Nagy sláger az új iPhone

MTI Sajtóadatbank, 2014. szeptember 17. 12:33

Az amerikai információ-technológiai óriáscég hétfőn közölte, hogy az első 24 óra alatt négymillió darab iPhone6 és iPhone6 Plus telefont rendeltek meg a fogyasztók. Az előző, 2012-ben megjelent iPhone modellekre csak feleennyi, kétmillió megrendelés érkezett az első nap.

Az Apple közlése szerint sok megrendelésnek már pénteken eleget tesznek, de sok készüléket csak októberben szállítanak ki, mivel a kereslet jóval meghaladja a kínálatot. Elemzők annak tulajdonítják a kiugró keresletet, hogy az Apple a korábbinál nagyobb képernyővel látta el az új okostelefonokat. A Janney Capital Markets pénzügyi tanácsadó cég úgy becsüli, hogy az idei utolsó negyedévben 37,4 millió, a jövő év első negyedében pedig további 60 millió új iPhone-készülék talál gazdára.

 



Az új készülékek péntektől lesznek megvásárolhatóak az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália és néhány más ország Apple márkakereskedéseiben. Az amerikai mobilszolgáltatók közül az AT&T, a Sprint, a T-Mobile és a Verizon Wireless, valamint néhány viszonteladó is pénteken kezdi meg az új modellek árusítását.


Az Apple iPhone6 és iPhone6 Plus nevet viselő új okostelefonjai 4,7 és 5,5 hüvelyk képernyőátmérővel rendelkeznek (mintegy 12 és 14 centiméter). A Plus verzió képe élesebb lesz az előző iPhone-okénál, az eddigi hüvelykenként 326 helyett 401 képponttal. A telefonok képernyője 1920x1080 képpont méretű HD-felbontással rendelkezik. A legnagyobb kereslet az 5,5 hüvelyk átmérőjű Plus modellre mutatkozik.

A kisebbik modell ára 199 dollár lesz az Egyesült Államokban kétéves szerződéssel, a nagyobbiké pedig 299 dollár. A készülékek a világ több mint kétszáz hálózati szolgáltatójával lesznek kompatibilisek, beleértve a három kínai szolgáltatót is.

 

Fotó: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga)

Mobiltelefon-készülék ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az iPhone 15 mostantól hazánkban is megvásárolható

Az ikonikus iPhone sorozat legfrissebb készülékei, az iPhone 15, az iPhone 15 Plus, az iPhone 15 Pro és az iPhone 15 Pro Max mellett az Apple Watch Series 9 és az Apple Watch Ultra 2 is a boltok polcaira kerül szeptember 22-én. Az Apple innovációinak sorában újabb mérföldkövet jelentő termékek mától a tavalyinál jelentősen kedvezőbb áron kaphatóak az iSTYLE hazai, kilenc üzlettel rendelkező Apple Premium viszonteladói hálózatában. 

2023. szeptember 22. 17:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak

2023. szeptember 20. 15:17

Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai

2023. szeptember 18. 13:16

Hat érmet hoztak haza a magyar diákok a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról

2023. szeptember 4. 15:38

Harminc évre előre tekintenek a 30. MENTA konferencia előadói

2023. augusztus 31. 12:59