Szocsi 2014 - Az arany volt a legnépszerűbb szó a Twitteren
A szocsi téli olimpia ideje alatt az arany volt a legkedveltebb szó a Twitter közösségi oldalon, amelyet elsősorban a kanadaiak és az amerikaiak használtak a vizsgált időszakban - derült ki az IBM felméréséből.
A felhasználók nemzetiségét vizsgálva kiderült, hogy a tweetek majdnem fele a kanadaiakhoz és az amerikaiakhoz köthető, előbbiek az összes bejegyzés 24, utóbbiak a 20 százalékát adták. Aktívak voltak még ebből a szempontból a britek (9 százalék), valamint az ausztrálok, a franciák, az indiaiak és a japánok is (6-6 százalék).
Az ibm.com oldalon nyilvánosságra hozott elemzés szerint a bejegyzések 78 százalékát angol nyelven írták, a leggyakrabban megemlített sportolók ranglistáján Shaun White kétszeres olimpiai bajnok amerikai hódeszkás végzett az élen, az ő nevét 65 858 tweetben lelték fel a kutatók, bár ezúttal nem nyert érmet. Honfitársa, a szintén hódeszkás Sage Kotsenburg - aki a szocsi olimpia első aranyérmese lett - 53 291 bejegyzésben volt megemlítve, Jenny Jones brit hódeszkással kapcsolatban pedig 51 998 tweet született.
A Twitter-használók között a vizsgált időszakban a sportágak közül a hódeszka kapta a legtöbb pozitív véleményt (40 százalék), a második helyen a jégkorong (24 százalék), a harmadikon a műkorcsolya (23 százalék) végzett.
Kapcsolódó cikkek
- A Vine blokkolja a szexuális tartalmakat
- Fontos az ár: külföldi webshopokban vásárol a magyar
- Voks ’14: közvéleménykutató mobilalkalmazás
- Labdarúgó NB I - Már online is lehet jegyet vásárolni
- Internetes együttműködés menti meg a vlv.hu vízilabda-szakportált
- Lezárult a miskolci Digitális Közösség Program második szakasza
- Guardian: a brit titkosszolgálat éveken át rögzítette a Yahoo webkamerás képeit
- Megszavazta az EP a világháló akadálymentesítéséről szóló előterjesztést
- Az egész világon elérhető ingyenes internetet tervez egy amerikai szervezet
- Több mint 50 millió Barca-drukker a Facebookon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hetvenmillió forintos fejlesztéssel épül a jövő hálózata a BME Ipar 4.0 Technológiai Központban
Autonóm villamossági hálózatot építenek ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Ipar 4.0 Technológiai Központjában a Schneider Electric műszaki támogatásával. Az úgynevezett micro-grid rendszer fejlett energiamenedzsment szoftvereket is tartalmaz, és az oktatás segítése mellett lehetőséget kínál az új technológiák iránt érdeklődő hazai vállalkozások számára is, hogy megismerjék, milyen előnyöket kínálnak ezek a megoldások.
Bővül a Nokia G-szériája
Újabb készülékkel bővíti a G-szériát a HMD Global, a Nokia telefonok gyártója. A Nokia G11 Plus a már megszokott, tartós kialakítással, 3 éven át érkező frissítésekkel, Android 12-es rendszerrel és háromnapos akkumulátor-üzemidővel könnyíti meg a hétköznapokat.
Többnyelvű egészségügyi dokumentumok mesterséges intelligenciával támogatott gépi fordítása
A Villámfordítás Fordítóiroda Kft. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból közel 20 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert a 2020-1.1.1-KKV-START-2021-00423 számú „KKV START INNOVÁCIÓ” című felhívásra benyújtott pályázatával. A Magyarországon egyedülálló mesterséges intelligenciával támogatott gépi fordításra lehetőséget nyújtó technológia és nyelvi keretrendszer létrehozására lehetővé teszi az egészségügyi szolgáltatóktól származó iratok gépi fordítását.
Az a diák, aki késő éjszaka tanul, nehezen tud éber lenni a másnap reggeli órákon
Kellő mennyiségű töprengenivalóval kezdhetik meg jól megérdemelt nyári szabadságukat azok a pedagógusok, akik meghallgatták az Innovatív Iskola Program Tanévzáró előadásait a Microsoft Magyarországnál. Hasznos tippeket kaptak ahhoz, hogyan tehetnek szert meglepően praktikus információkra a diákjaik tanulási szokásairól, erősségeiről és gyengeségeiről a Teams Insight segítségével; mit lehet eltanulni a karatét oktató sensei-ektől; hogyan fejleszti tovább a pedagógiai módszereket a játék és az adattudomány; és hogy az új problémák felfedezése és megoldása hogyan köti le a diákok figyelmét a tanórákon. Az ismeretbővítés ezzel korántsem ért véget: a Microsoft Innovatív Tanár programjának soron következő kurzusaira még javában lehet jelentkezni!
Újra indul a Deloitte Technology Fast 50
Újra pályázhatnak a Technology Fast 50 díjra a gyorsan fejlődő technológiai cégek: a Deloitte immár 23. éve hirdeti meg közép-európai versenyét, amely a technológiai iparág leggyorsabban növekvő vállalatait rangsorolja. Mind a már befutott, mind a feltörekvő technológiai vállalatoknak platformot biztosítva arra, hogy szélesebb körben bemutathassák innovatív megoldásaikat.