NOD32 vírusirtó mobiltelefonokra

Mészáros Péter, 2008. november 27. 14:54

Az okostelefonok terjedésével fokozódnak a mobileszközökhöz kapcsolódó biztonsági kockázatok is. A vírustámadások kivédésére az ESET piacra dobta új szoftverét, a Mobile Antivirust. Az itthon december első napján megjelenő vírusirtó a cég vállalati ügyfelei számára ingyenesen vagy jelentős kedvezménnyel lesz elérhető.

Az okostelefonokat támadó kártevők nem csak az eszközökön tárolt adatokat rongálhatják meg, de akár továbbíthatják a felhasználók személyes adatait a vírusok készítői számára. A NOD32 fejlesztése során megszerzett tapasztalatokat felhasználó ESET Mobile Antivirus proaktív védelmet nyújt a kártevők ellen, és képes a kéretlen SMS üzenetek blokkolására is.
A Windows Mobile platformon működő szoftver a többfajta ellenőrzési funkcióval és az automatikus frissítés lehetőségével kiegészítve megbízható védelmet biztosít az okostelefonoknak.

A Mobile Antivirus fejlesztése során az ESET szakembereinek számos olyan nehézséget kellett leküzdeniük, amelyek szinte ismeretlenek az asztali számítógépeken és laptopokon használt vírusirtóknál. Korlátot jelentett az okostelefonok limitált memóriája, az eltérő akkumulátorfajták kapacitása és a különböző sávszélességek létezése. „A számos kihívás ellenére sikerült egy olyan szoftvert létrehozni, amely a telefon teljesítményének befolyásolása nélkül képes teljes körű védelmet biztosítani” – mondta Csiszér Béla, az ESET NOD32 magyarországi forgalmazásáért felelős Sicontact Kft. ügyvezetője.
A mobiltelefonokra készített védelemhez az ESET Smart Security Business Edition licenctulajdonosok ingyenesen, az ESET NOD32 Antivirus Business Edition licenctulajdonosok pedig 50% kedvezménnyel juthatnak hozzá.

Az ESET Mobile Antivirus tulajdonságai:


·    Heurisztikus vírusvédelem:
Mesterséges intelligencián alapuló, valós idejű vírusvédelem a már létező és a még nem ismert károkozók ellen.

·    Kisméretű frissítési fájlok:
A kompakt, optimalizált frissítéseknek köszönhetően az ESET Mobile Antivirus naprakészen tartása nem igényel nagy adatforgalmat a mobilhálózatokon.

·    Automata vagy kézi indítású frissítés:
Manuális vírusadatbázis-frissítés, vagy napi, heti és havi gyakoriságú automatikus frissítés.

·    Kézi indítású ellenőrzés: A belső és külső adathordozók ellenőrzésére egyaránt alkalmas eszköz.

·    Cabinet fájlok ellenőrzése: A tömörített cabinet fájlokban megbújó vírusok felderítésére használható alkalmazás.

·    Naplófájlok: Az elvégzett ellenőrzések statisztikái felhasználóbarát formátumban.

·    SMS szűrő:
A kéretlen szöveges üzenetek ellen nyújt védelmet, azáltal, hogy a gyanús üzeneteket a levélszemétmappába helyezi.

Kapcsolódó webcím: www.eset.hu

Biztonságtechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Már a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt: hogyan kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk?

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált. Aztán az állítólagos “emberrabló” szól bele a telefonba, és váltságdíjat követel, ellenkező esetben soha többé nem láthatjuk a fiunkat vagy a lányunkat. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint a csalók a jövőben egyre gyakoribbá váló telefonos átverések során a mesterséges intelligenciára támaszkodva súlyos érzelmi és anyagi károkat okozhatnak az áldozatoknak.

2024. február 28. 11:37

Romantika helyett átverés Valentin-napon? Kerüljük el a csalásokat a szerelem ünnepén!

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés: korábban nem ismert módokon keressük a szerelmet. A társkereső alkalmazásoknak 2022-ben világszerte több mint 350 millió felhasználójuk volt. Bár ilyen összetett hazai statisztikai adat nem ismeretes, de például az 1999-es alapítású magyar Randivonal.hu oldalt az évek során több, mint 3 millióan próbálták ki. Akár a telefonunkon is átlapozhatjuk potenciális jelöltjeink online katalógusát – a rémes beszélgetések és a kínos dupla randik ideje lejárt. Persze itt sem mindenki a szerelmet keresi: Valentin-nap alkalmából az ESET szakértői tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a csalók a szívünkön túl az értékeinket is ellopják.

2024. február 14. 11:32

Rendelhetek biztonságosan a Temuról? – Minden, amit tudnunk kell, mielőtt az új webáruházból vásárolunk

Valószínűleg nincs olyan közösségi média használó, aki az elmúlt időszakban ne találkozott volna a világ egyik legnagyobb webáruháza, a Temu hirdetéseivel. 3000 Ft egy pár sportcipőért? Számítógépes billentyűzet 4000 forintért? Látszólag verhetetlen ajánlatok. Köszönhetően a több tízmilliósra becsült termékkínálatnak és a rendkívül alacsony áraknak, az oldal tömegeket vonz, olyannyira, hogy a Temu a világ legtöbbször letöltött vásárlási appja lett. Vajon a Temu előretörése milyen hatással van a környezetre, a termékbiztonságra és jogszerűen működik-e a webáruház? 

2024. január 30. 12:55

Érinteni vagy nem érinteni: biztonságosabbak az NFC-fizetések?

A mágnescsíkos bankkártyák nagyjából 20 évvel ezelőtt jöttek divatba, de amellett, hogy az aláírások szükségessége megnehezítette a tranzakciókat, nem rendelkeztek megfelelő adattitkosítással. Biztonsági szempontból egyértelmű előrelépést jelentettek utódaik, a chipalapú kártyák, melyek az adattitkosítás révén fokozott biztonságot nyújtanak. Az ESET kutatói szerint ezek a kártyák továbbra is alkalmasak klónozásra vagy adatlopásra, bár az ilyen bűncselekmények elkövetése nagyobb kihívást jelent a bűnözők számára, mint a mágnescsíkos kártyák esetében. Közben pedig az érintésmentes fizetések egyre gyakoribbak – de vajon biztonságosabbak, mint a hagyományos fizetési módok?

2024. január 16. 13:09

Neked is az az újévi fogadalmad, hogy végre biztonságossá teszed az online életedet?

A január jó alkalom arra, hogy rendet tegyünk nem csak a fizikai környezetünkben, hanem a minket körülvevő virtuális világban is. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint ennek épp itt az ideje: ha mindenki tudatosan óvná adatait, akkor az online csalók nem tudnának boldogulni. 2023-ban 10 milliárd forintot csaltak ki magyar károsultaktól – és ez az összeg évről évre csak nő. Ha nem akarjuk, hogy idén tovább emelkedjen a károsultak száma, ideje kézbe venni a kiberbiztonságunkat.

2024. január 4. 16:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50