A Samsung és a Korea Telecom az IoT szolgáltatások bevezetését felgyorsító megoldásról állapodott meg
A kereskedelmi forgalomba szánt megoldás új üzleti stratégiák megvalósítását segíti elő az IoT piacon
A Samsung Electronics a NarrowBand-IoT szolgáltatások (NB-IoT) bevezetéséről szóló szerződést írt alá a Korea Telecommal (KT).
A két vállalat az év elejére tervezi az NB-IoT előkészületeinek befejezését a minél korábbi hivatalos, kereskedelmi célú bevezetés és az új IoT-piac kialakítása érdekében.
A Samsung és a KT tervei között szerepel az NB-IoT-bázisállomás továbbfejlesztése és a virtualizált magtelepítés, amelyet a hálózat világszintű kereskedelmi bevezetése követ majd az év második negyedében.
A bázisállomást és antennát is magában foglaló 4G LTE-infrastruktúrát kihasználó NB-IoT nagymértékben csökkenti a telepítéshez szükséges időt. Emellett, a 4G LTE-hálózat által már lefedett területek hálózatképessége változatlan marad. A lefedettségi vakfoltokba, például a hegyvidéki és a föld alatti területekre telepített jelismétlőknek köszönhetően pedig az IoT-szolgáltatás mindenhol elérhető lesz, ahol az LTE-szolgáltatás már biztosított.
„Az NB-IoT kereskedelmi célú bevezetése új lehetőségeket nyit az IoT területén, és lehetővé teszi, hogy az IoT-piac vezetői között legyünk” – mondta June Keun Kim, a KT vezető alelnöke és a Giga IoT üzletág vezetője. - „A célunk, hogy új üzleti modelleket fedezzünk fel a gazdaság különböző területein. Erre tökéletes példa a KT által fejlesztett mentőmellény, amely vészhelyzetben a környező tárgyakkal kommunikálva védi a viselőjét hegymászás közben. Az ilyen típusú találmányok és fejlesztések új értékeket teremtenek az ügyfeleink számára.”
„Az NB-IoT olyan technológia, amely lehetővé teszi a tárgyak közötti kommunikációt az LTE-lefedettséggel rendelkező területeken. Az ügyfelek tartózkodási helyüktől függetlenül élvezhetik majd az IoT-szolgáltatásokat, akár hegyek között vagy épületeken belül is” – tette hozzá Jinsoo Jeong, a Samsung Electronics vezető alelnöke és a hálózati üzletág lakossági részlegének marketingigazgatója. - „A Samsung, mint a KT stratégiai partnere az NB-IoT kereskedelmi célú bevezetésében, örömmel vesz részt egy összekapcsolható világ megalkotásában, ahol létrejön az emberek és tárgyak közötti kommunikáció.”
Az időnként 10–20 MHz-es sávszélességet használó 4G LTE-vel szemben az NB-IoT keskeny, 200 KHz-es sávszélességet használ. Ez azt jelenti, hogy a technológia alkalmazható olyan helyzetekben is, amelyek alacsony teljesítményt és az eszköz akkumulátorának kismértékű használatát igényelik. Erre az egyik legfőbb példa az energia- és vízellátás ellenőrzése és a nyomkövetés. A technológia várhatóan új üzleti lehetőségeket hoz majd létre azáltal, hogy elmossa az iparágak közötti határokat. Ez a tendencia már megfigyelhető az intelligens öntőrendszereknél is, amelyek képesek a farmokat a legnagyobb pontossággal irányítani és ellenőrizni.
