Tolmácsprogram Androidra

Milkovits Gábor, 2010. szeptember 8. 18:43

A Google mérnökei egy olyan alkalmazáson dolgoznak, amelynek a segítségével lehetővé válhat, hogy a vonal két végén más-más nyelven beszélő telefonálók valós időben megértsék egymást.

A megoldás az Android rendszerű okostelefonokon lesz elérhető, ha a fejlesztés olyan fázisába lép, hogy a szoftvert használhatónak ítélik. Egyelőre még csak kísérleti verziók léteznek, amelyekből egyet be is mutatott a Google a berlini IFA kiállításon. A valós idejű, azaz szinkrontolmácsolást végző program angol és német között fordított, és a jelenlévők szerint viszonylag jól teljesített. Az ilyen jellegű alkalmazásokat kiemelten fontosakként kezeli a Google, elég, ha a weboldalán elérhető Fordítóra gondolunk. Persze a bárki által tesztelhető program meglehetősen jól illusztrálja a fordítószoftverek jelenlegi korlátait: szavakat, és sok esetben többszavas kifejezéseket is viszonylag jól lefordít, ugyanakkor hosszabb szövegeknél, vagy teljes weboldalak esetében az eredmény meglehetősen siralmas.

A hangvezérelt technológia szintén a Google kedvencei közé tartozik; az Android-rendszerű  okostelefonokon kezdettől fogva létezik egy folyamatos fejlesztés alatt álló hangos kereső alkalmazás. Így aztán tulajdonképpen kézenfekvő, hogy most ezt és a fordítót kombinálva ismét valami izgalmassal rukkoljon elő a cég, a kérdés csak az, hogy mikor lesz valóban használatra kész a tolmácsprogram.
 

Kulcsszavak: Android Google

Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Yettel: Új országos rekord született

2024. március 26-án több százan doboltak egyszerre Magyarország különböző pontjain, hogy hazai ütősrekordot állítsanak fel. A kísérlet apropóját az adta, hogy 30 éve indította el a Yettel – akkor még Pannon GSM néven – kereskedelmi szolgáltatását, amit a rekordkísérletben résztvevők egy országon átívelő, a mobilhálózat által összekapcsolt közös zenéléssel ünnepeltek meg. A mobiltársaság törökbálinti székházában és az ország több pontjáról 5G-hálózaton kapcsolódtak a helyszínek, és így a résztvevők egy új, hivatalosan is regisztrált országos rekordot állítottak fel.

2024. március 26. 17:11

A HONOR Magic6 Pro elérte a DXOMARK legmagasabb pontszámát

A HONOR Magic6 Pro lett a világ legjobb fényképezős okostelefonja, ugyanis a DXOMARK kamerarangsorának az élén végzett. A figyelemre méltó, 158-as DXOMARK pontszámot elérve a HONOR Magic6 Pro bizonyítottan az okostelefonos fényképezés új mérföldköve. Ez az elismerés rávilágít arra, hogy a HONOR továbbra is elkötelezett az okostelefonok fejlesztése iránt: egyszerre feszegeti a technológia határait és kínálja a legjobb élményt a felhasználóknak.

2024. március 20. 14:18

A legolcsóbb mobilokból a legjobbakat a boomerek veszik a Rejoynál

Bár sokan azt gondolhatják, hogy a felújított készülék piacterén főleg a legolcsóbb készülékeket keresik a magyar vásárlók, a Rejoy.hu-nál gazdára találó készülékek kétharmada közép vagy felső árkategóriájú, és csak egyharmada alsó kategóriás. Míg összességében a kilencvenes években született vásárlók rendelik a legnagyobb tudású, így legmagasabb árú mobilokat a Rejoytól, a baby boomer és X generációs vásárlók a belépő szintű készülékekből választják maguknak a legjobbakat.

2024. március 16. 12:18

A HONOR még izgalmasabbá teszi a tavaszt

Végre megérkezett a tavasz, ami meleget, szép időt és persze több lehetőséget jelent! Ezek kihasználásához pedig a HONOR most pár hasznos alkalmazást ajánl, amik segítenek a maximumot kihozni most, hogy végre ki lehet mozdulni otthonról – de akkor is, ha maradnánk.

2024. március 14. 19:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05