Négy hónapjába telt egy iráni hackertámadás elhárítása az amerikai haditengerészetnek
Négy hónapjába telt az amerikai haditengerészetnek, hogy felszámolja egy iráni hackertámadás következményeit; emiatt kellemetlen kérdésekre kell majd válaszolnia szenátusi meghallgatásán Michael Rogers altengernagynak, akit Barack Obama elnök a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) élére jelölt - közölte keddi számában a The Wall Street Journal.

A behatolás következményeit novemberben sikerült véglegesen felszámolni a 2500 helyszínen mintegy 800 ezer felhasználóval rendelkező hálózatban. A lapnak név nélkül nyilatkozó hivatalos személyek szerint a hackerek a titkosított hálózatba nem jutottak be.
A támadás elhárítására irányuló Gördülő Dagály fedőnevű műveletet Rogers, a haditengerészet kibernetikai biztonsági parancsnoka irányította. A minden korábbinál eredményesebb iráni hackertámadás okozta károk kijavítása mintegy 10 millió dollárba került, ám a költségek valószínűleg emelkedni fognak, mert a támadás nyomán elrendelték a haditengerészet és a Pentagon komputerrendszereinek felülvizsgálatát.
Az NSA és a Pentagon kibernetikai parancsnoksága élére kiszemelt altengernagyot várhatóan márciusban hallgatják majd meg a szenátusban. A haditengerészet számítógépes rendszerébe történt iráni behatolásra vonatkozó kérdésekre zárt ajtók mögött fog válaszolni.
Kapcsolódó cikkek
- Hanyagság nélkül nem lenne kiberbűnözés
- Rejtett fenyegetés a laptopok BIOS-ában
- A Flextronics elleni kibertámadás miatt emeltek vádat öt ember ellen Zalában
- The Mask: 7 éve tartó globális kibertámadást észlelt a Kaspersky Lab
- Rekordszámú kibertámadás érte tavaly a japán intézményeket
- Ügyfelek tízezreinek adatait lopták el egy brit nagybanktól
- Újabb adathalász támadás az OTP ügyfelei ellen
- Fehérorosz szoftver miatt aggódik az amerikai hírszerzés
- Deloitte: a magyar cégek is szervezett kibertámadások célpontjai lehetnek
- Adathalász e-mailekkel támadják az OTP Bank ügyfeleit
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A biztonságos internet napja: valós félelem a lehallgatás és az adathalászat
„Főszerepben a biztonság!” – ez is lehetne a jelszava a következő egy hétnek. Január 28-a az adatvédelem nemzetközi napja, míg február 7-e a biztonságos internet napja. Hogy miért van szükség ezekre? Az Unicef adatai szerint minden nap több, mint 175.000 gyerek megy fel az internetre életében először. Ahogy a határok egyre jobban elmosódnak az online és az offline világ között, egyre nagyobb feladat, hogy törekedjünk a biztonságra.