Kapcsolódó cikkek
- A lázadó robotok és a „Személyazonosságok Internete”
- Itt a világ első 10 nanométeres FinFET technológiával készült Exynos 9 prémium processzora
- A Deutsche Telekom egész Európára kiterjeszti a NarrowBand-IoT hálózatát
- A mobilkommunikáció jövője
- A Samsung C-Lab új virtuális valóság projektekkel érkezik az idei Mobil Világkongresszusra
- Indul a NauBit SmartBoat szolgáltatása a balatoni hajósok számára
- A Samsung NEXT 150 millió dolláros alapot hoz létre új startup vállalkozások támogatására
- A Samsung a CES-en mutatja be a mosást forradalmasító négyfunkciós mosórendszerét
- A CES 2017 kiállításon mutatkozik be a Samsung POWERbot VR7000 robotporszívója
- A KT és a Samsung sikeresen létrehozta a világ első 5G kapcsolatát végpontok közötti 5G hálózatokon keresztül
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Leadec megvásárolja a FISS Automatika Kft.-t
A Leadec, a világ vezető globális szolgáltatási szakértője 2023.05.31. napjával felvásárolta a FISS Automatika Kft.-t. A Leadec az akvizícióval tovább bővíti magyarországi jelenlétét, valamint erősíti kompetenciáit az elektrotechnika és az automatizálás területén.
Jelentős mérföldkő a hazai autóiparban
Idén ünnepli 30. születésnapját a Continental Veszprémben. Az elmúlt évtizedek fejlesztéseinek köszönhetően mára a technológiai vállalat telephelye globális piacokra dolgozik. Presztízs ügyfelek számára fejleszt, tesztel és gyárt különböző szenzorokat gépjármű-menetbiztonsági rendszerekhez, akkumulátorokhoz és az utazási kényelem növeléséhez.
Fenntartható ötlet nyert a Samsung és az EdisonKids versenyén
Alternatív környezettudatos ötlettel, a chipses zacskók kreatív és praktikus újrafelhasználásásával vihették haza a fődíjat a nyírségi diákok a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A harmadik alkalommal megrendezett versenyen 12-18 éves tanulók mérték össze projektjeiket a közösség, a fenntarthatóság és a jövő oktatása kategóriákban. A nyolc döntős csapat közül a NUT (Napkor’s Upcycler Team) csapat elképzelése, a chipses zacskók hőálló szatyorrá alakítása bizonyult a legjobbnak. Második helyezést ért el a modulárisan építhető oktatórobot, a dobogó harmadik fokára pedig a tücsökfarm tervezői léphettek. Az első három helyezett 6 millió forint összértékben választhat Samsung eszközöket, saját maguk, felkészítőtanáruk és iskolájuk számára.
Fidelity: Nyernek az elektromos autók?
Aki napjainkban autóval végighalad egy európai belváros utcáin, azonnal számos nyomát láthatja a forgalmi trendek változásának. A külön kerékpáros sávok, az elektromos buszok, az elektromos töltőállomások és a szédült ütemben emelkedő parkolási díjak mind-mind azt jelzik, hogy a személyautók, főleg a belső égésű motorral felszereltek, már nem szívesen látott vendégek a sűrűn beépült belső kerületekben. A jövő az alternatív közlekedési eszközöké és a kibocsátásmentes erőforrásoké. A Fidelity piaci megfigyelőinek előrejelzései szerint az éghajlatkímélő meghajtási módok versenyét az elektromos autók fogják megnyerni, melyek idővel teljesen kiszorítják majd a levegőszennyező belső égésű motorokkal gyártott társaikat1.
Új nemzetközi online esemény az Eplan-tól
Milyen kihívásokkal néznek szembe a gépgyártók és a kapcsolóberendezés-gyártók napjaink globális piacain? Hogyan határozható meg a helyes irány a hatékony tervezéshez a munka korai szakaszában? A 2023. június 21-re meghirdetett Eplan L!ve 2023 rendezvény lényegre törő válaszokkal, a szoftver új verziójának legfontosabb elemeivel készül, és felvázolja, miként támogatja ügyfeleit a tervezéstől a gyártásig vezető úton lépésről-lépésre. Bevált gyakorlati példákat ismerhetünk meg a Harro Höfliger, a Kratos Industries és a Sany vállalatoktól, betekinthetünk munkafolyamataikba és tervezési módszereikbe, melyek maximális következetességet és hatékonyságot tesznek lehetővé a számukra.