Manuális beállításokra és 7,1x-es zoomra is képes a Nikon P7000

Kiss Ádám Zoltán, 2010. szeptember 9. 19:01

A P7000 legfőbb jellemzője a 28-200 mm-es, optikai rázkódáscsökkentéssel és két ED üvegelemmel felszerelt, 7,1x zoom Nikkor objektív, a Nikon vadonatúj EXPEED C2 képfeldolgozó rendszere, és a 920 ezer képpont felbontású 3 colos LCD-monitor.

Képminőség

A P7000 7,1x zoom objektívjében két ED üvegelem található a nagyobb gyújtótávolságok használatakor előforduló színeltérés és elszíneződés csökkentésére. Ezen felül beépített semleges (ND) szűrő segíti az erős fényben történő fényképezést. A P7000 széles, ISO 100–3200 érzékenységtartománya még jobban kiterjeszthető a Hi 1 beállítással (ISO 6400 egyenérték). Az alacsony zajszintű éjszakai mód rendkívül gyenge megvilágítás esetén, például gyertyafényes belső térben fényképezve is remek eredményt garantál. A Zajcsökkentés (NR) módosító funkció pedig lehetővé teszi, hogy a fotós maga szabályozhassa a képeken megjelenő zaj hatását.

Az olyan helyzetekben, ahol a megfelelő beállítások elvégzése túlságosan bonyolult feladat, a D-Lighting funkció automatikusan természetessé teszi a képeket, megmentve a túl erős kontrasztú megvilágítás miatt alulexponált árnyékos képterületeket. A Coolpix beépített Picture Control funkciója a Nikon DSLR modelljeiből származik, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó egyéni ízlése szerint szabályozza a fényképezőgépben zajló képfeldolgozást. Az új sorozatkészítő funkciók segítségével a fotós képsorozatokat készíthet az expozíció, az ISO érzékenység vagy a fehéregyensúly kissé eltérő beállításaival, majd kiválaszthatja a képek közül azt, amelyik a leginkább megközelíti a kívánt hatást. Az újonnan bevezetett Virtuális horizont funkció az LCD-n megjelenített jelzés segítségével mutatja a fényképezőgép helyzetét a vízszinteshez képest.

Továbbfejlesztett felvétel és lejátszás

Előfordul, hogy érdemesebb videót készíteni, mint állóképet; a COOLPIX P7000 ilyenkor is helytáll, hiszen HD videofelvétel (720 képpont) funkcióval is rendelkezik. A beépített mikrofonnal sztereó hang is rögzíthető, illetve a külső mikrofont is csatlakoztathat a fényképezőgép mikrofoncsatlakozójához. A különösen nagyméretű, 7,5 cm-es (3 hüvelykes), rendkívül nagy felbontású (920 ezer képpont) LCD-monitor az sRGB színpaletta majdnem 100%-át képes megjeleníteni, ezáltal a képek megtekintése sokkal élvezetesebb. Az optikai kereső dioptriaszabályzóval van ellátva. Ezen felül a gép HDMI-portja révén külső HD kijelzőkhöz is csatlakoztatható.

A P7000 beépített szerkesztő funkciói révén a felhasználók szabadon módosíthatják képeik megjelenését. A tónusszint információ hisztogram formájában jelenik meg, az expozíciókompenzáció, a rekesz, a záridő és az ISO érzékenység pedig finoman beállítható, miközben a csúcsfények, árnyékok és középtónusok aktuális szintje folyamatosan ellenőrizhető.

Azok számára, akik szeretik PC vagy Mac számítógépen szerkeszteni a képeket, jó hír, hogy a továbbfejlesztett NRW+ (COOLPIX RAW) formátum tömörítetlen digitális „negatív” formájában őrzi meg a képeket, amelyek így jobban szerkeszthetők. Az NRW+ fájlok kompatibilisek a Nikon mellékelt ViewNX 2 szoftverével és a külön megvásárolható Capture NX2 képszerkesztő alkalmazással is.

Használat

A P7000-et azok számára tervezték, akik teljes körű beállítási lehetőséget szeretnének a fényképezés különböző lépéseihez. Ebben segít az ismerős, értelemszerűen elhelyezett gombok és tárcsák – például a vezérlőtárcsa és az AE-L/AF-L gomb – átvétele a Nikon DSLR gépeitől. A P7000 ezen felül rendelkezik egy „analóg retró” tárcsával is, amellyel 1/3 Fé lépésközökben állítható az expozíciókompenzáció szintje. A Gyorsmenü tárcsával közvetlenül elérhető számos gyakran használt funkció manuális beállítása. A Felhasználói beállítás funkcióval a felhasználók előre beállított gyújtótávolságra kapcsolhatják a zoom pozíciót – mintha cserélhető objektívet használnának. Az egyes zoom pozíciókhoz tartozó beállítások a felhasználó igényei szerint testre szabhatók. Emellett az új Zoom memória funkció lehetővé teszi, hogy bármely gyújtótávolság-értéket egyetlen mozdulattal be lehessen állítani egy új manuális módválasztó tárcsa használatával.

