Közös nyelv a robotok Bábelében

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 13. 14:21

Jelentősen leegyszerűsíti az automatizálást az összes OnRobot End-of-Arm Tool (EOAT) által használt új, egységesített mechanikus és elektromos interfész, melynek platformja együttműködő robotok és könnyű ipari robotikai rendszerek teljes körével kompatibilis.

Az OnRobot A/S a robotikai alkalmazások gyorsabb és könnyebb telepítését lehetővé tévő új egységesített mechanikai és elektromos felületet fejlesztett. Most egyetlen robot rendszerrel, egyetlen programozási és képzési platformmal, és egyetlen kereskedői kapcsolattal a gyártóvállalatok eszközök széles választékához, teljes körű robot kompatibilitáshoz, és gyakorlatilag korlátlan lehetőségekkel rendelkező együttműködő alkalmazáshoz jutnak hozzá. Ez az új, egyrendszeres megoldás felgyorsítja a telepítést, így a gyártók időt és pénzt spórolnak meg, miközben gyorsan felismerhetik az automatizálás előnyeit.

Az OnRobot A/S az áprilisi Ipar Napjai kiállításon mutatta be a Digitális I/O átalakító szettjét, melynek segítségével az OnRobot végszerszámok vezető együttműködő, és könnyű ipari robotmárkák széles körével képesek együtt dolgozni. Erre a kezdeményezésre építve mostantól az összes OnRobot termék rendelkezik egy, az OnRobot gyorscserélőn alapuló egységes mechanikus és kommunikációs felülettel, amely így az összes OnRobot termék szerves részévé válik. A Duális Gyorscserélő is ugyanezeket az új képességeket tartalmazza, miközben egy cikluson belül két szerszám használatát is lehetővé teszi. A szerszámok váltásával tökéletesen eleget lehet tenni az alkalmazás által felállított igényeknek, és eközben a robot kihasználtsága is nő.
 
„A gyártóvállalatok egyre többet követelnek a robotalkalmazásaiktól, így az End-of-Arm eszközök kulcsszerepet játszanak a befektetéseik optimalizálásában.” – mondja Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „Azzal, hogy a Gyorcserélőt a jelenlegi termékkínálatunkba integráltuk, minden eddiginél egyszerűbbé válik az eszközök és robottípusok közti váltás, így nagyobb rugalmasságra, valamint csökkenő állásidőre, hatékonyabb gyártásra és az automatizáció gyorsabb megtérülésére nyílik lehetőség. Ez még egy lépéssel közelebb visz minket ahhoz az egységesített OnRobot egyrendszeres megoldáshoz, amely megkönnyíti, valamint gyorsabbá és költséghatékonyabbá teszi a gyártóvállalatok számára az együttműködő alkalmazások kialakítását függetlenül attól, hogy melyik robotot választják.”
 
A már minden OnRobot eszközbe integrált OnRobot Gyorscserélővel egy kábel szolgáltat univerzális összeköttetést az eszközök és a kommunikáció számára, így nem szükséges kihúzni a kábeleket szerszámcsere esetén, a kiterjesztett kommunikációs lehetőségek pedig a robotplatformok széles körét támogatják.
 
A Universal Robots robotkarhoz az OnRobot most az egységesített URCap-et kínálja, amely segítségével az eszközök akár egyetlen program során is együtt dolgozhatnak. Például az új Duális Gyorscserélő használata esetén a gyártók egyszerre alkalmazhatnak egy RG2 kétujjas grippert és egy VG10 vákuumos grippert egy cikluson belül, így még nagyobb hatékonysággal kerül kihasználásra a robot. Az egységesített programozási megoldásnak köszönhetően a UR robotok telepítési ideje most rövidebb, mint valaha.
 
Minden OnRobot termék most ugyanazzal az egységesített kommunikációs platformmal rendelkezik, melyek szabványos fieldbus protokollokat használnak. Ezek segítségével a szerszámok könnyedén programozhatók, függetlenül attól, hogy milyen robottal kerülnek alkalmazásra. Az új terepbusz protokollokkal a gyártók egyszerűen állíthatnak be szoftverértékeket és használhatnak még több funkciót, így nagyobb fokozatú kifinomultság érhető el egy egyszerű plug-and-produce megoldással, melynek nincs szüksége további kábelekre. A telepítés ideje három óráról 30 percre csökkenhet, így a gyártóvállalatok az együttműködő alkalmazásaikat gyorsan fel tudják állítani.
 
Az olyan robotokhoz, amelyek a digitális I/O-n keresztül csatlakoznak, az új OnRobot egyrendszeres megoldása az OnRobot WebLogic interfészt kínálja. Az OnRobot vezérlődobozának IP címét használva a gyártók okos telefonon, vagy bármilyen, a hálózathoz csatlakoztatott eszközön keresztül bejelentkezhetnek az OnRobot WebClient rendszerbe, annak érdekében, hogy ellenőrizzék a robotot, vagy egyszerű robot programokat hozzanak létre. A gyártóvállalatok beállíthatják a különféle értékeket, és bonyolult programozási logikával is dolgozhatnak az OnRobot gripperektől és szenzoroktól érkező visszajelzési értékek felhasználásával, melyekkel még kifinomultabb vezérlés érhető el. Így az OnRobot eszközök a robotkarok még szélesebb választékával válnak kompatibilissé, aminek köszönhetően a gyártó cégek hamar létre tudják hozni együttműködő alkalmazásaikat.
 
Az automatizációt leegyszerűsítő egyrendszeres megoldás mellett az OnRobot folyamatosan fejleszti végszerszámait, hogy meg tudjon felelni az egyfolytában változó piaci igényeknek. Az RG2 és RG6 grippereket újratervezték, hogy azok erősebbek, érzékenyebbek és könnyebben felszerelhetőek legyenek. A gripperek most már alapjáraton a TÜV által hitelesített harmadik kategóriás PLD-szintű biztonsági védelemmel rendelkeznek. A Gecko Gripper tapadókorongjainak maximális teherbírása is emelkedett, az anyagtól függően most már akár 6,5 kg-ot is fel tud emelni.
 
Kulcsszavak: OnRobot

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Innováció a légi szállítmányozásban

A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében található raktárukban már 2-8 Celsius-fokos környezetben is átvilágítási szolgáltatás nyújtására lesznek a továbbiakban képesek, ezzel pedig fellendítik a BUD Airport gyógyszerexport tevékenységét. A fejlesztés egy gyógyszeripari üzleti esemény keretein belül debütált 2024. április 23-án, Vecsésen.

2024. április 24. 19:50

Tovább terjeszkedik a belga-magyar logisztikai raktárfejlesztő-vállalat

A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Weerts Logistics Park (WLP) HUR One Kft. közel 55 000 m2 alapterületű logisztikai csarnokot épít Debrecen szomszédságában, Ebesen. A WLP az első külföldi érdekeltséggel is rendelkező beruházó, amelyik előre, megrendelésállománnyal még nem rendelkező, spekulatív módon fejleszt a Hajdú-Bihar-Vármegyei székhely térségében. A kitűnő lokációjú beruházásra a debreceni repülőtér és az épülő BMW gyár közelében kerül sor. 

2024. április 24. 14:46

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50