Otthoni munkát a női programozóknak!
Miközben a hazai IT szektorból egy kisvárosnyi munkavállaló hiányzik, az informatikai vállalatoknál különösen alacsony a női dolgozók száma. A PROGmasters friss kutatásából kiderül, hogy részmunkaidős és otthon végezhető megbízásokkal több nő számára lehetne vonzóbbá tenni az informatikai állásokat.
A magas fizetésnél fontosabb a hosszú távú, biztos munkalehetőség a programozói pálya iránt érdeklődők számára – derült ki a PROGmasters 2017 tavaszán végzett, nem reprezentatív kutatásából. A 3 hónapos intenzív szoftverfejlesztő képzésekre specializálódott vállalat azt vizsgálta a tanfolyamra jelentkezők körében, hogy mi motiválja a leendő programozókat a karrierválasztásnál.
„Az érdekes, szakmailag kihívást jelentő feladatok és a továbbképzési lehetőségek voltak a legfontosabbak a válaszadóinknak” – mondta Filep Szabolcs, a PROGmasters egyik alapítója és mentora. Hozzátette: a csapatmunka lehetősége nem motiválja túlságosan a programozói karrier iránt érdeklődőket. „A részmunkaidő, illetve az otthoni munka lehetősége ugyanakkor az átlagosnál fontosabb a nők és a diplomások számára – ha tehát egy vállalat e demográfiai csoportokból szeretne toborozni, érdemes nagyobb hangsúlyt fektetnie a rugalmas munkavégzés támogatására” – magyarázta a szakember.
Hasznos, ha nő is van a fejlesztői csapatban
A nőnap alkalmából a PROGmasters a női programozók megítélését és karrierépítéssel kapcsolatos várakozásait is vizsgálta a kutatásában. Érdekesség, hogy míg a férfiak többsége csak két évvel az elhelyezkedés után várja az előléptetést, addig a legtöbb női válaszadó már egy év után jobb pozícióra számít.
A válaszadók többsége egyetértett abban, hogy hasznos, ha egy fejlesztői csapatban nők is dolgoznak. Számos folyamatnál ugyanis előnyt jelent, hogy a nők másképp gondolkodnak, és pozitívan hatnak a csapatdinamikára is. A női és férfi programozók megítélésében ugyanakkor csak minimális eltéréseket tárt fel a kérdőíves vizsgálat – mindkét nem képviselőit hasonlóan kreatívnak és pontosnak tartják a megkérdezettek.
„A válaszadóink többsége – nemtől függetlenül – úgy gondolta, hogy a női programozók szorgalmasabbak és jobban betartják a határidőket, míg csapatvezetőként inkább a férfiak teljesítenek jól. Ugyanakkor azt nem sikerült eldönteni, hogy ki dolgozik hatékonyabban, ha egyszerre több feladatot kap: a férfiak és a nők is magukat tartják jobbnak a multitaskingban” – ismertette a részleteket Filep Szabolcs.
A PROGmaster teljes csapata
Kapcsolódó cikkek
- Egyre fontosabbak a partneri minősítések az IT-szektorban
- Újabb magyar gázpiaci exportsiker Horvátországban
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
- Pesszimisták a HR-esek, mégis igyekeznek mindent megtenni az informatikai munkaerőhiány kezeléséért
- Átálláskeresők figyelmébe: 7 tanács Windows 10 migrációhoz
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Elavult vállalatokat vezetnek a magyarok
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Előrejelzések 2017-re: kreatív munkaállomások, IoT-igazgatók és önjavító jövő
- Digitalizáció a kis- és középvállalkozásoknál – január 31-étől pályázhatnak a hazai cégek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A HONOR X6a-val a vállalat újra a középkategóriás okostelefonok világában alkot nagyot
A HONOR ma bejelentette, hogy érkezik a HONOR X6a. Bámulatos, 6,56”-os kijelzője támogatja a dinamikus fénytompítást, erőteljes 50MP-es tripla kamerarendszere kiváló a fényképezéshez, az 5200mAh-s akkumulátor teljesítmény és a 128GB tárhely pedig átfogó felhasználói élményt nyújtanak az egész napra.
Évi egymillió forint támogatás – már lehet pályázni a Széchenyi-egyetem Gólya-ösztöndíjára
A győri Széchenyi István Egyetem elsőéves nappali tagozatos hallgatói számára kiírt ösztöndíj-pályázat ötven nyertes hallgatóját tíz hónapon át havi százezer forintos ösztöndíjjal segíti az intézmény tanulmányaiban.
Minden második rendelést csomagautomatába kérnek a Vaterafutáron
A magánszemélyek közötti értékesítés hazai szintlépését mutatja, hogy a Vatera saját, a piactéren vásárolt tételek biztonságos és gyors továbbítását biztosító Vaterafutár szolgáltatásán keresztül minden második feladott csomag már valamelyik csomagautomatán keresztül jut el új tulajdonosához. A legtöbben könyvet és ruhát küldenek ezen a módon, de rengeteg zenei CD és DVD-film talál új gazdára automatán keresztül – sokan gyűjtői pénzérmét vagy háborús relikviákat is az átvétel e kényelmes módján veszik át.
Hogyan változnak az utazási szokások 2024-ben?
2024 egyik nagy kérdése, hogy vajon átalakítja-e az utazási szokásokat az autósokat érintő számos módosítás. Jövőre jön az egynapos autópálya-matrica, megszűnik a B2-es (buszos) díjkategóriájú matrica, bővül a fizetős utak listája, drágul az úthasználat, mindezen túl pedig emelkedtek a közigazgatási- és szabályszegési bírságok, illetve a benzin ára is.
Az ABB drónjaival Bilbaóban bemutatott fényjáték az innováció és az együttműködés erejét demonstrálta
Az ABB csapata történelmet írt a spanyolországi Bilbaóban, amikor a város és az ABB első drónbemutatóját tartották. Kétszáz szinkronizált drón világította meg az esti égboltot az ikonikus Guggenheim Múzeum előtt.