Gyermek-egészségügyi informatikai rendszert alakított ki a T-Systems

MTI Sajtóadatbank, 2012. december 18. 08:43

MagTár néven földrajzi helytől és szervezeti formától függetlenül használható gyermek-egészségügyi informatikai rendszert alakított ki uniós támogatással a T-Systems Magyarország Zrt. - közölte Kincses László projektvezető hétfőn Szegeden.

A szakember a 2010 júliusában indult, 460 millió forintos összköltségű kutatás-fejlesztési program zárórendezvényén elmondta, a MagTár rendszer alkalmas gyermekgyógyászati intézmények adminisztrációs feladatainak ellátására, úgy, hogy közben hatékonyan támogatja az orvosok és ápolók munkáját.  A nyílt forráskódú megoldásokon alapuló, grafikus felületű számítógépes rendszer rögzíti a páciensek ápolási dokumentációját, laboratóriumi és képalkotó-diagnosztikai vizsgálatainak eredményeit, valamint előállítja a társadalombiztosítási finanszírozáshoz szükséges adatokat is. A betegek adataihoz távolról hozzáférhetnek a családorvosok vagy a területileg illetékes járóbeteg-ellátó intézmények is – tudatta a projektvezető. A rendszert az egészségügyi intézmények infrastrukturális helyzetét figyelembe véve alakították ki, használatához nem szükségesek a legkorszerűbb munkaállomások, böngésző felületen vagy telepített kliensen keresztül is elérhető – tette hozzá Kincses László.   Túri Sándor, a Szegedi Tudományegyetem gyermekgyógyászati klinikájának vezetője elmondta, az intézményben, ahol egy éve folyik a rendszer kipróbálása, az orvosok többsége a T-Systems megoldását használja receptírásra, a zárójelentés elkészítésére vagy az ambuláns kezelések dokumentálására. A professzor szerint az informatikai rendszernek komoly szerepe lehet a fejlődési rendellenességek gyakoriságának vizsgálatában vagy a különböző ritka betegségek földerítésében is.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05