Komplex informatikai rendszer segíti az ÁNTSZ-hez beérkező adatok kezelését
Komplex informatikai rendszer segíti ezentúl az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálathoz (ÁNTSZ) beérkező adatok kezelését; a rendszer jelentősen gyorsítja az ügykezelést, a statisztikai jelentések, kimutatások elkészítését - hangzott el a témában tartott pénteki budapesti sajtótájékoztatón.

A nyáron zárul az a szintén uniós forrásból megvalósuló program, amelynek során új, a vízfelhasználással kapcsolatos nemzeti információs rendszer jön létre, amely az ügyfelek számára felgyorsítja az ügyintézést, hatékonyan támogatja az adatok komplex elemzését, valamint a turisztikai szektor és a lakosság számára az adatszolgáltatást. A jelenleg is zajló projektre 395 millió forint uniós forrást biztosítanak.
Az indoklás szerint a rendszer létrehozására azért van szükség, mert mostanáig nagy problémát jelentett, hogy nincs érdemi, hasznosítható informatikai összeköttetés a környezetvédelem határterületi rendszereivel. Emellett még alapszintű összeköttetés sincs a vízhasználattal kapcsolatos adatrendszerek, valamint az ÁNTSZ-OTH által kezelt informatikai rendszerek között.
A közlés szerint az adatfeldolgozás a jelenleg meglévő rendszerben lassú és sok ember munkáját igényli, az orvosi kutatások számára nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű és minőségű információ a vízminőség és a lakosság egészségi állapota közti összefüggésekről.
Mint írják, ugyanez igaz a fürdővizekre és gyógyvizekre is: az adatok korszerűtlen módon, későn, csak megyei bontásban jutnak el az azt feldolgozó szakemberekhez, és mindez megnehezíti a turisztikai szektor tájékoztatását is. Az emberi fogyasztásra szánt, hazai és külföldi eredetű ásvány- és gyógyvizek esetében is kevés az információ azok élettani és egyéb hatásairól, tartalmáról - olvasható az ÁNTSZ sajtóanyagában.
A rendszer szorosan csatlakozik az új informatikai rendszerhez, így szintén lehetővé teszi az elektronikus ügyintézést, az információk országos lefedettségű gyűjtését, elemzését, feldolgozását.
Kapcsolódó cikkek
- Stratégiai megállapodást kötött az Uzsoki kórház és a Microsoft
- Mobil egészségügyi szolgáltatás a Vodafone-tól
- Parkolási funkcióval bővült a Hegyvidék-alkalmazás
- Háromdimenziós nyomtatással állították helyre egy beteg arcát Walesben
- Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit keresi a GE Healthcare
- Big data lehetőségek a rák és az AIDS ellen
- Mobilalkalmazáson keresztül is követhetik egyenlegüket a diákhitelesek
- Egyedülálló egészségmenedzsment applikáció a piacon
- Magyar Telekom: helyreállt az államkincstár Webkincstár felülete
- Bővül az elektronikus fizetés a közigazgatási szolgáltatásokban
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.
Érik a forradalom az alkalmazásfejlesztésben
Az IT-szektorban tomboló munkaerőhiány nem új keletű probléma: miközben jelenleg az USA-ban közel 1 millió betöltetlen pozíció van a területen, a hazai GDP csaknem 20%-át adó digitális gazdaság a kivándorlással, a kisadózó vállalkozásokat érintő szigorításokkal és az alapfokú oktatás kapcsolódó hiányosságaival küzd. Mindezt tetézi a járvány alatt pánikszerűen felpörgő digitalizációs igény, hiszen nagyságrendileg ötször több megrendelés érkezik manapság a fejlesztő cégekhez.
Félárú utazási kedvezmény a HVG Állásbörzére érkezőknek
A MÁV-Volán-csoport saját standdal és online is várja az érdeklődőket a HVG Állásbörzén, amit 2022. október 5-én és 6-án rendeznek a Papp László Budapest Sportarénában. Az eseményre utazóknak a MÁV-START és a GYSEV 50 százalékos alkalmi menettérti kedvezményt biztosít bármely belföldi állomásról Budapestre, a Keleti, a Nyugati és a Déli pályaudvarra, továbbá Kelenföld, Kőbánya-Kispest, Kőbánya alsó, Kőbánya-felső és Zugló állomásra.
Véget ért a XII. Nemzetközi Média- és Internetkonferencia
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szeptember 26-án és 27-én 12. alkalommal rendezte meg „A média és az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra” című konferenciáját, a Magyar Tudományos Akadémián. A két nap alatt 32 szakember tartott előadást aktuális témákról, egyebek mellett az álhírekről, a social media platformokról, az illegális tartalmakról, a deepfake-jelenségről és persze a média jövőjéről. Kerekasztal-beszélgetést is szerveztünk, ahová etikus hackereket hívtunk meg.
Rövid képzési programokat is kínál hallgatóinak a Széchenyi István Egyetem
Egyedülálló lehetőségként már rövid, akár egyhetes külföldi utazással járó kurzusokat is kínál hallgatói számára a győri Széchenyi István Egyetem, amelyeken a pályázók rugalmasan és könnyen bővíthetik szakmai tapasztalataikat, nemzetközi kapcsolataikat, idegennyelv-tudásukat. Érdemes jelentkezni – ajánlják az újdonságot azok a széchenyisek, akik már részt vettek valamelyik programon.