Patikusroham az interneten

forrás Prim Online, 2005. augusztus 12. 14:51
Meglepően sok patikus internetezik, azonban csak elvétve akad közöttük igazán tapasztalt felhasználó. A hazai gyógyszerészek 64,7%-a használja rendszeresen, azaz legalább havi szinten az internetet – derült ki az MKM patikai felméréséből, amelynek keretében összesen 157 gyógyszerész válaszolt az internet-használatra, a patikai IT-infrastruktúrára, az innovatív értékesítésre valamint a patikai rendelési szokásokra vonatkozó kérdésekre.
A gyógyszerészek az internetet leginkább e-mail küldésére és szakmai célú információszerzésre használják. A szakmai források közül kiemelkedik a Magyar Gyógyszerész Kamara weboldalának ismertsége.

A gyógyszerészeket magas színvonalú informatikai háttér veszi körül: a válaszadók 62,7%-a munkahelyén, 41,2%-a pedig otthonában is átlagosan 3 évnél fiatalabb számítógépekkel rendelkezik. Minden 7. gyógyszerész háztartásában notebook-ot is találunk. Ennél is jobb arányt mutat a hozzáféréssel való ellátottság: csupán a gyógyszerészek 22%-ának nincs sem munkahelyén, sem háztartásában internet-kapcsolata.

„Az internetező gyógyszerészek messze átlag feletti aránya elsősorban a kiváló patikai ITháttérre vezethető vissza, valamint arra, hogy az áltanosan elterjedt modemes rendelési mód miatt a legtöbb patikus számára nem jelent túl magas technológiai lépcsőt egy betárcsázós internet-kapcsolat létrehozása” – állítja Kővári Tamás, az MKM vezetője. „Árnyaltabbá válik azonban a kép, ha ezt minőségi szempontból vizsgáljuk. A patikusok közöttük kevés a tapasztalt internet-felhasználó. A legtöbb gyógyszerész csupán néhány webhelyet ismer, amiket általában akkor látogat meg, ha valamilyen konkrét információt keres. Az intenzívebb internet-használat gátját elsősorban az időhiány, a nem megfelelő technikai és biztonsági tudás, valamint az internet lehetőségeinek hiányos ismerete jelentik.”

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A múlt feltárása, a jövő segítségével!

Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!

2024. április 15. 18:46

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09