Új tagokkal és ösztöndíj-lehetőségekkel bővült az Észak-magyarországi Informatikai Klaszter kezdeményezés

forrás Prim Online, 2007. november 16. 16:40

A Miskolci Egyetem és a helyi vezető informatikai cégek által alapított Észak-magyarországi Informatikai Klaszter új tagokkal bővíti hálózatát. A most belépő cégek mellett a régió egy másik prominens felsőoktatási intézménye, az egri Eszterházy Károly Főiskola is csatlakozott a kezdeményezéshez.

A közel fél éve alapított Észak-magyarországi Informatikai Klaszter elsődleges célja, hogy elősegítse a régió informatikai iparának fejlődését azáltal, hogy az oktatási intézmények és a helyi informatikai cégek meglévő együttműködését egy magasabb szintre emeli. Amint az eddigi eredmények is mutatják, a klaszter ideális környezetet teremt a tagjai közötti együttműködésre mind kutatási projektek, mind termékfejlesztés terén. Segítségével olyan projektek is létrejöhetnek, amelyet még a nagyobb tagvállalatok sem képesek önerőből megvalósítani, valamint könnyebbé válik a nagyobb projektekhez szükséges kompetenciák és források előteremtése is.

„Ez a kezdeményezés jó példa arra, hogy nem csak Budapesten létezhetnek sikeres IT vállalkozások. Remélhetőleg, az Év Vállalatának választott IND, vagy az ország legnagyobb szoftverfejlesztő cége, az evosoft mellett további cégek sikere is öregbíti majd a helyi informatikai szektor jövőjét. Ezekhez hasonló cégekre van szükség, olyanokra, amelyek nem állami megrendelésekből növekednek, hanem innovatív termékeikkel nemzetközi piacon is versenyképesek” - nyilatkozta Kátai Szabolcs, az Informatikai Vállalatok Szövetségének alelnöke.

A különféle K+F együttműködések mellett a klaszter célkitűzései között szerepelnek az Inkubátorház és az Infopark projektek is. Az előbbi, növekedési, munkahelyteremtési lehetőséget biztosít az induló vállalkozások számára. Az inkubátorházban letelepedő kezdő informatikai cégek a kedvezményes irodabérlet, a tanácsadási szolgáltatások, a professzionális infrastruktúra, és az egyetem közelsége révén egyedülálló növekedési lehetőséget kapnak. Az Infopark projekt pedig egy olyan, komplex ingatlanfejlesztést takar, amelynek keretei között, a Miskolci Egyetem közvetlen közelében kiépülne egy minimum 500 fős, további bővítési lehetőséggel rendelkező irodaközpont, informatikai cégek igényeihez igazítva. 

A megvalósuló programok várhatóan egy organikus fejlődést indítanak be: az informatikai szektor erősödése egyéb üzleti szektorok fejlődését vonja majd maga után, így a régió hosszú távon is vonzóvá válik a vállalkozások számára.

A klaszter hálózatába tartozó cégek egyöntetűen fontosnak tartják a folyamatos együttműködést a diákokkal, ezért már tanulmányik idején gyakorlati, ösztöndíj, vagy egyéb lehetőségeket biztosítanak számukra. A gyakornoki programok mellett több cég is szívesen segít komplex feladatok és diplomamunkák írásában, illetve a nagyobb cégek közvetlenül az oktatásban is részt vesznek.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy az Eszterházy Károly Főiskola is csatlakozott a klaszterhez, hiszen a Miskolci Egyetemmel és a helyi informatikai cégekkel karöltve hatékonyabban felhívhatjuk diákjaink figyelmét a régióban rejlő lehetőségekre. Fontos, hogy az informatika világa iránt érdeklődő tanulókban már a középiskola idején tudatosítsuk, hogy kiváló felsőfokú továbbtanulási lehetőségeket találhatnak itt az észak-magyarországi régióban is, akár mint informatikus, akár mint a terület üzleti részeivel foglalkozó közgazdász” – mondta dr. Dobróka Mihály a Miskolci Egyetem rektorhelyettese.

A főiskola Matematikai és Informatikai Intézete és az evosoft Hungary Kft. között létrejött szoros együttműködéséről Fodor Szabolcs, a szoftverfejlesztő cég miskolci részlegének vezetője és dr. Kusper Gábor tanszékvezető számolt be. Az evosoft Hungary Kft. kiemelkedő hangsúlyt fektet szoftvertermékei tesztelésére, valamint tesztelési eszközeinek és folyamatainak állandó fejlesztésére, míg az Eszterházy Károly Főiskola felszerelt tesztlaborral és a téma iránt érdeklődő lelkes hallgatókkal, oktatókkal járul a kutatási tevékenységhez.

Kulcsszavak: felsőoktatás oktatás k+f

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Sony World Photography Awards 2024 – kihirdették a nyerteseket

A World Photography Organisation egy különleges gálaünnepségen Londonban kihirdette a Sony World Photography Awards 2024. évi nyerteseit. Az immár 17. éve megrendezett díjátadó ünnepség napjaink legjobb fotográfiai alkotásait mutatja be, valamint az elmúlt év legközkedveltebb képeit és történeteit díjazza. A győztes, döntős és shortlistre került képek április 19-től láthatók a Sony World Photography Awards 2024 kiállításon a londoni Somerset House-ban.

2024. április 19. 20:08

Kiberbiztonsági útmutató készült a magyar kkv-knak

A magyar kisvállalkozásokat támogató kiberbiztonsági kézikönyvet mutatott be az Európai Innovációs és Technológiai Intézettel (EIT Digital), a Nemzetközi Digitális Alapítvánnyal (Global Digital Foundation) együttműködve a Huawei Technologies. 

2024. április 19. 18:43

A MITTE az ügynökségi partnere a világ első tokenizált naperőmű projektjének

A MITTE felel a globális zöld energia vállalat, a Sunmoney Solar Group almárkájának branding és social feladataiért, illetve a Sunmoney 360 app design feladataiért.

2024. április 19. 16:59

Ünnepel a Samsung Galaxy Team európai sportolói csapata

Már csak 100 nap, és elkezdődnek a 2024-es párizsi olimpiai és paralimpia játékok. Ez alkalomból a Samsung, az esemény nemzetközi partnereként bejelenti eddigi legnagyobb létszámú sportolói csapatát. A vállalat idén összesen 57, köztük 44 európai Team Galaxy versenyzőt támogat – olyan sportolókat, akik a játékok során országukat képviselik –, hogy az olimpián is kihozhassák magukból a bennük rejlő lehetőségeket. 

2024. április 19. 15:11

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09