Quest Software-Microsoft: protokolltechnológiai licenc az Európai Protokoll Program keretében

OTS - Cégvonal, 2007. március 9. 10:07
A Quest Software, Inc. lett az első licencvásárlója a Microsoft Munkacsoport Szerver Protokol Programnak (Microsoft Work Group Server Protocol Program - WSPP), amit az Európai Bizottság 2004 márciusi döntését követően hozott létre.
A Quest vezetői szerint a Microsoft protokolltechnológiájának licencelése megnöveli és gazdagítja az együttes működtetés lehetőségét azon vásárlók számára, akik heterogén szerverkörnyezetben dolgoznak. A Quest azt tervezi, hogy olyan szoftvermegoldásokat fejleszt majd, beépítve a Microsoft protokollokat is, amelyek a Questnél jelenleg beszerezhetőnél jobban biztosítanak a vásárlók számára lehetőséget a  Unix, Linux és Java aktív könyvtárral hitelesítő rendszerek integrálására. A bejelentés a Quest és a Microsoft eddigi utolsó lépése abba az irányba, hogy könnyű és hatékony megoldást biztosítsanak azon felhasználók személyazonosságának biztosítására és kezelésére, akik heterogén információtechnológiai infrastruktúrában dolgoznak.

- Közös célunk a vállalati szervezetek azon szükségletének biztosítása, hogy gyakorlati megoldásokkal kezelni tudják a különböző infrastruktúrákat, és növelhessék technológiai és emberi erőforrás befektetéseik eredményét - mondta el Doug Garn, a  Quest Software elnöke.

WSPP licencvásárlóként a Quest elérheti majd azokat a kommunikációs protokollokat, amelyek a Windows Server operációs rendszerben rendelkezésre állnak, és amelyeket a Windows munkacsoportszerver (Work Group Server) használ arra, hogy biztosítsa a csoport és felhasználói adminisztrációs szolgáltatásokat (beleértve a Windows Domain Controller szolgáltatásokat, az aktív könyvtár szolgáltatásokat és a csoportképző szolgáltatásokat) a Windows munkacsoport-hálózatok (Windows Work Group Networks) számára.

A Microsoft ezt a protokoll-licenc programot az Európai Közösség 2004 márciusi döntésének előírásainak kielégítésére fejlesztette ki; ez arra kötelezte a Microsoftot, hogy terjessze ki azt protokoll-licencelést, amelyet az Egyesült Államokban már felkínált. Míg az Egyesült Államokban a programnak 27 licencelője van, ez európai programban a Quest az első protokollt licencelő vállalat.

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Kiberbiztonsági útmutató készült a magyar kkv-knak

A magyar kisvállalkozásokat támogató kiberbiztonsági kézikönyvet mutatott be az Európai Innovációs és Technológiai Intézettel (EIT Digital), a Nemzetközi Digitális Alapítvánnyal (Global Digital Foundation) együttműködve a Huawei Technologies. 

2024. április 19. 18:43

Barangolj, dolgozz és játssz a BOOX tablettekkel!

Hogy kiszabadulhassanak a hagyományos irodák korlátai közül és egy nyitott környezetben élhessenek, egyre többen választják a digitális nomádságot a munka és magánélet közti jobb egyensúlyért. Annak ellenére, hogy a véget nem érő nyári kalandok vagy a különböző kultúrák megismerése igencsak csábító, számos kihívást jelentenek.

2024. április 17. 11:41

Júniusban érkezik Magyarországra a Lenovo Legion Tab Android Gaming Tablet

A Lenovo bejelentette, hogy a Lenovo Legion Tab júniusban Magyarországon is elérhetővé válik. A 8,8 hüvelykes Android táblagép – amely a modern mobilos játékosok számára készült – áthidalja a PC és a mobiljátékok közötti szakadékot, egyúttal elérhető és kényelmes megoldást kínál a kiemelkedő játékélményt kereső játékosok számára.

2024. április 15. 14:43

Országos előadássorozatot indít az SZTFH a magasabb szintű kiberbiztonságért

A vállalati kiberbiztonság erősítése érdekében a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) 2024 áprilisában ismét egy többállomásos országos rendezvénysorozatot indít. A roadshow célja, hogy felhívja a figyelmet a vállalatokat érintő kiberbiztonsági fenyegetésekre, valamint – a cselekvő állam részeként – elősegítse a nemzeti digitális szuverenitás és a kiberbiztonság, mint a piacon megvalósuló versenyelőny érvényesítését.

2024. április 13. 14:20

Szerkessz 4K-s Adobe Premiere videókat az ASUSTOR Flashstor 12 Pro NAS-ról!

Az Adobe Premier Pro az egyik legnépszerűbb videószerkesztő alkalmazás. Az Adobe Premiere videók szerkesztésére és speciális effektek hozzáadására is használható. Szerkesztés közben azonban olyan problémák léphetnek fel, mint a nem megfelelő teljesítmény, a tárolólemezek lassúsága, az elegendő tárolókapacitás hiánya, vagy éppen a lemezek meghibásodása és a biztonsági másolatok hiánya. A kevés tárhellyel rendelkező számítógépek felhasználóinak és a tartalomgyártóknak az ASUSTOR a Flashstor 12 Pro használatát javasolja a hatékony 4K-videószerkesztéshez.

2024. április 13. 06:09

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09