Magyar cég fejlesztése a Mozilla kódjában

Az EU Edge a Prezi problémájára is megoldást talált

forrás: Prím Online, 2014. július 9. 14:31

A Mozilla Research keretein belül az Adobe Flash Player nyílt forráskódú alternatívájaként életre hívták a Shumway-projektet, hogy hidat képezzenek a korábbi Flash alapú technológiák és a legújabb HTML5 szabványokra épülő modern web között. A munkából a magyar EU Edge szakemberei is kivették a részüket: fejlesztésükkel a Mozilla mellett a Prezi problémájára is megoldást találtak.

A Prezinél jelenleg zajló technológiai váltás egyik sarokpontja, a Shumway-projekttel azonosan, a FlashPlayer helyettesítésére alkalmas JavaScript megoldás megtalálása volt. A Prezi szakemberei a probléma kapcsán az EU Edge segítségét kérték, akik ezt követően kezdtek el dolgozni a Mozilla béta státuszban lévő Shumway-projektén.

 

A kezdetek során még egyik fél sem volt teljesen meggyőződve arról, hogy a Shumway segítségével hasonlóan jó eredményt lehet elérni, mint amit jelenleg a FlashPlayer tud, de ahogy Szalóki Róbert, az EU Edge fejlesztője nekiállt a Shumway szétszerelésének, egyre biztatóbbá váltak a jelek. A Shumway alapjait alkotó rajzoló-algoritmusok átalakítása és egy böngészőben futó komponensbe építése végül nagyban hozzájárult a Prezi napokban publikált technológiai megújulásához.
 

A Flash nehézkes és erőforrás-igényes megjelenítésével szemben a Shumway-integráció gyorsabbá és hatékonyabbá tette a Prezi megjelenítő-motorját, mindemellett a projekt részeként olyan fontos hibákat javítottak a Shumway magjában, amiket még a Mozilla is örömmel fogadott.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05