Már a Firefox böngészőben is elérhetőek a NetLock új főtanúsítványai

forrás Prim Online, 2010. november 30. 13:13

A NetLock új hitelesítési algoritmussal működő főtanúsítványa már elérhető a Mozilla Firefox böngészőben is. A 2048 bit erősségű, valamint SHA-256 típusú kriptográfiai lenyomatképző algoritmust használó tanúsítványkiadó megfelel a legfrissebb kriptográfiai ajánlásoknak, és szabványoknak, valamint a hitelesítés-szolgáltatókat felügyelő szervek határozatának.

Az Európai Unió kriptográfia szabványosítása kapcsán irányadó testülete, az European Telecommunications Standards Institute (ETSI) vonatkozó ajánlásának (ETSI TS 102 176-1 v2.0.0) hatására a hazai hitelesítés-szolgáltatókat felügyelő szerv, a Nemzeti Média- és
Hírközlési Hatóság (korábbi nevén Nemzeti Hírközlési Hatóság) közzétette az elektronikus aláírással kapcsolatos szolgáltatások nyújtása során alkalmazható megbízható kriptográfiai algoritmusokról és paraméterekről szóló határozatát. A határozat (HL-21917-14/2008) kifejti, hogy a kriptográfia fejlődésének és a számítási erőforrások gyors növekedésének következtében a jelenleg széles körben használt SHA-1 algoritmussal működő tanúsítványok fokozatos felváltása érdekében a hitelesítés-szolgáltatók készüljenek fel a magasabb szintű titkosítási algoritmusokat használó tanúsítványok kibocsátására.

A NetLock Kft. 1999-ben, a hazai piacon elsőként jelent meg a Microsoft termékekben, mint megbízható legfelső szintű hitelesítés-szolgáltató. Az NMHH határozatának megfelelve
kialakította új típusú tanúsítványkiadóit, amelyeket egyébként az Internet Explorerben már 2009. február 26-tól megtalálhatunk.

A legnépszerűbb lenyomatképző algoritmusok használhatósága
MD5 hash algoritmus – alkalmazása nem ajánlott
Az MD5 lenyomat hossza 128 bit (32 hexadecimális karakter) és 2005 óta
nem javasolt a használata az egyediségben tapasztalt hibák miatt.
SHA-1 kriptográfiai algoritmus - alkalmazása nem ajánlott
Az SHA-1 esetén a képzett lenyomat hossza 160 bit (40 hexadecimális
karakter), azonban cseréje 2010.12.31 után elővigyázatosságból javasolt.
Ugyan még nem látott napvilágot olyan tény, hogy az egyediséggel
probléma lenne, de sajnos a rövidebb kulcshossz esetében már voltak
sikeres faktorizálási kísérletek.
SHA-256 kriptográfiai algoritmus - a javasolt új lenyomatképző
algoritmus
Az SHA-256 esetén a képzett lenyomat hossza 256 bit (64 hexadecimális
karakter).

Kulcsszavak: Firefox NetLock

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05