Pannon mobil internettel kevesebb az akadály a vakok számára

forrás Prim Online, 2007. november 19. 16:12

A Pannon a közelmúltban 25 civil szervezetnek adományozott hordozható számítógépet és szinte korlátlan, havi 10 GB-ig ingyenes internetszolgáltatást; így kapott új laptopot többek között a VIZUS Alapítvány is. A vakokat és gyengén látókat támogató, a fogyatékossággal élők prevenciós-rehabilitációs, szabadidős-sport, valamint oktatási-kulturális programjainak fejlesztésével foglalkozó szervezet megkülönböztetett figyelmet fordít a vak diákok iskolán kívüli foglalkozásaira, beleértve az oktatást és szakmai továbbképzést is.

„A Pannon mobil internet segítségével olyan programok jutnak el a fogyatékossággal élő gyerekekhez és felnőttekhez, melyek segítségével azonos értékűnek érezhetik magukat a látókkal és így megtapasztalhatják az esélyegyenlőséget" – mondta Dr. Majorosi Emese, a Pannon sajtó- és információs igazgatója.
 
A „hangos számítástechnika” úttörő jellegű áttörést jelentett a vak és súlyosan látáskárosodottak érvényesülésében. A fiatalok továbbtanulása, felsőfokú intézménybe való felvételizése és nyelvtanulása, majd későbbi elhelyezkedése és szocializációja is sokkal könnyebb lett, mióta a régi írógépes pontírás és Braille írást felváltotta a hangos laptop és az internetes kapcsolat, megszűntetve az információhoz való hozzájutás eddigi korlátait. A vakoknak sokkal inkább szükségük van helyhezkötöttség nélküli számítástechnikai eszközökre, hiszen az alapvető információkhoz is számítógép segítségével férnek hozzá akár az iskolai jegyzetelés, akár a munkájuk során, akár otthonukban, ezért a laptop és a vezeték nélküli, az egész ország területén használható mobilinternet nyújtja a legjobb lehetőséget a mindennapi tájékozódáshoz

„A mobil internet és laptop segítségével utazó munkatársaink az ország egész területén be tudják mutatni a rászorulóknak az alapítvány által biztosított ingyenes számítógépes programokat, illetve a vakok számára hozzáférhető info-kommunikációs lehetőségeket, mint például a Vakok Digitális Könyvtárát, mely a legnagyobb, több regényt, dráma, novellás- és verseskötetet, továbbá történelmi és művelődéstörténeti munkát tartalmazó, vakoknak készített elektronikus könyvtár” – mondta el Cseke Vanda, az alapítvány kuratóriumának elnöke.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50