ACE: mikrohullámú hálózatok is kellenek a szélessáv terjedéséhez

forrás Prim Online, 2011. május 19. 08:16

A szélessávú internet terjedését segíthetik a mikrohullámú hálózatok, amelyek előretörésével Magyarországon is szükségessé válik a jelenleginél magasabb, 60-80 gigaherz (GHz) közötti frekvenciatartomány megnyitása - hangzott el az ACE Telekom szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten.

A jelenleg 2,4-38 GHz tartományokat használó internetszolgáltató szerint az ebben a sávban elérhető legfeljebb másodpercenként 366 megabit le- és feltöltési sebesség néhány éven belül már nem lesz elegendő. Ráadásul az üzleti kommunikáció változásával a trendek is azt mutatják, hogy folyamatosan növekszik a vállalatok sávszélesség igénye.

 A mikrohullámú szolgáltatások terjedését azonban számos tévhit hátráltatja, mert sokan ezeket is a wi-fi, azaz a 2,4 gigahertzen működő vezeték nélküli hálózatokhoz hasonlítják.

 A szuper-, valamint az extrém-magas frekvenciatartományban működő mikrohullámú internetnél az adó- és a vevőegység között közvetlen rálátás szükséges, azonban a mikrohullám a technológiánál fogva rugalmasabb és olcsóbb megoldást jelent a csak vezetékes megoldásokkal szemben. Az összeköttetés nagyon hamar létrehozható, hiszen a telepítés nem függ semmilyen meglévő infrastruktúrától - mondta Farmosi Attila, az ACE Telecom ügyvezetője.

 Kifejtette, az internetre, avagy a számítási felhőre optimalizált szolgáltatások terjedésével a lakossági felhasználók is egyre nagyobb feltöltési sebességet igényelnek. A digitális kamerák fejlődésével a magánfelhasználók is egyre jobb felbontású és nagyobb tárhelyet igénylő képeket, videókat töltenek fel a különböző tartalommegosztó oldalakra, valamint a biztonsági másolatok mentésére fenntartott netes tárhelyekre. Ez a folyamat pedig több óráig is eltarthat a vezetékes ADSL feltöltési sebességgel számolva.

 Az ügyvezető szerint a sávszélesség-igények növekedésével párhuzamosan a szolgáltatások árának csökkenése is elvárás a megrendelők részéről, ám ezeket az igényeket a piaci szereplők többsége csak a szolgáltatás minőségének rovására tudja kielégíteni.

 A szakemberek szerint a mikrohullámú megoldás elsősorban a csatlakozási pontok gyors kiépítése és a vezetékes infrastruktúra kiépüléséig előnyös. A végleges megoldást valószínűleg az optikai hálózatok jelenthetik, azt azonban még megjósolni is nehéz, hogy mikorra lesz optikai szál minden háztartás közelében - írja az MTI.
 

Kulcsszavak: hálózat DSL ADSL

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05