Magyar előterjesztést fogadott el az ET a fiataloknak szóló internetes szolgáltatásokról

MTI Sajtóadatbank, 2009. szeptember 30. 09:45

Európának a sokszínűséget kell védelmeznie, ebbe beletartozik a nemzeti kultúrák védelme, az pedig a gyerekkorban kezdődik - hangsúlyozta Kozma József MSZP-s országgyűlési képviselő az MTI-nek, miután az Európa Tanács (ET) parlamenti közgyűlésének strasbourgi ülésén megszavazták előterjesztését a fiataloknak szóló internetes szolgáltatásokról.

Az elfogadott állásfoglalásban az ET felszólította a tagállamokat, hogy fokozzák a fiatalkorúak védettségét az általuk használt internetes, illetve egyéb online médiaszolgáltatások veszélyes vagy káros hatásaival szemben, elsősorban szülői szűrőprogramok használata révén. A tagországoknak támogatást kell nyújtaniuk olyan, biztonságos hálózatok megteremtéséhez, ahol a gyerek nyugodtan "barangolhat", nem találkozik pornográf tartalommal, nincs módja jogsértő fájlletöltésre, személyi adataival nem lehet visszaélni.

A technológia adta eszközökön túl - olvasható a Kozma által benyújtott és elfogadott állásfoglalásban - a társadalomban is erősebben kell tudatosítani azt, hogy az internet fokozott esélyeket ad, ugyanakkor fokozott veszélyeket hordoz magában a fiatalkorúakra nézve. Az ajánlások közt szerepel, hogy amely ország még nem tette meg, csatlakozzék a kibernetikai térben elkövetett bűncselekmények visszaszorításáról szóló egyezményhez, illetve annak kiegészítő jegyzőkönyvéhez. Az internetes szolgáltatóktól az eddiginél nagyobb fokú jogi felelősségérzetet vár el az Európa Tanács.

Megállapodásokat kell kötni a tartalomszolgáltatókkal, hogy azok saját nemzeti vagy nemzetközi keretekben fogadjanak el  magatartási kódexeket, és zárják ki soraik közül azokat, akik rosszhiszeműen vagy jogot sértve járnak el - mondta Kozma József az MTI-nek.

A képviselő a távirati irodának nyilatkozva kiemelte, hogy az internet óriási lehetőséget jelent a sokszínű európai kultúra számára. Az egyes nemzeti kormányoknak szerinte támogatniuk kell azokat a kezdeményezéseket, amelyek az egyes kisebb közösségek kultúráját teszik könnyen elérhetővé és vonzóvá a világhálón.

"Nekünk, közép-európaiaknak nem kell mondani, miért fontos ez" - jegyezte meg, és szorgalmazta, hogy Magyarország is külön programnak tekintse a nemzeti kulturális értékek internetes megjelenítésének bővítését. Ezzel - mondta - növekszik a védettség a nagyobb kultúrák behatolása ellen is, anélkül, hogy falakat kellene építeni.

Kulcsszavak: EU jog

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

A márkák megítélése szenvedhet kárt a visszaeső életszínvonal miatt

Az összes vizsgált szempont szerint romlott a fogyasztói elégedettség az elmúlt egy évben a KPMG Customer Experience Excellence globális kutatása szerint. A jelenség mögött első sorban a globális megélhetési válság áll. Ugyanakkor a pandémia idején a márkák részéről tapasztalt odaadó hozzáálláshoz képest a mostani krízisjelenségek kezelésében nem érzik a fogyasztók a cégek részéről a partneri hozzáállást. Míg például a covid okozta fogyasztói nehézségeket közös összefogással lehetett megfelelően kezelni, a mesterséges intelligencia kérdésében akár a front ellentétes oldalára is rendeződhetnek a szolgáltatók és a fogyasztók – hívja fel a figyelmet jelentésében a KPMG.

2024. március 27. 13:17

Energiatakarékosság az ASUSTOR-ral!

Az áramszámlák világszerte meredeken nőnek, ASUSTOR NAS viszont segít abban, hogy adataid elérhetők legyenek és pénzt takaríts meg.

2024. március 27. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05