Beteg gyerekek szolgálatában a Google Glass
Végre valóban hasznos dologra használják a Google okosszemüvegét. Bár a nem mindennapi fejlesztéshez csak a kiváltságosok juthatnak hozzá, és Magyarországon is mindössze két darab található belőle, most mégis beteg gyerekek viselhetik a szemüveget Houstonban.
A houstoni Memorial Hermann Hospital gyermekklinika kis lakói is kipróbálhatják a Google Glasst. Nem appokat tesztelnek majd rajta, és természetesen nem is szakmai megfontolásokból vezetett ide a Google útja, hanem valóban hasznos dologra használják a találmányt.
Az okosszemüveggel a kórházban „lakó” beteg gyerekek juthatnak el virtuálisan a Houston Állatkertbe. Nemcsak az állatokat nézhetik meg a kicsik, hanem a kulisszák mögé tekintve a gondozók segítségével a közelükbe is kerülhetnek. Maguk is kérdezhetnek a az állatkert munkatársaitól bármiről, hiszen folyamatos kapcsolatban vannak egymással.
Egy hat éves cukorbeteg kisfiú anyukája úgy nyilatkozott a kezdeményezésről, hogy ez megadta a fia számára azt az esélyt, hogy úgy érezze, ő is normális gyerek. Ő volt az első, aki részt vett a programban.
Ez eddig egyedülállónak számít az Egyesült Államokban, de remélhetőleg sokakban megfogalmazódnak majd hasonló elképzelések.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Európába érkezett a Ricoh kattintható papír technológiája
- Táblázatokból webes üzleti alkalmazások egy magyar szoftverrel
- 3 éves projekt a városi adatközpontok energiahatékonyságának növelésére
- Jönnek a vezető nélküli autók
- Felhőalapú nyomtatási megoldások KKV-nak
- Legújabb ESET védelem Macre
- A Dell Precision munkaállomáson kelnek életre a jövő innovációi
- Rugalmasság és költséghatékonyság a kkv szektor biztonsági hívószavai
- Videóalapú tolmácsszolgáltatás indult hallássérülteknek
- SAP az ALDI-nál
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
A győri Széchenyi István Egyetem újabb 32 hallgatója és oktatója nyerte el a Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíját, akik idén is kétnapos konferencián mutatták be az általuk vizsgált témákat. A pilóta nélküli járművektől a kis- és középvállalkozások helyzetén át egészen az egészséges csokoládé előállításáig számos érdekes kutatás hangzott el a rendezvényen.
Már várja az érdeklődőket a Schneider Electric Fenntarthatósági Iskolája
Új eszközt kínál a fenntarthatósági törekvések még eredményesebb megvalósításához a vállalkozások és szakemberek számára a Schneider Electric, már lehet jelentkezni a társaság Fenntarthatósági Iskolájába. Az ingyenesen elérhető digitális platform számos interaktív tanfolyamot kínál, amelyek célja, hogy felvértezze az érdeklődőket a fenntarthatósági teljesítményük javításához szükséges ismeretekkel és készségekkel.