Vajon magyar fizikus találta fel a xerox eljárást?

forrás Prim Online, 2006. április 1. 12:51
Igaz-e, hogy William Shakespeare papírra írta szonettjeit? Gutenberg alkotta meg a mozgatható betűket? A vas könyvnyomtató prés szabadalma egy politikus nevéhez fűződik? Tényleg 1927-ben építették meg a világ első fényszedő gépét? - ilyen és ehhez hasonló (illetve a címben feltett) kérdéseket kell megválaszolniuk azoknak, akik felkeresik a FairPrint.hu tematikus portál Agytorna rovatát.
A honlap papír- és nyomdaipar (+dtp) történeti kvízzel ünnepli meg 2002. április 1-jei elindulásának évfordulóját. Mindig 13+1 kérdést tesznek fel, s a böngészőnek kell eldöntenie, hogy az állítás igaz-e vagy hamis. Az értékelés egy új ablakban nyílik meg, így az ALT+TAB billentyűk használatával az esetleges rossz válaszok visszakereshetők. Az oldal frissítésével újabb kvíz tölthető ki.

A már komoly szakmai múlttal rendelkező, a számítástechnika nyomdászati alkalmazásával foglalkozó FairPrint konferenciák és kiállítások szervezőiként hárman, Radó István (Radó Kiadó és Szolgáltató MC), Ratkovics Péter (partners Hungary Kft.) és Várhegyi László (É+L Kft.) elhatározták, hogy nemcsak magának a rendezvénynek készítenek rangjának és szerepének megfelelő honlapot, hanem létrehoznak egy a tágabb értelemben vett asztali kiadványszerkesztéssel (desktop publishing) foglalkozó tematikus portált, ún. vortált, részletesen kitérve a nyomdászattal, sőt a papír- és csomagolóanyagiparral, valamint más társszakmákkal és határterületekkel való kapcsolódásokra is. Már az induláskor igyekeztek a témakörrel kapcsolatos minél több információt összegyűjteni, s a grafikus megjelenítésben lévő lehetőségeket a letölthetőség érdekében feláldozva, azt szándékosan leegyszerűsítve, áttekinthetően és minél gyorsabban eljuttatni a böngészőkhöz. Időközben a portál egyik meghatározó információforrásává vált a téma iránt érdeklődő szakembereknek. Jelenleg a honlap főoldalán napi mintegy 250-300 belépőt számlálnak.
Kulcsszavak: DTP

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja

Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:

2023. február 4. 21:32

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05