Kompakt fényképezőgép-rendszer

A COOLPIX P7000 egy egész kis rendszer magját képezi. Mivel i-TTL kompatibilis, jól használható a Nikon drágább vakuival is. Az új WC-75A széles szögű konverter 21 mm-re terjeszti ki a látószög egyenértékét. Az ML-L3 infravörös távvezérlő a gép távoli vezérlésére szolgál. A P7000 mellékelt tartozéka a ViewNX 2 szoftver, a hosszú élettartamú MH-24 akku és az EN-EL14 töltő. A fényképezőgép funkcionalitása tovább bővíthető külső mikrofon csatlakoztatásával. A gép védelmét szolgálja a külön megvásárolható CS-P06 tok.




 

Kulcsszavak: kamera Nikon

Digicam ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Április elején hirdetik ki a természetfotózás egyik legrangosabb versenyének győztesét

A Varázslatos Magyarország több mint egy évtizede az ország egyik legrangosabb és legizgalmasabb természetfotó pályázata, mely a képek által nyit ablakot nemzeti parkjaink természeti csodáira, ezzel felhívva a figyelmet a természetvédelem fontosságára. A kilenc hónapon át tartó versenyben a fotósok nemcsak havonta részesülnek díjazásban, de az évad legeredményesebb fotósa elnyeri A magyar természetfotó nagydíját és a vele járó Arany Daru szobrot is. 

2024. február 28. 14:34

Új Sony objektív állóképekhez és videókhoz is

A Sony örömmel jelenti be az új kompakt, 35 mm-es, full-frame kompatibilis α (Alpha) E-bajonettes objektívjét, az FE 24-50mm F2.8 G standard zoomot, amely a teljes zoomtartományban F2,8 maximális rekeszértékkel rendelkezik. Kicsi és könnyű teste ellenére eléri a nagy felbontású teljesítményt és a gyönyörű bokeh-t, amely egy nagy rekesznyílású, F2,8-as G objektívtől elvárható. A 24 mm-től 50 mm-ig terjedő gyújtótávolságot fed le, így az állóképektől, például a mindennapi pillanatképektől és portréktól kezdve a videókészítésig minden megörökíthető, mindezt kiváló minőségben, de olyan kialakítással, amely a legkisebb táskában is könnyedén elfér.

2024. február 23. 14:36

Megalakult a Xiaomi x Leica Optical Institute

A Xiaomi, a világ egyik vezető mobiltelefon-gyártója, és a Leica Camera AG együtt jelentették be, hogy létrehozták a Xiaomi x Leica Optical Institute elnevezésű intézményt, amelyre az egész okostelefon iparág fejlődését meghatározó, mérföldkő jelentőségű fejleményként tekint a két vállalat. Az új szervezet elsősorban az optikai technológiák fejlesztésére koncentrál majd, különböző tudományos diszciplínák – többek között a digitális képalkotás és a mesterséges intelligenciára épülő technológiák – egyesítésével. 

2024. február 20. 14:33

Bemutatták a MediaMarkt fotópályázatának győztes alkotásait

Ünnepélyes díjátadó keretein belül kihirdették a MediaMartk 8. alkalommal megrendezett fotópályázatának nyerteseit, és megnyitották a legjobb fotókból készült kiállítást a Fővárosi Szabó Ervin könyvtárban. A neves fotóművészekből álló zsűri több mint 10 000 pályázat közül választotta ki a legjobbakat.

2024. február 12. 16:03

Különleges természeti képek taroltak a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyén

Vulkánkitörés okozta szélsőséges időjárást, háborús filmeket idéző repülő-showt és félelmetes sast ábrázoló alkotások nyerték el idén a HUAWEI XMAGE Awards (korábban NEXT IMAGE Awards) nemzetközi mobilfotós pályázat három fődíját. A fejenként bruttó 10 ezer amerikai dolláros pénzjutalommal járó nyertes pályaműveket több mint 600 ezer nevezés közül választotta ki a szakértői zsűri. A nemzetközi megmérettetést 2017 óta rendezik meg, elsődleges célja megmutatni, hogy a magas színvonalú, akár művészi fotók elkészítéséhez nincs feltétlenül szükség professzionális fényképezőgépre.

2023. november 22. 13:09

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05