Böngésző, PDF-olvasó és router is elhasal az Ethical Hacking Konferencián

forrás: Prím Online, 2014. május 14. 08:35

Újabb látványos törésekkel és azokhoz kapcsolódó részletes elemzésekkel bővült az idén május 22-én megrendezésre kerülő Ethical Hacking Konferencia. A mobileszközök és -hálózatok, illetve közösségi oldalak hekkelése mellett böngésző és PDF-olvasó törésével, valamint a routereket célzó, konkrét támadások ismertetésével egészült ki a program – utóbbit a szlovák ESET víruslaborjának kutatója prezentálja.

A Firefox böngésző és az Adobe Reader sérülékenységeit mutatja be Molnár Gábor, az Ukatemi IT biztonsági szakértője. A két alkalmazás biztonsági vizsgálatának párosítása nem véletlen, ugyanis mindkét sérülékenység mögött egy népszerű nyelv, a JavaScript áll. „A Firefox kódjának 40 százaléka JavaScript, az Adobe Readerben pedig több mint 20 ezer JavaScript kódsor dolgozik, ráadásul rengetegen használunk ugyancsak ezen a nyelven írt böngészőkiterjesztéseket. Az előadás néhány, már ismert sérülékenységen keresztül azt mutatja be, hogy a JavaScript kevésbé ismert képességeit felhasználva hogyan lehet nem megengedett műveleteket végezni” – mondta Fóti Marcell, az Ethical Hacking Konferenciát szervező NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője.


Nem kevésbé izgalmas nyomozásba kezd Zsíros Péter, a NetAcademia Oktatója, aki a számítógépes bűnözők által előszeretettel alkalmazott rootkitek működési elvébe és detektálási módszereibe vezeti be a hallgatóságot, ehhez a biztonsági szakértő a rootkit készítésének főbb lépéseit is sorra veszi.


A routerek titkos élete


Mi történik akkor, ha egy router nem megfelelően van konfigurálva? Erre a kérdésre ad választ konkrét példákon keresztül Peter Košinár, az ESET senior víruskutatója. „Manapság routerek ezreit érik automatikus támadások nap mint nap azzal a céllal, hogy egy nem megfelelően beállított eszközön átvegyék az irányítást. Ráadásul az eddigi tapasztalatok alapján mindez nem is igazán vehető észre” – mondta Fóti Marcell.  Az előadásban az ESET főhadiszállásáról érkező víruskutató a tavaly karácsonykor begyűrűző „The Moon” nevű féreg működését ismerteti. A Linksys kisvállalati routereit támadó kártékony kód érdekessége, hogy világszintű elterjedését követően csak 1 hónappal később fedezték fel.


A május 22-ei Ethical Hacking Konferencia programja az előadók videobemutatóival együtt a http://www.netacademia.hu/Konferencia webcímen érhető el. Az esemény zárásaként a Transzcendens című új sci-fi film kerül levetítésre.


Kapcsolódó webcímek:


Az Ethical Hacking Konferencia hivatalos weboldala:
http://www.netacademia.hu/Konferencia
A NetAcademia Oktatóközpont weboldala:
http://www.netacademia.hu
 

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Rakuten Viber elnyerte a SOC 2 Type 2 tanúsítványt

A Rakuten Viber, a világ egyik vezető kommunikációs platformja, amely nagy hangsúlyt fektet a biztonságos és privát kommunikációra, sikeresen teljesítette a Service Organization Control (SOC) 2 Type II tanúsítványt. A SOC 2 az American Institute of Certified Public Accounts (AICPA) által kidolgozott ellenőrzési szabvány. Szigorú keretrendszerét úgy alakították ki, hogy biztosítsa az ügyféladatok biztonságát, rendelkezésre állását, bizalmas jellegét és védelmét.

2024. április 24. 11:38

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50