Agrár vállalkozásoknak fejleszt informatikai rendszert a Humansoft

forrás Prim Online, 2010. július 22. 13:46

Mezőgazdasági vállalkozások számára fejleszt uniós támogatással integrált informatikai rendszert a Humansoft Kft.; az Európai Unióban egyedülálló szoftver prototípusa 2012-re készülhet el - közölte Tóth Béla, a cég ügyvezető igazgatója Mórahalmon.

A komplex vállalatirányítási rendszer a termeléstől az értékesítésig összegyűjti azokat az adatokat, amelyek most még csak szigetszerűen léteznek, hatékonyabbá, tervezhetőbbé téve a vállalkozások működését - mondta a szakember a fejlesztés központi helyszínén tartott sajtótájékoztatón.

 Az informatikai rendszer prototípusa ötezer embernapnyi tanácsadói, mérnöki, fejlesztői munkával tizennyolc hónap alatt készülhet el - közölte az igazgató. Hozzátette: a cég a 430 millió forintos összköltségű fejlesztéshez 278 millió forint támogatást nyert a Gazdasági Operatív Program pályázatán.

 A rendszer többek között alkalmas lesz a vezetői döntések támogatásához szükséges naprakész adatszolgáltatásra, az előírásoknak megfelelő hivatalos beszámolók elkészítésére. Segíti a majd földbérleti szerződések, tulajdoni lapok nyilvántartását, rugalmas lekérdezésekkel lehetővé teszi a különféle támogatásokhoz szükséges kimutatások összeállítását - mondta Tóth Béla.

 A szakember hangsúlyozta, azzal hogy az informatikai rendszer átláthatóbbá teszi a mezőgazdasági vállalkozások termelési és gazdálkodási folyamatait, segíti a termékek nyomon követhetőségét, hozzájárulva ezzel az egyre fontosabbá váló élelmiszerbiztonság javításához.

 Az 1989-ben kanadai-magyar vegyesvállalatként létrejött Humansoft Kft. jelenleg a tőzsdén jegyzett Freesoft-csoport tagja. A 180 főt foglalkoztató, informatikai megoldásait döntően a hazai piacon értékesítő cég évi 6 milliárd forintos forgalmának 80 százaléka a versenyszektorból származik.

 Tóth Béla elmondta, a vállalkozás 2004-ben az uniós csatlakozás idején kezdett a mezőgazdasághoz kapcsolódó informatikai projekteken dolgozni. E munka során derült ki, hogy az agrárium területén működő hazai közép- és nagyvállalkozások informatikai ellátottsága rendkívül alacsony, majd egy kutatás nyomán az is világossá vált, hogy nincs a piacon olyan integrált vállalatirányítási rendszer, amely megfelelne a mezőgazdasági cégek speciális igényeinek.
 

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Tovább terjeszkedik a belga-magyar logisztikai raktárfejlesztő-vállalat

A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Weerts Logistics Park (WLP) HUR One Kft. közel 55 000 m2 alapterületű logisztikai csarnokot épít Debrecen szomszédságában, Ebesen. A WLP az első külföldi érdekeltséggel is rendelkező beruházó, amelyik előre, megrendelésállománnyal még nem rendelkező, spekulatív módon fejleszt a Hajdú-Bihar-Vármegyei székhely térségében. A kitűnő lokációjú beruházásra a debreceni repülőtér és az épülő BMW gyár közelében kerül sor. 

2024. április 24. 14:46

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50