Egy mítosz vége: hat általános tévhit az üzleti tintasugaras nyomtatással kapcsolatban

forrás: Prím Online, 2017. április 10. 09:39

Az EMEA régió tizennégy országában, 2400 irodai dolgozó és informatikai döntéshozó részvételével készült felmérés alapján olyan hat, általános tévhitre derült fény az üzleti tintasugaras nyomtatási technológiával kapcsolatban, amelyek korábban meghatározóak voltak a piacon, annak ellenére, hogy igazságtartalmuk megkérdőjelezhető.

A Buyers Laboratory LLC (BLI) független tesztjei az Epson üzleti tintasugaras megoldásokat – a WorkForce Pro (WFP) és a cserélhető tintacsomag rendszerű WorkForce Pro RIPS (Replaceable Ink Pack System) – a konkurens lézernyomtatókkal és lézeres fénymásolókkal hasonlították össze, és kimutatták, mennyit fejlődött a tintasugaras technológia, megcáfolva az alábbi hat, általános tévhitet:  

 

1. MÍTOSZ: „A tintasugaras technológia drágább, mint a lézeres.”

TÉNY: A tintasugaras technológia segítségével a színenkénti két kazetta felhasználásának köszönhetően a felhasználók akár négy és félszer több nyomatot készíthetnek, mint a lézernyomtatókkal

  • A WFP modellekkel akár kétszer annyi nyomat készíthető, mint a konkurens színes lézernyomtatókkal
  • A RIPS nyomtatókkal akár négy és félszer több nyomat készül, mint a színes lézernyomtatókkal és lézer fénymásolókkal

 

2. MÍTOSZ: „A lézernyomtatók hatékonyabbak, mint a tintasugaras technológia.”

TÉNY: A tintasugaras nyomtatók három és félszer gyorsabbnak bizonyulnak az első oldal elkészítési idejében, és a beavatkozási idő egyharmadára csökkenhet. A WFP modellek akár három és félszer gyorsabbak az első oldal elkészítési idejét tekintve, mint a lézernyomtatók és a színes fénymásolók

  • A WFP modellek az átlagos, néhány oldalas nyomtatás esetén akár másfélszer gyorsabbak, mint a színes lézernyomtatók és a színes fénymásolók
  • A WFP modellek a lézernyomtatókhoz képest egyharmadára csökkenthetik a beavatkozási időt
  • A RIPS nyomtatók esetében, a lézernyomtatókkal és lézeres fénymásolókkal összehasonlítva, 40 000 nyomat nyomtatása során akár 100%-kal csökkenthető a beavatkozási idő. 

 

3. MÍTOSZ: „A lézernyomtatók jobb nyomtatási minőséget kínálnak, mint a tintasugaras technológia”

TÉNY: A tintasugaras technológia professzionális minőséget biztosít a tintacsepp alakjának és méretének pontos szabályozásával

  • A PrecisionCore technológiát alkalmazó tintasugaras készülékek nyomtatóáramkörönként 600 vagy akár 720 dpi valós teljesítmény mellett akár háromszor nagyobb fúvókasűrűséggel rendelkeznek a hagyományos piezo nyomtatófejekhez képest.

 

4. MÍTOSZ: „A tintasugaras technológia hangos”

TÉNY: A tintasugaras nyomtatók akár 18%-kal csendesebben üzemelnek, mint a lézernyomtatók 

  • A WFP modellek akár 18%-kal (29,42 dBA) halkabbak, mint a lézernyomtatók és a lézeres fénymásolók

 

5. MÍTOSZ: „A tintasugaras technológia kevésbé megbízható, mint a lézertechnológia.”

TÉNY: A tintasugaras nyomtatók ritkábban igényelnek beavatkozást, mint a lézernyomtatók, ezáltal megbízhatóbbak

  • A WFP modellek a BLI által kiadott „Megbízhatósági tanúsítvánnyal” rendelkeznek, és akár 75 000 nyomatot képesek elkészíteni hibás papírbehúzás vagy szervizhívás nélkül

 

6. MÍTOSZ: „A tintasugaras technológia nem környezetbarát”

TÉNY: A tintasugaras technológia csökkenti a nyomtatás során keletkező hulladék mennyiségét, és akár 82%-kal kevesebb energiát fogyaszt, mint a lézertechnológia 

  • A WFP modellek közel 80 000 oldal nyomtatása esetén akár 95%-kal (vagy 77 kilogrammal) kevesebb hulladékot termelnek, mint a lézeres modellek és a lézeres fénymásolók
  • A WFP modellek akár 82%-kal kevesebb energiát fogyasztanak, mint a lézernyomtatók és a lézeres fénymásolók

 

Az irodai környezetben a lézeres nyomtatás mindig „jól bevált” választás volt, mivel azonban a további fejlődés tekintetében szűk mozgástérrel rendelkezik, a tintasugaras technológia már felülmúlja a lézeres megoldásokat.

 

„Több mint három évvel ezelőtt mutattuk be a WorkForce Pro (WFP) üzleti tintasugaras nyomtatóinkat, melyek egy eredetileg a nehézipar számára kifejlesztett megoldást, a PrecisionCore technológiát használják. A PrecisionCore-alapú termékek üzleti piacon való megjelenése a BLI teszteredmények alapján gyors, magas minőségű nyomtatást tesz lehetővé a lézeres készülékekhez képest fél áron és kisebb környezeti terheléssel” – mondta el Fábián Miklós, az Epson Magyarország kereskedelmi vezetője.

 

Egyre több vállalat fedezi fel a tintasugaras nyomtatás előnyeit a lézeres nyomtatáshoz képest, amit az IDC piackutató előrejelzése is bizonyít. Eszerint, a tintasugaras szektor 2020-ra gyors, 10,2%-os növekedésnek indul. A tintasugaras technológia munkahelyi alkalmazása várhatóan tovább terjed, különösen Nyugat-Európában, ahol az üzleti tintasugaras nyomtatók piaca 5,1%-kal nőtt 2015-ben a lézeres készülékek rovására.

 

,,A piaci növekedésből adódó igények kielégítése és a nyomtatófejek minőségének, és hatékonyságának maximalizálása érdekében az Epson komoly összegeket fektetett a tintasugaras megoldások fejlesztésébe. Ez az új gyártóüzemek esetében 400 millió eurós beruházást jelentett, és az Epson további 185 millió euró összeget tervez befektetni a PrecisionCore technológia korszerűsítésébe a következő három év folyamán” - mondta el Fábián Miklós.

 

Kulcsszavak: felmérés nyomtatás Epson

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05