Az Epson kutatóját kitüntették a mikropiezo-technológia kidolgozásáért

forrás Prim Online, 2006. május 15. 11:09
Az Epson digitális nyomtatási technológiájának szíve az egyedülálló mikropiezo nyomtatófej. Ennek vezető feltalálóját, Minoru Usuit, aki jelenleg a Seiko Epson, valamint a vállalat termelési és tervezési-fejlesztési részlegének igazgatója, a tekintélyes Perkin-medállal tüntették ki teljesítményéért. A díj, amelyet a „Society of Dyers and Colourists” alapított, olyan személyeket tüntet ki, akik a színekkel foglalkozó tudományok területén alkotnak maradandót. A díj 1901-es megalapítása óta mindössze 22 ilyen kitüntetést adtak át.
A díjakat William Henry Perkin tiszteletére adják át, aki 150 évvel ezelőtt felfedezte a „mauve” színt (élénk lila).  Ez volt az első kereskedelmi célból kifejlesztett szintetikus színezőanyag, amelynek a felfedezése megnyitotta az utat sok más szintetikus színezőanyag gyártása felé. Nem sokkal az anyag felfedezésének évfordulója után hozták létre a díjat, hogy megünnepeljék Perkin egyedülálló hozzájárulását a színezőiparhoz. A Perkin-medál az egyesület által adományozott legmagasabb kitüntetés., amelyet kizárólag különleges tudományos teljesítményekért ítélnek oda. Minoru Usui a díj első XXI. századi tulajdonosa.

Kenneth McGhee, az egyesület vezérigazgatója szerint „örömmel adjuk át a díjat Minoru Usuinak, aki hatalmas mértékben járult hozzá a piezo tintasugaras nyomtatási technológia kifejlesztéséhez.”

Az Epson mikropiezo nyomtatófej-technológiája segítségével az apró és tökéletesen formázott tintacseppek maximális pontossággal kerülnek a papírra – ez elengedhetetlen a jó minőségű nyomtatáshoz. A nyomtatófej minden fúvókája fölött megtalálható piezo elemekhez érkező elektromos impulzus okozta alakváltozás hatására kerül a tinta a papírra. Ez a technológia lehetővé teszi a piezo elemek pontos irányítását, és a tintacseppek méretének pontos szabályozását, így hozva létre a fantasztikus nyomtatási minőséget.

Kulcsszavak: díj CIO Epson

Céginfó ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05