Országos Ethical Hacking képzés diákoknak

forrás: Prím Online, 2013. február 5. 10:19

Mostantól a főiskolai és egyetemi hallgatók az ország bármely részéről az eredeti ár töredékéért, diákáron szerezhetnek nemzetközi Ethical Hacking minősítést a Műegyetem és a NetAcademia Oktatóközpont együttműködése révén, így kiemelkedő lehetőségekhez juthatnak a munkaerőpiacon.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem az egyike annak a 19 európai felsőoktatási intézménynek, mely hivatalosan tarthat Ethical Hacking tanfolyamot. Az egyetem a tanfolyamot meghonosító NetAcademia Oktatóközpont oktatóival együttműködve már harmadik éve képzi a műegyetemistákat a hivatalos EC-Council tananyag alapján, melyből többek között olyan nemzetközi szervezetek és vállalatok IT-biztonsági szakembereit is továbbképezik, mint a Pentagon, az FBI vagy a Microsoft. Már eddig is mintegy 60 hallgató vett részt a tanfolyamon, mostantól azonban a részvételi lehetőséget kiterjesztik az ország valamennyi felsőoktatási intézményének hallgatójára.


„Mivel a tantermi képzéssel egyidőben online is zajlik az oktatás, gyakorlatilag bárki, az ország bármely pontjáról  becsatlakozhat - akár a határon túlról is -, csupán alapos informatikai tudásra van szükség. A résztvevők a hivatalos tananyag mellett vizsgavouchert is kapnak, így hivatalos Certified Ethical Hacker (CEH) minősítést szerezhetnek” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont vezetője.


A március 1-én induló képzésen a diákok a piaci árhoz képest 77 százalék kedvezménnyel vehetnek részt, ráadásul az oktatás keretein belül már hallgatóként megkaphatják a nemzetközileg elismert CEH minősítést.


„A biztonság ma már alapvető része az informatikai rendszerek tervezési folyamatának, így a tárgyak tematikájában és a tanszéken szakértő oktatók által vezetett önálló hallgatói munkában is jelentős hangsúlyt kap ez a kérdéskör. A biztonságcentrikus gondolkodás ma az egyik olyan terület, amely lehetővé teszi minőségi megoldások készítését, és ezzel immár a szakmában működő hazai cégek is tisztában vannak. Azok a hallgatók, akik ezen a területen naprakész tudással, otthonosan mozognak, és ezt  egy nemzetközi minősítéssel igazolni is tudják, kiemelkedő lehetőségekhez juthatnak a munkaerőpiacon”  – mondta Dr. Vajk István, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének vezetője.


A képzésre jelentkezni a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének oldalán (http://www.aut.bme.hu/EthicalHacking) lehet.
 

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Rakuten Viber elnyerte a SOC 2 Type 2 tanúsítványt

A Rakuten Viber, a világ egyik vezető kommunikációs platformja, amely nagy hangsúlyt fektet a biztonságos és privát kommunikációra, sikeresen teljesítette a Service Organization Control (SOC) 2 Type II tanúsítványt. A SOC 2 az American Institute of Certified Public Accounts (AICPA) által kidolgozott ellenőrzési szabvány. Szigorú keretrendszerét úgy alakították ki, hogy biztosítsa az ügyféladatok biztonságát, rendelkezésre állását, bizalmas jellegét és védelmét.

2024. április 24. 11:38

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50