Xerox az amerikai kamionokban is
A közúti teherszállítás szervezésében kap új szerepet a Xerox az USA-ban. A napokban kibővített megállapodás szerint a dokumentumkezeléssel foglalkozó piacvezető vállalat saját technológiai megoldásainak biztosításával vesz részt a PrePass (Automatikus Járműazonosítás) működtetésében.
Az amerikai automatikus járműazonosítás (PrePass) működtetésébe kapcsolódik be a Xerox. A PrePass egy olyan elektronikusan működő kommunikációs rendszer, amely menetközben ellenőrzi az államon áthaladó tehergépkocsi fuvarlevelét, biztonsági állapotát, súlyát és a többi járműinformációt. Ha mindent rendben talál, folyamatos szabad utat enged számára a célállomásig, viszont ha valamilyen tisztázandó problémára akad, akkor az autónak a következő ellenőrző ponton meg kell állnia.
A PrePass használatával a sofőröknek nem kell időt elvesztegetniük az ellenőrző pontokon a szükséges átvizsgálásokkal és adminisztrációval, miután az adatszolgáltatás előzetesen megtörténik a jármű és a PrePass központ közötti kommunikáció során.
A Xerox ugyanakkor nem csupán ennek a rendszernek a működtetéséhez nyújt technológiai támogatást, hanem a PrePasst kiszolgáló vevőszolgálat hatékonyságának növelésében is közreműködik, illetve elektronikus fizetési rendszert épít ki 78 fizető kapunál, hogy az úton lévő kamionosok a gyorsabb haladás érdekében egyszerűen, készpénz használata nélkül róhassák le az útdíjakat.
Kapcsolódó cikkek
- SUSE SolidDriver program a legújabb hardvereszközök gyors telepítéséért
- Pénzküldés telefonról telefonra
- Az SAP megoldása blokkolja a gyanús SMS-eket
- Az Eaton 9PX UPS támogatja a párhuzamos üzemmódot
- Elektronikusan is kérhetik számláikat az OTP SZÉP kártyások
- Drónokkal internetet – a Facebook megvenné a Titan Aerospace-t
- Hazai találmány az első Mastercard integrációjú digitális pénztárca
- Itt az adat, hol az adat?
- Elérhető az új Novell Open Enterprise Server
- Nonstop orvosi távfelügyelet a Xeroxtól
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
Digitális épület- és energiagazdálkodási megoldások alkalmazásával, valamint elektrifikációval, illetve megújuló energiaforrások használatával és mikrohálózatok telepítésével akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását a Schneider Electric kutatása szerint. Az alacsony CO2-kibocsátású épületekre történő átállás jelentős mennyiségű új munkahely létrehozását is eredményezheti.
Smart company – 2024. Jövőre még okosabban!
A smart company nem attól okos, mert a legfejlettebb technológiák által vezérelt. Az az okos cég és okos iroda, amit folyamatosan egyre kevesebb költséggel sokkal hatékonyabban, jóval nagyobb árbevétellel, nyereséggel működtetünk. A PP Konferenciaközpont – BKIK „Smart company – 2024” című konferenciáján a cégtulajdonosok megtudhatják, hogy milyen eszközök és módszerek szükségesek az okos céggé váláshoz.
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.