Portfólióban kerülhetnek arab piacra a legújabb magyar informatikai megoldások
Negyedéves előkészítést követően ültek tárgyalóasztalhoz Bahrein minisztériumai, pénzügyi intézetei és legnagyobb befektetői a négy magyar IT cég képviselőivel Manamában. Az Insomnia Reklámügynökség közel-keleti piacért felelős részlege a piacvezető magyar IT megoldásokat portfólió szinten kínálja arab partnereinek. A társaság vezetője szerint sosem jártak még ennyire közel a sikerhez.
A találkozón - magyar oldalról - a Magyar Nemzeti Banknak, a Budapest Banknak vagy a MOL-nak is beszállító Eastron, a műholdas járműkövető rendszerek hazai bevezetését koordináló Navcenter, a banki „front to back office” megoldások specialistája az ApPello és az e-learning tananyagfejlesztésben élenjáró Balázs Diák képviselői illetve a társaságok külképviseletét ellátó Insomnia Middle East vett részt.
„Bahrein az Öböl-régió gazdasági központja, amely közel félezer pénzintézetnek ad otthont. Az erős financiális háttér ellenére a banki és pénzügyi informatikai megoldások azonban sok esetben még fejletlenek, Európa pedig ezen a területen is jó ajánlólevélnek számít. - mondta Gáll Zsolt, az Insomnia Middle East vezetője.
Az ügynökség által szervezett üzleti találkozó egy negyed éves előkészítő munka eredménye volt, amelynek során a potenciális üzleti partnerekkel egyeztették az igényeket és elvárásokat, így a felek az üzletkötés reményével ültek tárgyalóasztal mellé.
Mohamed al Noaimi, az Insomnia bahreini irodájának vezető tanácsadója elmondta, hogy magyar cégek fogadtatása kedvező, számos vállalat visszajáró vendég ebben a térségben, azonban nagyon kevesen kapnak valódi üzleti lehetőséget, de nekünk most minden esélyünk megvan erre.”
A társaság vezetője szerint a tárgyalássorozat sikerét mutatja, hogy a következő időszakban az együttműködés feltételeinek kétoldalú egyeztetése és kidolgozása zajlik majd.
Az Insomnia 2010-ben jelent meg először a Perzsa-öböl menti országok piacán és két éve jegyezték be az Insomnia Middle East ügynökséget a bahreini királyságban. A társaság nemcsak kommunikációs megbízásokat végez, hanem a két régió üzleti szféráját is közelíti egymáshoz. Az elmúlt hónapokban a kuvaiti NTEC nevű technológiai vállalat és a professzionális konyhai felszereléseket gyártó, szaúd-arábiai Raqtan megbízását nyerte el.
Kapcsolódó cikkek
- Új korszak a televíziózásban
- 2018-ra az e-könyvek uralkodnak majd Nagy-Britanniában
- IDC: jobbak az idei PC-eladások a vártnál
- Brüsszel a robotika kulcsszereplőjévé tenné Európát
- Ericsson: 2015-re több mobil-előfizetés lesz, mint ahány lakosa van a Földnek
- 8 éves csúcson az online kiskereskedelmi forgalom
- Nem robban be a virtualizáció
- A közösségi média fortélyai a KKV-AKADÉMIÁN
- Az online vásárlások növekedésére számít a Paypal
- Magyarországon alacsony szintet ér el a mobilinternet-használat
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pénzváltó helyett fintech appokkal spórolnak a magyarok a nyaralás során
Rengeteg pénzt spórolhattak meg a külföldi nyaralás során azok, akik a magyar bankkártyájuk helyett valamelyik fintech cég bankkártyájával fizettek inkább.
A magyar vállalkozások háromnegyede megbukna az adatbiztonsági megfelelésen
Az informatika az életünk alapvető eszköze, amely a mindennapjainkban és az üzleti világban is meghatározó szerepet játszik. Ennek tudatában azt gondolhatnánk, hogy az IT menedzsment jelenleg minden vállalkozás életében az egyik legfontosabb prioritás. Ennek ellenére a legtöbb hazai cégvezető még 2023-ban is figyelmen kívül hagyja azt, hogy cége milyen informatikai megoldásokat használ.
Az IoT az alapokkal kezdődik
Számos, egymást kiegészítő technológia fejlődésének köszönhetően az Internet of Things (IoT) egyre gyorsuló növekedési pályán halad. Az 5G megjelenése zökkenőmentesebb végfelhasználói élményt biztosít a nagyobb számú összekapcsolt eszköz számára, a blockchain megkönnyíti az IoT-eszközök nyomon követését, a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás pedig könnyebben hozzáférhetővé és alkalmazhatóvá vált, ami az eszközfunkciók szélesebb körét teszi lehetővé az összekapcsolt ökoszisztémában.