Közösségi vírusirtás: ötmillió gépből álló védelem

forrás Prim Online, 2008. szeptember 1. 14:34

A Panda már idén elérhetővé teszi a 2009-es termékekben debütáló „Kollektív Intelligencia” modellt, amit a CHS-sel közösen mutat be. A cég szerint az új megközelítés teljesen megreformálja a vírusirtást.

A Panda Security a CHS-sel együttműködve 2008. augusztus 29-én mutatja be az ún. „Kollektív Intelligenciát”, az első aktív, közösségi vírusirtó modellt, melynek lényege, hogy a Panda vírusirtó szoftvereket használó PC-tulajdonosok egyfajta biztonsági hálózatot alkotnak, és egymásnak segítenek a vírusok felismerésében és kivédésében.
– A jelenleg használt proaktív védelem sajnos 70-90%-os sikerrel véd a még ismeretlen fenyegetések ellen – kommentálta a hírt Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – Ez önmagában jó aránynak tűnne, de ha naponta háromezer fenyegetés bukkan fel, már a 10% is rengeteg.
A „Kollektív Intelligencia” erre kínál megoldást: egy központi szerverhez kapcsolódva a Panda szoftvert használó PC-tulajdonosok gépe egyetlen hatalmas hálózatot képez, amely igazi vírusirtó-közösségként működik: ha valamelyik gép fertőzést fedez fel, azonnal értesíti a többit is.
– A technológia lényege, hogy ha valamelyik gépet fertőzés, vagy támadás éri, azonnal képes értesíteni a többit is, így minimalizálhatók a károk – fűzte hozzá Sándor Zsolt. – Ráadásul a kommunikáció és a vírusvédelmi, ellenőrzési munka jelentős része a központi szerveren keresztül történik, így a program erőforrásigénye minimális.
A minimális erőforrásigény miatt sokkal bonyolultabb, részletekbe menő eljárásokat lehet végrehajtani, anélkül, hogy a PC-t terhelnénk; a hálózat tagjainál egy sor, eddig meglehetősen sokáig tartó feladat végezhető el párhuzamosan.

A „Kollektív Intelligencia” modell idei bevezetésétől a Panda Security szakértői a célzott támadások, és az eddig nehezen kezelhető „digitális kártevők” drámai visszaszorítását remélik.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09