Novell-siker a CEU-n ZENworks alkalmazásvirtualizációval

Kovács Attila, 2010. július 28. 17:20

A Novell tájékoztatása szerint a Közép-európai Egyetem (CentralEuropean University – CEU) a Novell ZENworks Application Virtualization bevezetésével csökkentette felügyeleti költségeit, miközben hatékonyabbá tette informatikai rendszerét, beleértve a diákok szoftverhasználatát saját notebookjaikon, akár otthonról is.

Az egyetem az alkalmazások virtualizálásával központilag tudja kezelni az alkalmazásfrissítéseket és az új szoftverek telepítését, mivel azokat nem kell minden gépre külön, helyileg telepíteni és egyesével, a munkaállomáson működő összes többi szoftverhez testre szabni. A Novell alkalmazásvirtualizációs megoldásával nem csak minimálisra csökkenthető az alkalmazásütközésekkel és a telepítéssel kapcsolatos problémák száma, de jelentősen mérsékli az alkalmazások felügyeletével kapcsolatos költségeket, és védi a meglévő informatikai környezet biztonságát is.

A CEU-nak olyan megoldásra volt szüksége, amely az operációs rendszertől függetlenül bármilyen platformon futtatható, és nem változtatja meg a munkaállomások korábbi, egyéni beállításait. Az egyetem saját fejlesztésű tanulmányi rendszerének használatához például egy speciális Microsoft Java változattal működő Internet Explorer szükséges, ami eddig kizárólag a CEU belső hálózatán volt elérhető. Az Internet Explorer frissítéseit emiatt nem lehetett központilag telepíteni, az informatikusok személyesen kerestek fel minden számítógépet, kézzel frissítették és helyezték üzembe a böngészőt. Mára a Novell ZENworks Application Virtualization megoldással a Közép- európai Egyetemen használt kb. 300 féle alkalmazás 40-50 százalékát csomagolták virtuális konténerbe.

A ZENworks Application Virtualization programcsomagról a Novell állítja: megkönnyíti az alkalmazások bevezetését a meglévő IT-környezetbe, hiszen nincs szükség ügynökprogramokra vagy eszközillesztőkre, és nem kell virtuális gépeket telepíteni, sem külön felügyelni. A Novell ZENworks virtualizált alkalmazások elszigetelt környezetben futnak, amelyre nem hatnak a belső alkalmazásütközések. Minden virtualizált alkalmazás egy kompakt csomag, amely tartalmazza az összes alkalmazásfájlt, beállítást, futási környezetet és összetevőt, ami az azonnali használathoz szükséges. Az alkalmazások úgy működnek, mintha a helyi gépre lennének telepítve, de érintetlenül hagyják az operációs rendszert, a rendszerleíró adatbázist és a futtatási környezeteket.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05