Pénzküldés telefonról telefonra

Az Erste Bank mobilfizetési megoldása egyedülálló hazánkban

Czipperer Dia, 2014. március 13. 11:12

A Cellum fejlesztette az Erste Bank új mobilfizetési szolgáltatását, mellyel hazánkban elsőként telefonról telefonra tudunk pénzt utalni, méghozzá biztonságosan. Az Erste MobilePay névre hallgató megoldáshoz az sem szükséges, hogy a címzett rendelkezzen ehhez szükséges alkalmazással.

Már elérhető Magyarországon az Erste Bank új szolgáltatása az ügyfelek számára, a MobilePay megoldás. Később több olyan ország is csatlakozik a sorba, ahol az Erste jelen van a piacon. A tendert még tavaly írták ki, és indiai és amerikai fejlesztőcsapatokkal versenyezve végül a magyar Cellum Csoport kapta a megbízást.

 

A szolgáltatás immáron használatra kész, segítségével pedig egyik mobiltelefonról a másikra küldhetnek az ügyfelek biztonságos úton pénzt. A megoldás egyelőre Android és iOS rendszerű készülékekre érhető el, még nem tudni, tervezik-e további operációs rendszerek bevonását.

 

Mire jó?

 

Az alkalmazás segítségével telefonról intézhetik az ügyfelek fontos pénzügyeiket, mint például az egyenleg feltöltése, illetve a számlák befizetése, autópálya-matrica vásárlása. Az új MobilePay szolgáltatás pedig mindemellett a telefonról telefonra való pénzküldést is lehetővé teszi, és ehhez csak a küldőnek kell az applikációval rendelkeznie a telefonján.

 

A biztonság is kulcsfontosságú. Sokan az e-bankos illetve netes fizetésekben sem bíznak meg eléggé, egy ilyen megoldás pedig pláne kételyeket ébreszthet. Erről a kérdésről is a Cellum rendszere gondoskodik: a szolgáltatásnál az évek óta hibamentesen működő „eltört titok” technológiát alkalmazzák.

 

Hogyan működik pontosan?

 

A számlabefizetés sokkal egyszerűbb és időtakarékosabb lehet, ha ezt az opciót válasszuk. Elég kiválasztani, milyen típusú csekkünk van, majd a fényképezőgép ikon segítségével be lehet szkennelni az adott csekket. Előfordulhat, hogy a rendszer ez alapján nem ismer fel bizonyos adatokat (ez fényképezőtől is függ), ilyenkor be lehet írni ezeket az adott mezőbe.

 

A pénzküldéshez pedig nem kell megadni mást, mint a címzett telefonszámát. Ha az illetőnek is van MobilePay alkalmazás telefonját, kiválaszthatja, hova szeretné az utalt összeget kapni, amiről a rendszer automatikusan értesíti, ha pedig nem rendelkezik ilyennel, SMS értesítés érkezik a készülékére.

 

Egyebek mellett GPS segítségével is parkolhatunk is autónkkal, ugyanis miután engedélyeztük a helymeghatározást, a rendszer automatikusan felismeri, a telefonkészülék melyik parkolási zónában tartózkodik. Ha esetleg nincs GPS-jel, a zónakódot manuálisan is meg lehet adni.

 

 

 

A szolgáltatásokról bővebben az Erste MobilePay oldalán lehet tájékozódni, az appok pedig letölthetők az AppStore-ból és a Google Play áruházból.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05