Nagy bejelentésre készül a Telenor
A Telenor június 15-i Okostelefon Akadémiáján mindenki garantáltan ráhangolódhat a nyárra, csatlakoztatott kerékpár, csatlakoztatott bőröndhangfal és Microsoft Imagine Cup nyertes városfelfedező alkalmazás segítségével. Az eseményen a Telenor a hazai start-upok számára is igen érdekes bejelentéssel készül. Az ingyenesen látogatható eseményre még lehet regisztrálni.
Évről évre rohamosan növekszik azok tábora, akik okoseszközök nélkül el sem tudják képzelni az életüket. A hordozható kütyük és a mobilinternet az Európa-bajnokság idején is jó szolgálatot tesznek: nem csak a közvetítéseket követhetjük bárhol és bármikor, de a június 15-i Okostelefon Akadémián Horti Gábor sportriporter azt is megosztja, hogy hogyan segítik egy profi kommentátor munkáját az okoseszközök és az azonnali információszerzés lehetősége.
A sport-technológia-vállalkozás tengelyén Murlasitz Attila, okoskerékpár szakértő előadásából kiderül, hogy az okos- és elektromos biciklik miért is csatlakoznak a telefonokhoz, vagy éppen közvetlenül az internetre. Az ütemet Kozák András csatlakoztatott bőrönd hangszórói viszik tovább, majd a Huawei fotós nagykövete, Rizsavi Tamás profi fotós gyorstalpalója a tökéletes okostelefonos fényképek elkészítéséhez ad jó tanácsokat.
A magyar startup, Mistery Game műhelyében készült, Microsoft Imagine Cup-díjas alkalmazás a felfedezést kedvelők körében válhat népszerűvé: játékos formában csábítja felhasználóit addig ismeretlen városok izgalmas részleteinek megismerésére.
A hazai start-up társadalom számára tartogat további izgalmas meglepetéseket a szervező Telenor. Takács Zoltán, innovációért felelős alelnök tolmácsolásában. A bejelentés fontosságát jelzi, hogy a téma kapcsán olyan, a startup világban is elismert vendégek lépnek színpadra, mint Pistyur Veronika, Oszkó Péter és Varga Zoltán.
A rendezvény mindenki számára ingyenesen látogatható, amelyhez mindössze egy gyors regisztráció szükséges az alábbi linken: http://bit.ly/OA_12
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi versenyen nyert díjat az Okostelefon Akadémia
- Kétszer gyorsabb Hipernet 4G már Szombathelyen is
- Minden Hipernet előfizetéshez elérhetők a VoIP-szolgáltatások
- „All-in-one” átjárók KKV-knak
- A Telenor ügyfelei akár kétszer gyorsabban mobilinternetezhetnek Budapest és Győr számos pontján
- Teltházas a 11. Okostelefon Akadémia, online kaput nyit a Telenor
- Az Ericsson és az AWS globális együttműködést tervez
- MasterPass fizetési szolgáltatással bővült a Telenor Wallet
- Többszörösére nő az SMS-forgalom karácsonykor, de éves szinten így is csökkenő tendenciát mutat
- Duplájára nőtt a Hipernet 4G lefedettség
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
Digitális épület- és energiagazdálkodási megoldások alkalmazásával, valamint elektrifikációval, illetve megújuló energiaforrások használatával és mikrohálózatok telepítésével akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását a Schneider Electric kutatása szerint. Az alacsony CO2-kibocsátású épületekre történő átállás jelentős mennyiségű új munkahely létrehozását is eredményezheti.
Smart company – 2024. Jövőre még okosabban!
A smart company nem attól okos, mert a legfejlettebb technológiák által vezérelt. Az az okos cég és okos iroda, amit folyamatosan egyre kevesebb költséggel sokkal hatékonyabban, jóval nagyobb árbevétellel, nyereséggel működtetünk. A PP Konferenciaközpont – BKIK „Smart company – 2024” című konferenciáján a cégtulajdonosok megtudhatják, hogy milyen eszközök és módszerek szükségesek az okos céggé váláshoz.
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.