10 hónap börtönbüntetés szoftverkalózkodásért

forrás Prim Online, 2006. december 11. 12:04
A szerzői jogi törvény megsértéséért a Budapest XVIII. – XIX. kerületi Bíróság elsőfokon 10 hónap börtönnel és 2 év közügyektől történő eltiltással sújtott egy különösen visszaeső magánszemélyt. Az ítélet indoklása szerint a vádlott 29 rendben, üzletszerűen sértette meg a szerzői jogi törvényt. A vádlott feltételes szabadlábra nem bocsátható.
A Bíróság mostani döntése megfelel annak a törvényi előírásnak, amely akár 8 évig terjedő szabadságvesztéssel is sújthatja az ilyen típusú törvényszegést, és összhangban van azzal az Európai Uniós törekvéssel is, amely az egyes országokban a szerzői jogi törvények megsértésének szigorú büntetését szorgalmazza.

Az elmúlt időben a Business Software Alliance (BSA) és az illetékes kormányzati szervek fokozták erőfeszítéseiket az illegális szoftverek forgalmazásának visszaszorítása érdekében. Ez a jogsértő tevékenység ugyanis nagyban hozzájárul ahhoz, hogy Magyarországon évente többszáz milliárd forint folyik át a fekete gazdaságba, 30 milliárd forint adóbevételtől fosztva meg az államot és többezer legális számítástechnikai munkahelytől a munkavállalókat. A BSA programjai révén folyamatosan tájékoztatja a vállalkozások tulajdonosait és vezetőit arról, milyen pénzügyi és jogi kockázatot vállal az, aki illegális szoftvert használ.  Miközben az oktatás és a tájékoztatás a BSA tevékenységének továbbra is elsődleges területe, a szervezet a szoftvergyártók érdekeinek hatásos védelmével is támogatni kívánja a szellemi tulajdon és a szerzői jogok védelmének ügyét.

Az említett gazdasági veszteségek a szoftver illegalitási arány 10% csökkenését veszik alapul, és adatai az IDC 2006-ban készült gazdasági hatástanulmányán alapulnak.

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A múlt feltárása, a jövő segítségével!

Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!

2024. április 15. 18:46

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09