Beteg gyerekek szolgálatában a Google Glass
Végre valóban hasznos dologra használják a Google okosszemüvegét. Bár a nem mindennapi fejlesztéshez csak a kiváltságosok juthatnak hozzá, és Magyarországon is mindössze két darab található belőle, most mégis beteg gyerekek viselhetik a szemüveget Houstonban.
A houstoni Memorial Hermann Hospital gyermekklinika kis lakói is kipróbálhatják a Google Glasst. Nem appokat tesztelnek majd rajta, és természetesen nem is szakmai megfontolásokból vezetett ide a Google útja, hanem valóban hasznos dologra használják a találmányt.
Az okosszemüveggel a kórházban „lakó” beteg gyerekek juthatnak el virtuálisan a Houston Állatkertbe. Nemcsak az állatokat nézhetik meg a kicsik, hanem a kulisszák mögé tekintve a gondozók segítségével a közelükbe is kerülhetnek. Maguk is kérdezhetnek a az állatkert munkatársaitól bármiről, hiszen folyamatos kapcsolatban vannak egymással.
Egy hat éves cukorbeteg kisfiú anyukája úgy nyilatkozott a kezdeményezésről, hogy ez megadta a fia számára azt az esélyt, hogy úgy érezze, ő is normális gyerek. Ő volt az első, aki részt vett a programban.
Ez eddig egyedülállónak számít az Egyesült Államokban, de remélhetőleg sokakban megfogalmazódnak majd hasonló elképzelések.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Európába érkezett a Ricoh kattintható papír technológiája
- Táblázatokból webes üzleti alkalmazások egy magyar szoftverrel
- 3 éves projekt a városi adatközpontok energiahatékonyságának növelésére
- Jönnek a vezető nélküli autók
- Felhőalapú nyomtatási megoldások KKV-nak
- Legújabb ESET védelem Macre
- A Dell Precision munkaállomáson kelnek életre a jövő innovációi
- Rugalmasság és költséghatékonyság a kkv szektor biztonsági hívószavai
- Videóalapú tolmácsszolgáltatás indult hallássérülteknek
- SAP az ALDI-nál
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt a Microsoft MI-alapú virtuális asszisztense
Épp most lépünk be a mesterséges intelligencia által meghatározott korszakba – egy olyan új világba, amelyben alapvetően változik meg a technológiához való viszonyunk, és az is, hogy milyen előnyöket kínál számunkra a technológia.
Kontakt jelnyelvi tolmácsszolgáltatás a Telekomnál
2023. szeptember 24-étől a Magyar Telekom 29 üzletében és telefonos ügyfélszolgálatán jelnyelvi tolmácsszolgáltatás vehető igénybe a hallássérült ügyfelei akadálymentes kiszolgálása érdekében.
MI-vel teszi hatékonyabbá és fenntarthatóbbá a cégek működését a Schneider Electric
Mesterséges intelligencia (MI) megoldással egészíti ki EcoStruxure Resource Advisor megoldását a Schneider Electric, a lépésnek köszönhetően a vállalati döntéshozók még gyorsabban férhetnek hozzá a cégük energiafelhasználási és fenntarthatósági adataihoz. Az új rendszer zártkörű béta tesztje szeptemberben indul és várhatóan az év végén, illetve 2024 elején lesz szélesebb körben is elérhető.