HP kutatás-fejlesztési beruházás a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen

forrás Prim Online, 2006. március 29. 18:35
Átadták az Információtechnológiai Innovációs és Tudásközpontot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME).
A hazai kutatás fejlesztés elősegítése érdekében végzett többéves aktív tevékenysége újabb fontos mérföldköveként értékelte a ma ünnepélyesen átadott Információtechnológiai Innovációs és Tudasközpontot Beck György, a HP Magyarország vezérigazgatója.

"A tudásközpont pontosan azt az irány testesíti meg, amely az ország számára a legtöbb kitörési pontot adhatja: magas hozzáadott értéket képviselő, magasan képzett szakértelmet igénylő, a felsőfokú szakképzésre, az egyetemi környezetre épülő projektek egy idő után regionális lehetőséget is megnyithatnak az ország előtt" - kommentálta az eseményt Beck.

A Tudásközpont a komplex információs rendszerek tématerületen, négy tudományos kutatási programfőirányt (Fejlesztési módszertan és keretrendszer, Elosztott és beágyazott rendszerek, IT-biztonság és minőség, Ember-gép kapcsolat) jelölt ki. A Tudásközpont menedzsmentje az ipari partnerekkel közösen az egymással összefüggő kutatás-fejlesztési főirányokban négy alkalmazásfejlesztési és innovációs projektcsoportot jelölt ki, melyben témafókuszált, konkrét és a globális piacon is értékesíthető, szellemi értéktöbbletet tartalmazó termékek és szolgáltatások létrehozása a cél.

Az alkalmazásfejlesztési projektcsoportok az alábbiak:

  • e-Dokumentum
  • Köztesréteg, Tudásbázis és Grafikai Alkalmazások
  • e-Biztonságfejlesztés
  • GRID és Biztonsági Labor

Az értékesíthetőség szempontjából az első eredmények mintegy 1500 mérnökhónap humánerőforrás kapacitással, 14 alkalmazásfejlesztési projektben, a világpiacon is értékesíthető termékekben és szolgáltatásokban öltenek majd testet.
Kulcsszavak: k+f BME HP-hu

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

A márkák megítélése szenvedhet kárt a visszaeső életszínvonal miatt

Az összes vizsgált szempont szerint romlott a fogyasztói elégedettség az elmúlt egy évben a KPMG Customer Experience Excellence globális kutatása szerint. A jelenség mögött első sorban a globális megélhetési válság áll. Ugyanakkor a pandémia idején a márkák részéről tapasztalt odaadó hozzáálláshoz képest a mostani krízisjelenségek kezelésében nem érzik a fogyasztók a cégek részéről a partneri hozzáállást. Míg például a covid okozta fogyasztói nehézségeket közös összefogással lehetett megfelelően kezelni, a mesterséges intelligencia kérdésében akár a front ellentétes oldalára is rendeződhetnek a szolgáltatók és a fogyasztók – hívja fel a figyelmet jelentésében a KPMG.

2024. március 27. 13:17

Energiatakarékosság az ASUSTOR-ral!

Az áramszámlák világszerte meredeken nőnek, ASUSTOR NAS viszont segít abban, hogy adataid elérhetők legyenek és pénzt takaríts meg.

2024. március 27. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05