Kihirdették a „Digitális Esély 2016” pályázat nyerteseit
Az Infotér konferencián, az infokommunikációs szektor és a kormányzati szereplők legnagyobb közös rendezvényén hirdették ki a „Digitális Esély 2016” pályázat eredményeit. Idén kilenc, hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet projektjavaslatát díjazták.
A hátrányos helyzetű fiatalok IT oktatásával foglalkozó civil szervezetek képviselőinek Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) elnöke és Mák Attila, az SAP Hungary Kft. szolgáltatási igazgatója adta át a támogatásról szóló okleveleket.
A szervezetek összesen tízmillió forint támogatást kapnak. A díjazottak:
- Bethlen Gábor Szakképző Iskoláért Alapítvány;
- Hátrányos Helyzetűek és Szociális Szövetkezetek Támogatásáért Alapítvány;
- Igazgyöngy Alapítvány;
- Intelligens Társadalomért Országos Szövetség;
- Kállósemjéni Diákokért és Ifjakért Egyesület;
- KOMA 08 Közhasznú Nonprofit Kft.;
- Szegényeket Támogató Alap (SZETA) Egri Alapítványa;
- Szenyorita Közhasznú Egyesület;
- Turai Tanulókért Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány.
Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke a díjátadón kiemelte: „A Digitális Esély pályázat kiválóan illeszkedik a kormány Digitális Jólét Programjához, amely humánközpontú megközelítést alkalmazva nem egyszerűen egy fejlesztéspolitikai területnek tekinti az infokommunikáció területét, hanem célja, hogy minél nagyobb mértékű, minél több emberhez eljutó digitális fejlesztések valósuljanak meg. A legtöbb munkakörben az ikt-ismeretek mára nélkülözhetetlenné váltak, ez a tudás a mai világban konkrét boldogulást, munkaerő-piaci versenyelőnyt jelent. Az idei pályázat a leghátrányosabb helyzetűeknek nyújt segítséget, hogy közülük minél többen rendelkezzenek versenyképes digitális készségekkel.
Három évvel ezelőtt hagyományteremtő jelleggel indult az SAP szoftvercég és az NHIT együttműködése, a Digitális Esély pályázat meghirdetése - mondta el Mák Attila, az SAP Hungary Kft. szolgáltatási igazgatója. Mint hangsúlyozta, „a digitális átalakulás jelentős mértékű változást fog hozni a hétköznapokban. Ehhez nem csupán informatikusra lesz szükség, hanem az informatikához értő, saját területén dolgozó szakemberre egyaránt, melyhez e pályázati lehetőség is hozzájárul.”
Kapcsolódó cikkek
- Infotér Konferencia a digitális fejlesztések előremozdításáért
- Jelentős e-egészségügyi beruházásokra készülhet a versenyszféra
- A Dell EMC innovációi a digitális átalakulás jegyében
- Szakmai fórum extrákkal
- "Digitális Esély 2016" pályázat
- Beköszöntött a transzformáció időszaka, minden társadalmi és gazdasági iparágban tetten érhető a digitalizáció
- A stratégiák és akciók elfogadási szakaszába érkezett a Digitális Jólét Programja
- Big Data Universe Konferencia
- Szakmai konferencia a Szupergyors Internet Projekt legfontosabb beruházási kérdéseiről
- Okos város fejlesztések a hatékonyabban működő, élhetőbb városokért
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Immáron 20 éve támogatják a hazai kutatónőket
Egy év alatt több mint 250 000-rel növekedett a női kutatók száma az Európai Unióban, ez a szám azonban még mindig kevésnek minősül. Az Eurostat 2022-es felmérése szerint a korábbi évekhez hasonlóan a tagállamokban átlagosan 41 százalék a nők aránya a tudományos életben, de Magyarország alig 30%-os mutatóival sereghajtó a kontinens országai között. Ahhoz, hogy ez a szám növekedni tudjon, olyan programokra, ösztöndíjakra van szükség, amelyek támogatják a női kutatókat, hogy ne kényszerüljenek a pálya elhagyására sem társadalmi, sem egyéb nyomásra.
Hogy érzi magát a Föld? – országos kreatív alkotói pályázat a Föld napja kapcsán
„Hogy érzi magát a Föld?” címmel hirdet országos kreatív alkotói pályázatot a Föld napján az Apor Vilmos Katolikus Főiskola. Az intézmény Matematikai, Természettudományi és Informatikai Tanszéke mindig is hangsúlyt fektetett a jövő generációk környezettudatos szemléletének alakítására, ezért óvodások, általános iskolások, középiskolások és felsőoktatásban tanulók is jelentkezhetnek a meghirdetett pályázatra sík- és térbeli alkotásokkal. A pályamunkák leadási határideje 2022. június 15.
Megvan a legjobb szakdolgozat a digitális marketingről
Megszületett az IAB Hungary Legjobb szakdolgozat a digitális marketingről 2021 pályázatának eredménye. A most harmadik alkalommal meghirdetett versenyre számos érdekes, színvonalas szakdolgozat érkezett be a szervezőkhöz. A pályázatot szponzoráló Google, Group M és OMD munkatársaiból, az IAB Hungary tagjaiból és további két szakértőből álló zsűri döntése alapján az alábbi szakdolgozatok kerültek díjazásra.
Várja a jelentkezőket Magyarország legrangosabb designpályázata
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) és a Magyar Formatervezési Tanáccsal közösen, idén 43. alkalommal hirdeti meg a Magyar Formatervezési Díjat (MFD). Hazánk legrangosabb designpályázatára 2022. május 1-jéig lehet jelentkezni. A díjazott és különdíjas pályázók alkotói oklevélben és akár bruttó 600 ezer forint pénzjutalomban részesülhetnek, amelyet a díjhoz kapcsolódó, 2022 őszén megrendezendő kiállítás ünnepélyes megnyitóján vehetnek majd át.
Elindult az LG nemzetközi innovációs versenye, várják a jelentkezőket
Az LG Electronics (LG) a varsói Alpha Wolves Summiton bejelentette, hogy elindítja A jövő otthona című globális innovációs versenyt (LG Future Home Global Innovation Challenge). A startupokat és gyors ütemben növekvő vállalkozásokat célzó felhívás olyan innovációkat és megoldásokat keres, amelyek hozzájárulhatnak a kényelmesebb, egészségesebb, összekapcsolt otthonok megteremtéséhez.