Kihirdették a „Digitális Esély 2014” pályázat győzteseit
Az Infotér konferencián ünnepélyes keretek között kihirdették a „Digitális Esély 2014” pályázat eredményeit. A hátrányos helyzetű fiatalok infokommunikációs oktatásával foglalkozó civil szervezetek képviselőinek Bódi Gábor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke és Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója adta át a díjakat.
A „Digitális Esély 2014” pályázaton az idei esztendőben tíz, hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet projektjavaslatát díjazták:
· BAGázs Közhasznú Egyesület
· Snétberger Zenei Tehetség Kiemelten Közhasznú Alapítvány
· SzenyoRita Közhasznú Egyesület
· Kórházpedagógusok Egyesülete
· Nem Adom fel Alapítvány
· Kállósemjéni Diákokért és Ifjakért Egyesület
· A Nap Harmata Közhasznú Alapítvány
· Turai Tanulókért Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány
· Igazgyöngy Alapítvány
· Újvárosi Gyermekekért Alapítvány
„Az infokommunikáció az élet minden területén jelen van, így a digitális írástudás egyre nagyobb jelentőséggel bír” - mondta Bódi Gábor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke a díjátadón. „Ezért fontos, hogy a jövő generációi számára olyan újabb lehetőségek nyíljanak meg, amelyek tovább növelik digitális esélyegyenlőségüket, ezzel hozzájárulva az információs társadalom megerősödéséhez, és hazánk versenyképességének javításához.”
„Az SAP és a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács összefogásának köszönhetően közel 300 fő számára javul a digitális világban való részvétel lehetősége. Az informatikai oktatás ösztönzésével elősegítjük a helyi közösségek fejlődését, mely mindannyiunk közös érdeke. Az oktatás az SAP társadalmi munkájának egyik fókuszpontja”- húzta alá Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
- Lezárult a miskolci Digitális Közösség Program második szakasza
- Számítógépre pályázhatnak a rászoruló családok gyermekei
- Január közepéig lehet pályázni Miskolcon az ingyen laptopokra
- Még két hétig lehet jelölni a Kovács Attila-díjra
- Kovács Attila-díj 2013: Idén is keresik az információs társadalmat népszerűsítő újságírókat
- Megkezdődött a netes gyermekbarát tartalmak közötti verseny
- Infotér - Vályi-Nagy Vilmos: felülvizsgáljuk a késedelmes projekteket
- Az EU 12,4 milliárddal támogatja a nyelvi és informatikai készségfejlesztést
- Infotér - Nélkülözhetetlenek az állami informatikai fejlesztések
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ahol jelen és jövő találkozik
Októberben második alkalommal szervezi meg a hazai járműipar egyik kiemelkedő eseményét, a TECHTOGETHER+-t az autopro.hu csapata, ahol jelen és jövő találkozik. A rendezvény keretében megtartott járműipari konferencián hazánk meghatározó iparvállalatainak top menedzserei adnak elő, az innovatív ipari trendekre fókuszáló szakmai találkozón pedig az itthon tevékenykedő kulcsszereplőkkel találkozhatnak az érdeklődők. A rendezvény harmadik pillérjeként hazánk legtehetségesebb egyetemistái mérik össze tudásukat a mérnökhallgatói verseny keretében.
A Széchenyi István Egyetem debütált a Times Higher Education világranglistáján is
Története során először került fel az egyik legnagyobb presztízsű világranglistára a győri Széchenyi István Egyetem, ami azt jelenti, hogy a világ egyetemeinek legjobb öt százalékába tartozik. Az eredmény óriási siker, a Times Higher Education rangsorának készítői ugyanis a felsőoktatási intézmények tudományos teljesítményét a legszigorúbb sztenderdek alapján mérik.
E-kereskedelmi útmutató: Hogyan növelhetjük a konverziót és az eladásokat az üzenetküldő alkalmazásokkal?
Bár az üzenetküldést általában hétköznapi, kötetlen beszélgetésekhez társítják, mára a marketing és a kereskedelem szempontjából is nagyszerű csatornává vált.
Tiltólistás időrabló vagy egyre inkább hasznos edukációs eszköz a platform?
A TikTok népszerűsége az oldal 2017-es indulása óta töretlen. Egy friss felmérés szerint a 4 és 18 év közötti gyerekek naponta átlagosan 91 percet töltenek el rajta. A tiktokozó diákok több, mint 60%-a szerint a rövid videók segítenek a tanulásban és a házi feladat elkészítésében is, tehát edukációs céllal is pörgetik a feed-et, nem csak a szórakozás miatt.
Új típusú uniós digitális jelentés
Bár Magyarország nagyot lépett előre az 5G lefedettséget és a digitális közszolgáltatások elérhetőségét tekintve, és uniós átlag felett teljesít a gigabites otthoni internetkapcsolatok lefedettsége vagy éppen az egészségügyi adatok online hozzáférhetősége terén, továbbra is jelentős lemaradással küzd számos olyan területen – a társadalom digitális készségei, vállalkozások és főként a kisvállalkozások digitális felkészültsége kérdésében –, amelyek elengedhetetlenek egy versenyképes gazdaság működéséhez.