Extra biztonságos mentési megoldás a Fujitsu kínálatában

forrás: Prím Online, 2016. július 16. 13:16

A hiperkonvergens infrastruktúrákhoz (HCI) ideális ETERNUS CS200c S2 mentési megoldás bevezetésével a Fujitsu új adatbiztonsági szemléletet honosít meg a virtuális adatközpontban.

Az integrált, új mentési célgép egyszerűen és gazdaságosan óvja meg a komplex fizikai és virtuális IT-környezetek adatait. Tovább bővíti a Fujitsu kulcsrakész ETERNUS CS célgép-családjának kínálatát, amelynek tagjai mérséklik az elmulasztott biztonsági mentés, a katasztrófa utáni visszaállítási hibák és a kényes adatokat érintő sérülések kockázatát.

 

A fizikai, virtuális és felhőalapú adatközpontok korlátlan számú szerveréhez teljesen integrált mentési, archiválási és visszaállítási megoldást biztosító ETERNUS CS200c S3 „all in one” jellegű adatbiztonsági koncepciót valósít meg a konvergens és hiperkonvergens rendszereknél. Ezt azt jelenti, hogy a szervezetek úgy tudják virtualizálni kritikus alkalmazásaikat, hogy közben a szolgáltatási szerződések szigorú adatbiztonsági követelményeinek is eleget tesznek.

 

Uwe Neumeier, a Fujitsu alelnöke és EMEIA-régióbeli terméküzletágának adatközponti megoldásokért felelős vezetője elmondta: „A hiperkonvergens és a szoftveresen definiált rendszerek valós idejű digitális üzletvitelt tesznek lehetővé, és bár rendelkeznek bizonyos beépített adatbiztonsági képességekkel, gyakran ugyanazon a platformon tárolják a biztonsági másolatokat. Így a kritikus adatok nincsenek védve a sérülés és a törlés ellen. Új célgépünk ezt a hiányosságot megszüntetve, megbízható mentési és visszaállítási megoldást biztosít az egyes virtuális gépek életciklusának minden szakaszában, még a hiperkonvergens megoldáson belül is. Ezáltal az üzletileg kritikus adatok folyamatosan védettek, és még katasztrófa esetén is fenntartható a folyamatos üzletmenet.” 

 

 

Az ETERNUS CS200c S3 előkonfigurált, kulcsrakész megoldás. Napok helyett órák alatt üzembe állítható. Az ismétlődő illetve rendkívül komplex feladatok automatizálásával ésszerűsíti a folyamatos üzemeltetést és a katasztrófa utáni visszaállítás folyamatát. Az ügyfelek gyorsan aktivizálható snapshotokat készíthetnek a hardverekről a szinte azonnali visszaállításhoz, és platformon kívülre is menthetik virtuális gépek százainak biztonsági másolatait. A szabályalapú koncepció gondoskodik róla, hogy egyetlen virtuális gép se maradjon védelem nélkül, és ezzel együtt optimális erőforrás-gazdálkodást biztosít. 

 

Az iparágvezető Commvault szoftverrel dolgozó ETERNUS CS200c S3 mélyen beépül a virtuális infrastruktúrákba, minden elterjedt hypervisor programot (pl. Microsoft Hyper-V és VMware vSphere) támogat, és a Commvault fejlett adatkezelési képességeivel radikálisan leegyszerűsíti az adatkezelési feladatok végrehajtását. 

 

Sangram Dange, a Commvault Adatbiztonsági és visszaállítási üzletágának ügyvezető igazgatója így nyilatkozott: „A Commvault a Fujitsuval közösen egyszerűsíti a hiperkonvergens infrastruktúrák biztonsági mentési és adatkezelési folyamatait. A Commvault adatbiztonsági szoftverének Fujitsu ETERNUS CS200c célgépbe integrálása egyszerű, ’kulcsrakész’ módszert kínál a virtuális infrastruktúrák adatainak kezeléséhez és a hiperkonvergens infrastruktúrák adatainak biztonsági mentéséhez. Azzal, hogy beillesztettük a Commvault virtuális környezeteket védő, ütőképes jellemzőit a könnyen beszerezhető, telepíthető, támogatható és skálázható ETERNUS CS200c célgépbe, segítséget nyújtunk a hiperkonvergens infrastruktúrák felhasználóinak a végponttól végpontig terjedő adatkezelési műveletek egyszerű és biztonságos végrehajtásához.”

 

Ár és piaci bevezetés

A Fujitsu ETERNUS CS200c S3 célgép 2016 augusztus1-től lesz kapható Európa, a Közel-Kelet, India és Afrika területén, közvetlenül a Fujitsutól és disztribúciós partnereitől. Ára és specifikációja konfigurációtól és országtól függ.

 

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja

Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:

2023. február 4. 21:32

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05