Kihirdették a „Digitális Esély 2017” pályázat nyerteseit
Az Infotér konferencián, az infokommunikációs szektor és a kormányzati szereplők legnagyobb közös rendezvényén hirdették ki a „Digitális Esély 2017” pályázat eredményeit. Idén tizenegy, hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet projektjavaslatát díjazták.
A hátrányos helyzetű fiatalok IT oktatásával foglalkozó civil szervezetek képviselőinek Sík Zoltán Nándor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) alelnöke és Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója adta át a támogatásról szóló okleveleket.
A szervezetek összesen tízmillió forint támogatást kapnak. A díjazottak:
- BIT Egyesület
- Egyesek Ifjúsági Egyesület
- Kállósemjéni Diákokért és Ifjakért Egyesület
- Lépjünk hogy Léphessenek Közhasznú Egyesület
- Lepkeszárny Alapítvány
- Nem Adom Fel Alapítvány
- Nógrádi Grund Klubhálózat
- Szenyorita Közhasznú Egyesület
- SZETA Egri Alapítványa
- Turai Tanulókért Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány
- Értelmi Fogyatékosok Fejlődését Szolgáló Magyar Down Alapítvány
Sík Zoltán Nándor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács alelnöke a díjátadón kiemelte: „A Digitális Esély pályázat kiválóan illeszkedik a kormány Digitális Jólét Programjához, amelynek célja, hogy minél nagyobb mértékű, minél több emberhez eljutó digitális fejlesztések valósuljanak meg. A benyújtott pályázatokat áttekintve korábban elsősorban a felhasználói szintű infokommunikációs ismeretek elsajátítását elősegítő programokkal indultak a civil szervezetek, míg az idei évben markánsan megjelentek a programozás, a kódolás, valamint a robotika oktatását támogató kezdeményezések is. Az ilyen típusú oktatás sok esetben kiscsoportos műhelymunka keretében történik majd, így az informatikai gondolkodás elsajátításán túl a gyermekek szociális készségei is javulnak. Ez a tudás a mai világban konkrét boldogulást, munkaerő-piaci versenyelőnyt jelent majd számukra.”
„A Digitális Esély pályázat négy évvel ezelőtt indult, az SAP szoftvercég és az NHIT együttműködésének köszönhetően. A program azóta minden évben hozzájárul a hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkóztatásához Magyarországon, az idén várhatóan 1500 fiatal számára hozza közelebb a digitális világot” – mondta el Ablonczy Balázs. Az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója aláhúzta: az SAP számára a gazdaság digitális átalakulásának támogatása még hangsúlyosabbá válik a Magyar Kormánnyal kötött stratégia megállapodás alapján.
Kapcsolódó cikkek
- Folytatódhat a nevezés - Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Magyar cégek irodáiban is szerezhető világszínvonalú munkaélmény
- A legjobb hazai alkalmazásokat keresi az Innovmatch verseny
- Már csak 5 nap van hátra ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezéséből!
- Indul az idei InnoMax Díj
- Rádiós döntések a Médiatanács ülésén
- Az év középiskolai tanári csapata a digitalizációért
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
- Harmadszor írják ki a fiatal vezetők díját
- Már csak 3 hétig nevezhetsz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kihirdették az idei Vodafone Digitális Díj nyerteseit
Kéz-ortézis, nyelvtanulást segítő szoftver és idősek számára készített videóhívó gomb is található az idei díjazottak között. A Vodafone Magyarország Alapítvány által kiírt, 15 millió forint összdíjazású pályázatra olyan projektekkel lehetett nevezni, melyek a digitalizáció segítségével kínálnak megoldást napjaink legégetőbb kihívásaira. Ebben az évben összesen 118 pályázat érkezett három kategóriában (Digitális Társadalom, Digitális Esélyegyenlőség, Környezetvédelem és Fenntarthatóság), továbbá egy Inkubációs Különdíjat is kiosztottak.
A napelemes rendszer kiépítése a bolygónkat és a pénztárcánkat is kíméli
Régóta tudjuk, mekkora problémát okoz a klímaváltozás, amit az emberiség felelőtlen és következetlen életvitelével egyre szélsőségesebb és drasztikusabb irányba sodor. Világszerte számos kezdeményezés született a tendencia lassítására, visszafordítására, főként az országok, illetve a nagyvállalatok szintjén, de a jelek azt mutatják, ez még mindig kevés. Sokkal szélesebb körű összefogás kell az emberek, a lakosság körében is, azonban ennek megvalósításához egyrészt további motiválásra, másrészt anyagi támogatásra van szükség.
Átadták az Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjait
A 31. alkalommal meghirdetett, 2021-22. évi Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, a díjakkal járó több mint 2,5 forint ösztöndíjat osztott ki a június 13-ai eredményhirdetésen a versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, továbbá 8 kiemelkedő innovatív középiskolai tanár 500-800 E Ft-os, 8 legeredményesebb innovatív középiskola 800-1000 E Ft-os díjban részesült. A díjazottakról és a további 27, dicséretben részesített pályázatról szóló kiadvány a következő linken nyitható meg.
Zseniális ifjú innovátorok
Nyolcvankettő fiatal versenyző dolgozta ki kiemelkedő természet-tudományos, ill. műszaki projektjét a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre. A zsűri kiválasztotta a legjobb projekteket, a hivatalos eredményhirdetésre és a díjak átadására június 13-án a Magyar Tudományos Akadémián kerül sor.
Immáron 20 éve támogatják a hazai kutatónőket
Egy év alatt több mint 250 000-rel növekedett a női kutatók száma az Európai Unióban, ez a szám azonban még mindig kevésnek minősül. Az Eurostat 2022-es felmérése szerint a korábbi évekhez hasonlóan a tagállamokban átlagosan 41 százalék a nők aránya a tudományos életben, de Magyarország alig 30%-os mutatóival sereghajtó a kontinens országai között. Ahhoz, hogy ez a szám növekedni tudjon, olyan programokra, ösztöndíjakra van szükség, amelyek támogatják a női kutatókat, hogy ne kényszerüljenek a pálya elhagyására sem társadalmi, sem egyéb nyomásra.