Versenyben a versenyzőkért
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság két rangos informatikai diákversenye díjkiosztóját tartotta május 5-én, az ELTE Informatikai Karán.
A 19. Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny és a 32. Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny kiemelkedő helyezettjei vehették át díjaikat. A versenyen évek óta eredményes tanulókkal szereplő oktatókat is könyvjutalommal ismerték el.
A 19. Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny nyerteseit Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Kar dékánja, Miltényi Gábor, az NJSZT ügyvezetőigazgató-helyettese és Zsakó László, az Országos Versenybizottság elnöke köszöntötte. A 32. Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny díjazottjait Horváth Zoltán dékán mellett Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke, Varga Attila, az EMMI titkárságvezetője és Péceli Gábor akadémikus, az NJSZT korábbi elnöke köszöntötte. A versenyt Zsakó László és Horváth Gyula, a Versenybizottság tagja értékelte.
Horváth Zoltán és Miltényi Gábor is hangsúlyozta: az NJSZT és az ELTE IK 2016-tól még szorosabbra fűzi együttműködését. Az NJSZT által felfedezett és képzett tehetségek - így a versenyeken eredményesen szereplő diákok is - átléphetnek az ELTE IK tehetséggondozó rendszerébe. A kar hallgatói már elsőéves koruktól külön tehetséggondozó foglalkozásokon vehetnek részt, bevonják őket a kutató-fejlesztő munkába, személyes tutorokat rendelnek hozzájuk, egyenes utat biztosítanak a két diplomás európai mesterképzéshez is. Az NJSZT és az ELTE IK tehetséggondozási programjaiban kibontakozó fiatal szakemberek kiváló eséllyel indulhatnak a munkaerőpiacon, akikért az IT-cégek fognak versengeni. Vágujhelyi Ferenc, az NHIT elnöke Nemes Tihamér több mint félévszázada kiadott, híres könyvét hozta magával. „A Kibernetikai gépek című könyvben ismertetett berendezéseknek már a formáján látszik, hogy a gépek mire képesek. Manapság, ami a gyárból kijön, üres váz. A mai hozzáadott érték: a szoftver.” Érvelése szerint akkor van jövője egy országnak, ha dolgoznak benne szoftveresek. Ma Magyarországon körülbelül 300.000 ember dolgozik az IT-szektorban, ebből körülbelül 20.000 lehet a programozók száma. A 18 évesek körülbelül 7 százaléka megy informatikus pályájára. Övék a jövő – nagyon szerencsés, aki tud is programozni, és élvezi is azt, amit csinál. Erre adnak példát a versenyzők.
Az NJSZT kiemelkedő jelentőséget tulajdonít versenyeinek, amelyeken az elmúlt több mint 30 évben 270.000 diák mérettette meg magát. Péceli Gábor akadémikus, az NJSZT korábbi elnöke mondanivalóját három pontban foglalta össze: először is szívből gratulált a verseny nyerteseinek és tanáraiknak. Másodszor megerősítette, hogy az NJSZT azoknak a társasága, akik elkötelezettek a tehetséggondozás, a digitális esélyegyenlőség és a digitális írástudás iránt. Végezetül pedig azt tanácsolta a diákoknak: szeressék az informatikát, de ne csak az informatikát szeressék!
A versenyeket a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta, a verseny szakmai együttműködő partnere a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács.
A versenyek feladatai és eredményei a következő oldalakon tekinthetőek meg:
http://tehetseg.inf.elte.hu/logo/logo_aktualis.html
http://tehetseg.inf.elte.hu/nemes/nemes_aktualis.html
http://tehetseg.inf.elte.hu/nemesa/nemesa_aktualis.html
Kapcsolódó cikkek
- Két magyar csapat is bejutott a Challenge24 döntőjébe!
- Falakat készülnek ledönteni magyar fiatalok innovatív ötleteikkel
- Idén harmadszor fogadta a Telekom a diákokat a Lányok Napján
- Sikeresen zárult a jövő informatikusait megmérettető INFOPROG2016
- Rendhagyó tanórákat indít a UPC
- Európa bajnok szállhat versenybe a jövő évi szakmai világbajnokságon
- EPAM-suli a Digitális Témahéten
- Összeomlik a hazai IT szektor, ha nem kapcsolunk időben
- Újra lesz Magyar Kupa a Jubileumi 16. Challenge 24-en!
- 1app mobilalkalmazás-fejlesztő verseny diákoknak
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:
Okoskarkötővel a finom eleganciáért
Ha egy eszköz neve elé odatesszük, hogy “okos”, rögtön mindenki azt hiszi, hogy egy apró kütyüről van szó, amibe rengeteg hasznos, vagy annak ítélt funkciót sűrítettek bele.
A legnépszerűbb szoftverek kreatív munkához
Ha olyan szoftvert keresünk, amellyel a kreatív munkát végző szakemberek csodálatos dolgokat hozhatnak egyszerűen létre, bizony nem kell sokáig kutakodnunk. Számos nagyszerű szoftver közül válogathatunk a világháló széles palettáján!