A jövő autói a levegőben róhatják útjukat
Több vezető autógyártó cég is kipróbálja magát a repülő autók fejlesztése terén. A cél olyan megoldást találni, amely egyesíti a földi és légi közlekedést. Az Impress Magazin ír arról, hogy a myCopter már EU támogatást is kapott a project megvalósítására.
Új kihívás
A nagyvárosok egyre nagyobb kihívással néznek szembe földi közlekedés zsúfoltsága miatt. A jövő évtizedeinek egyik legnagyobb erőfeszítése az lesz, hogy olyan megoldást találjanak, amely egyesíti a földi és légi közlekedést.
A myCopter fejlesztői úgy vélik, ki kellene építeni a személyes légi közlekedés rendszert PATS (Personal Air Transport System), amely egyrészt költséghatékonyabb lenne a jelenlegi közlekedésnél, másrészt le tudná győzni a földi közlekedéssel járó egyre nagyobb környezeti terhelését is.
Járművek a levegőben
A project első lépésben azt tűzte ki céljául, hogy olyan járműveket, (PAVs – Personal Aerial Vehicles) fejlessszenek ki, melyek alkalmasak a rendszer függőleges légifolyosón való zavartalan közlekedésre. Az elképzelés szerint az első prototípusok csak városi környezetben, kis magasságban közlekednének.
E szerint a myCopter járművek automatavezérléssel közlekednének, amely azt jelenti, hogy részben vagy teljesen földi légi forgalomirányítás nélkül működnének. A jelenlegi légi forgalmat sem zavarnák, ugyanis az ellenőrzött légtéren kívül járnák útjukat.
Nyilvánosan is bemutatják
A myCoptert nemsokára közelebbről is megismerhetik az érdeklődők. A nagyszabású terv megvalósításához, és a technológiai fejlesztéshez EU támogatást is kaptak, így az elmúlt 4 év nagy technológiai áttöréseit 2014. november 20-án a nagyközönség elé tárják a nyilvános myCopter Project Napon, Németországban (Aerospace Center, Braunschweig).
Kapcsolódó cikkek
- Lebegő kristály hotel épül a norvég fjordoknál
- Az Epson „okos” gyártási megoldásai átalakítják a fotókidolgozást
- Világsiker a magyar fejlesztésű elektromos kormánymű
- Mobilalkalmazás-fejlesztési pályázatot hirdet a Magyar Térinformatikai Társaság
- Chipetnyi erő a GE mérnökeitől
- A mosogatógép feltöltésére is képes robotot terveztek
- Biztonságosabb, gyorsabb utazás a spanyol vasutakon
- A komplexitás egyszerűsítése az SAP víziója
- Novell Filr és iPrint a mobilnyomtatás szolgálatában
- A finnek érdeklődését keltette fel a magyar e-útdíj rendszer
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egy Waldorf-iskola nyerte a VISZ digitalizációs pályázatát
Immár ötödik alkalommal írta ki az Év Digitális Tanári Kara című pályázatát a Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ). A pályázaton minden olyan magyarországi, érvényes működési engedéllyel rendelkező középfokú oktatási intézmény indulhatott, ahol a képzés főállásban oktató tanárok közreműködésével valósul meg.
Ismét lehet pályázni a Magyar Innovációs Nagydíjra
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) 2020-ban is meghirdeti a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) stratégiai partnerségével, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) főtámogatásával. A megmérettetés keretében immár 29. alkalommal fogják elismerni a legkiválóbb hazai innovációs teljesítményeket. Nevezni 2021. február 10-ig lehet.
Hazánkban elsőként továbbított röntgenfelvételt egy diák 5G-n keresztül
Varga Róbert, a győri Széchenyi István Egyetem hallgatója Magyarországon először nagyfelbontású röntgenfelvételt továbbított 5G hálózaton keresztül, melyhez az Innomed Medical, a Vodafone Magyarország és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyújtott szakmai és technológiai segítséget. Ez az egészségügyi innováció új távlatokat nyit a különböző távdiagnosztikai eljárásokat illetően.
A virtuális térben is nagyszabású startup találkozót szervezett a Hiventures
Negyedik alkalommal, de a pandémia miatt először kizárólag online rendezte meg a kelet-közép-európai régió legkiemelkedőbb startup networking eseményét, a neves előadókat felvonultató és rengeteg érdeklődőt vonzó Regional Startup and Innovation Day-t az MFB csoporthoz tartozó Hiventures és a Startup Campus. Az aktuális járványhelyzet ismert körülményeit tekintve kimondottan optimista hangvételű esemény egy időben több mint 500, összesen közel 2000 megtekintést generált. A hagyományos kategóriák mellett ezúttal a Covid krízisre legkiválóbban reagált startupot is díjazták, valamint megtartották a már megszokott boxringben szervezett Get In The Ring pitch párbajt is.
Robbanhat itthon év végén az e-kereskedelmi forgalom
A járvány elleni védekezést segítő friss korlátozások miatt az év végi vásárlási szezonban ismét robbanásszerűen bővülhet itthon az e-kereskedelmi forgalom. A friss felmérések szerint a magyarok 37%-a idén legalább ugyanannyit tervez online vásárolni az Black Friday-hez kapcsolódó akciódömpingben, mint tavaly, 32%-uk pedig még többet fog költeni. Az igazi különbség a fogyasztók hozzáállásában mutatkozik: többségük előre csekkolja a webshopokat, összehasonlítja az árakat és a megbízhatóság mellett a különleges vásárlói élményeket keresi. Itt az utolsó pillanat, ha informatikai katasztrófa helyett elégedett vevőkkel zárnád a szezont – mutatjuk a teendőket!