Milliárdos befektetéssel erősít az SAP
Kétmilliárd eurót fektet a dolgok internetéhez (Internet of Things- IoT) kapcsolódó fejlesztésekbe az SAP. Az üzleti szoftvergyártó nemcsak új innovációk kifejlesztésével, felvásárlásokkal, hanem fokozott értékesítési, és marketing tevékenységgel erősíti jelenlétét az IoT világpiacon, amelynek nagyságát négy éven belül kétszázötven milliárd eurósra becsüli.
2020-ra több mint ötvenmilliárd eszköz lesz hálózatba kötve, mely új lehetőségeket jelent nemcsak a gazdaság, hanem a társadalom számára is. A vállalat ezért az üzleti és a kormányzati szektor számára egyaránt olyan megoldásokat kíván adni, amelyekkel kihasználhatóak a szenzorok, okos eszközök, gyors adatelemzés adta előnyök.
Eurómilliók megtakarítása megelőző karbantartással
Az IoT használatát jól illusztrálja az olasz állami vasút, a Trenitalia példája. A több tízezer szerelvénnyel rendelkező vasúttársaság a berendezéseit, járműveit látta el szenzorokkal, és az innen származó adattömeget elemzi a valós idejűséget kínáló SAP HANA technológiával. Így válik lehetővé többek közt a megelőző karbantartás, azaz az előtt tudják javítani az adott darabot, hogy az zavart okozna a szolgáltatásban, a menetrendben. A naponta kétmillió utast szállító társaság becslése szerint ez az innováció éves szinten körülbelül 100 millió eurónyi megtakarítást jelent számukra.
Új IoT szoftverek a piacon, mesterséges intelligenciával
A szoftvergyártó új megoldásokat is piacra dobott az IoT-val elindulni kívánó cégek számára. Az alapcsomag a gyártói és üzleti rendszerek összekötését ígéri, míg az „accelerator” csomag többek közt fejlett analitikai, automatizációs képességeket tartalmaz.
Az SAP további megoldáscsomagok kiadásán is dolgozik, amelyekkel a városok, a mezőgazdaság, az energiaipari szereplők speciális IoT igényeire ad választ. Az új termékvonal a hálózatba kötött eszközök adatainak villámgyors elemzése mellett mesterséges intelligencia funkcionalitással egyaránt fog bírni.
Kapcsolódó cikkek
- Megnyílt a Samsung és az SAP nyílt kutatási központja
- AR? VR? Távmunka?
- Egyre élesebb harc a rosszindulatú programok ellen
- A jövő okosépületei már ma is megépíthetők
- Hogyan változtatja meg a Big Data és az IoT a környezetünkkel való kapcsolatunkat, a viselkedésünket?
- Karrier lehetőséget kínáló programozói verseny indul
- Tovább turbózza sportanalitikai megoldását a német válogatott
- A korszerű gyártóknak és szolgáltatóknak már csak múlt az állásidő
- A Schneider Electric támogatja az otthoni IoT-megoldások elterjesztését
- Még fejlettebb elemzések a Dell Statistica szoftver legújabb kiadásával
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
Digitális épület- és energiagazdálkodási megoldások alkalmazásával, valamint elektrifikációval, illetve megújuló energiaforrások használatával és mikrohálózatok telepítésével akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását a Schneider Electric kutatása szerint. Az alacsony CO2-kibocsátású épületekre történő átállás jelentős mennyiségű új munkahely létrehozását is eredményezheti.
Smart company – 2024. Jövőre még okosabban!
A smart company nem attól okos, mert a legfejlettebb technológiák által vezérelt. Az az okos cég és okos iroda, amit folyamatosan egyre kevesebb költséggel sokkal hatékonyabban, jóval nagyobb árbevétellel, nyereséggel működtetünk. A PP Konferenciaközpont – BKIK „Smart company – 2024” című konferenciáján a cégtulajdonosok megtudhatják, hogy milyen eszközök és módszerek szükségesek az okos céggé váláshoz.
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.