEPVE és HELP FORWARD (Görögország), IPPT PAN (Lengyelország), IVSZ (Magyarország), RPF (Ciprus), BASSCOM és ARC FUND (Bulgária).

Kulcsszavak: k+f kutatás projekt

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

A boldog gyerekekből lesznek sikeres felnőttek

Több mint 600 támogatott, 105 diploma, 606 nyelvvizsga, 246 informatikai bizonyítvány. Csak néhány eredmény, amit a 19 éve működő Csányi Alapítvány és az általa mentorált fiatalok elértek. Az alapítvány valódi sikere a számok mögött, a személyes történetekben rejlik – hangzott el Zánkán az Alapítvány által szervezett idei Életút Fesztiválon április 20-án. A kiemelkedő informatikai és idegen nyelvi képzések mellett a végzett fiatalok a megszerzett kapcsolati tőkét, a közösség erejét tartják a legfontosabbnak. Nemcsak a Csányi Alapítvány nagykorú már, hanem egyre több mentoráltból vált olyan fiatal felnőtt, akik büszkén támaszkodhatnak az alapítvány segítségével megszerzett tudás mellett egymásra, „Csányisokra” is.

2024. április 23. 11:35

Állásbörzét és karrierfelkészítést tart szerdától a Corvinus

Több mint kétszáz állásajánlat közül lehet válogatni a Corvinus Egyetem idei karrierexpóján április 24-én és 25-én. Az eseményen részt vevők sok tippet gyűjthetnek karrierjük beindításához, kiteljesítéséhez is. Ebben nemcsak több tucat, corvinusos diplomával színes és sikeres életutakat bejáró szakember segít személyesen, de megtanulható a ChatGPT és a LinkedIn munkakeresői célokra optimalizált, profi használata is. 

2024. április 23. 09:57

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50