Epson androidos okosszemüveg a Droidcon Berlin konferencián
Az Epson a Droidcon Berlin konferencián mutatta be az európai fejlesztők számára az Android-alapú, egyedi, binokuláris Moverio BT-200 okosszemüveget. A készülék várhatóan júniustól lesz elérhető Európában.
Az első generációs okosszemüvegének 2011-es bejelentése óta az Epson nagyot lépett előre legújabb modelljével: a Moverio BT-200 forradalmi technológiájának köszönhetően számos új lehetőséget tartogat az Android fejlesztők számára, különös tekintettel a kiterjesztett valóság (AR) világára.
A Droidcon Berlin konferencián az Epson harmadik féltől származó alkalmazásokat is bemutatott, többek között az Imaginary Computer, a Metaio és a Wikitude cégektől, akik már korábban elkezdtek applikációkat fejleszteni a Moverio okosszemüvegre.
„A Moverio BT-200 izgalmas lehetőségeket kínál az Android fejlesztőknek, akik az okosszemüveg segítségével az alkalmazásokat új szintre emelhetik, és akik számára új távlatok nyílnak csakúgy, mint egy évtizeddel ezelőtt, az okos készülékek megjelenésekor” – mondta Valerie Riffaud-Cangelosi, az Epson Europe szenior menedzsere.
„Hisszük, hogy a Moverio sokkal több lehetőséget rejt magában, mint bármely táblagép vagy okos eszköz, és segítségével megváltozik a világ információ- és tartalomfogyasztása. Ehhez szükségünk van az Android közösség szakértelmére és kreativitására, hogy olyan alkalmazásokat fejleszthessünk, amelyek az okosszemüveg forradalmi technológiájának lehetőségeit leginkább képesek kihasználni. Többek között ezért is vártuk olyan izgatottan a készülék bemutatását az idei berlini Droidcon rendezvényen.”
Kapcsolódó cikkek
- Media Hungary 2014: ezernél több médiaguru kutatta együtt a jövőt
- Minden amerikai számára elérhető a Google Glass
- Díjazták az energiatudatosságot
- A Dell Solutions Tour ismét Budapestre érkezik
- Böngésző, PDF-olvasó és router is elhasal az Ethical Hacking Konferencián
- Media Hungary - Karas: az új médiakultúra nagyobb felelősséget ró az alkotókra
- Media Hungary - Előadások a szabályozás tapasztalatairól és a tartalomfejlesztésről
- Media Hungary – Előadások a sikeres tévéműsorokról
- KKV Akadémia – a közösségi oldalak használatának fortélyai
- Rendhagyó informatikai konferencia a Zeneakadémián
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: