Felkerült a világhálóra az Itt Magyarul Is mozgalom Kárpátalján
A magyar nyelvet is használó kárpátaljai intézményeket egybegyűjtő honlapot indított a magyar nyelv hivatalos használatának Kárpátalján történő elősegítésére alakult Itt Magyarul Is (IMI) mozgalom Beregszászon.
A mozgalom http://ittmagyarulis.eu címen elérhető honlapja a magyar nyelvű szolgáltatást nyújtó kárpátaljai intézmények, vállalatok, vállalkozások nyilvántartásba vételével olyan adatbázis kiépítésére törekszik, amely széleskörű tájékoztatást nyújt a honlapon regisztrált objektumokról, azok elérhetőségéről.
Az IMI elindítói szerint a kezdeményezés a kisebbségbarátként beharangozott ukrán nyelvtörvény tesztje is lesz Kárpátalján.
Az IMI honlapjának készítője, Tóth Tibor pozsonyi informatikus, a szlovákiai Fontos vagy Polgári Szövetség egyik alapítója az MTI-nek elmondta, hogy a weblap - a jobb tájékozódás végett - térkép alapú, amely járásokra, városokra és falvakra lebontva mutatja a magyar nyelvet is használó kárpátaljai intézményeket. Ezekre kattintva olvasható a róluk szóló részletes információ. A jól áttekinthető és könnyen használható honlapra történő regisztráció is egyszerű - tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- Interneten szavazhatnak a szolnokiak a Tisza-parti sétány új arculatára
- Internetes szavazás után utcát neveztek el Martfűn a cipőgyár alapítójáról
- Ingyenes online oktatás brit egyetemeken
- Kína központi weblapot nyitott feljelentőknek
- A videojátékok felelős használatában segíti a szülőket egy új honlap
- Közterületi információs terminálok segítik az eligazodást Vácon
- Egyre népszerűbb a Nemzeti Jogszabálytár
- Információs rendszert hoz létre a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
- Tel-Aviv lesz a világ első digitalizált városa
- Internetes adatbázis Pozsony történelmi utcaneveiről
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Online tartalomfogyasztási szokásokat vizsgált az NMHH
Fél perc alatt megközelítőleg 51.700 internetes weboldalt nyitnak meg a felhasználók Magyarországon számítógépen vagy laptopon. Ugyanezen idő leforgása alatt azonban ötször több, közel 268.000 kontaktus történik mobiltelefonon és tableten, ami egy átlagos napon 766 millió kattintást, oldalletöltést jelent. Milyen eszközökön böngészünk a legtöbbet, a mobiltelefonos applikációk népszerűek-e, illetve mennyi időt fordítunk az online hírfogyasztásra vagy éppen a közösségi médiára? A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb kutatása ezekre a kérdésekre kereste a válaszokat.
Mozgalom világít rá az élet láthatatlan szépségeire
A modern, pörgős, digitális világban könnyű szem elől téveszteni a kisebb, látszólag jelentéktelen pillanatokat, amik igazán varázslatossá teszik az életet. Ezek a momentumok csak úgy elsuhanhatnak mellettünk, ahogy feladatról feladatra zakatolunk hétköznapjainkban, már-már odatapadva a képernyőkhöz. Pedig ezekben a mulandó pillanatokban lelhető meg az élet esszenciája – azokban az apróságokban, amelyek szünetre és reflekcióra késztetnek, és amiknek köszönhetően igazán értékelhetjük a körülöttünk lévő világot. A HONOR Magic5 Pro azzal a céllal készült, hogy segítse az embereket az ilyen értékes, gyakran megfoghatatlan mozzanatok megörökítésében. Így ragadható meg a láthatatlan szépség.
Új értékesítési vezető a Schneider Electricnél
Hadobás Tibort nevezték ki a Schneider Electric ipari automatizációért felelős magyarországi értékesítési vezetőjének. A 27 éve a vállalatnál dolgozó szakember új pozíciójában gépgyártó, rendszerintegrátor és végfelhasználói területekért felel majd.
760 milliárd forintos keret a hazai digitalizációs fejlesztésekre
Több mint 760 milliárd Ft támogatás lesz elérhető a 2021-27. között a DIMOP Pluszból digitalizációs fejlesztésekre Magyarországon. A szupergyors Internet Program (SZIP) folytatásaként indul a Gigabit Magyarország Program.
ABB Decoded podcast: Segítség a globális vízhiány-válság megoldásához
Az ABB technológiai podcastjának, az ABB Decodednek legújabb epizódja a globális vízhiány problémájával foglalkozik, továbbá azzal, hogy a ma rendelkezésre álló technológia miként segíthet a válságos helyzet megoldásában. Az idei, 2023-as Víz Világnapján az ENSZ "A változás felgyorsítása a víz- és szennyvízkezelési válság megoldása érdekében" címmel vízügyi programot indított, megállapítva, hogy 2,2 milliárd ember nem jut hozzá megfelelően kezelt ivóvízhez, és több mint 4,2 milliárd ember számára nem érhető el a biztonságos szennyvízelvezetés. A szennyvíz megdöbbentő hányada, közel 80 százaléka mindenfajta tisztítás vagy újrahasznosítás nélkül kerül vissza az ökoszisztémába.