A gigabites szolgáltatások pörgethetik fel az európai gazdaságot

forrás: Prím Online, 2017. október 27. 13:22

A gigabites hálózatok alkotta GigaVilág a következő években forradalmasíthatja a gazdaságot és a társadalmat, ehhez azonban ösztönözni kell a beruházásokat, hogy a hálózatok alkalmassá váljanak olyan szolgáltatások támogatására, mint a virtuális jelenlét, a kiterjesztett valóság vagy az automatizált élet. 

Robert Redeleanu, a UPC Magyarország vezérigazgatója

Minderről Robert Redeleanu, a UPC Magyarország vezérigazgatója beszélt azon a budapesti sajtóeseményen, amelyen a szuperszélessávú hálózatok gazdasági és társadalmi hatásait vizsgáló legújabb nemzetközi kutatás eredményeit mutatták be. A kutatás kitér arra is, hogy a GigaVilág innovációs ciklusa 2025-ig évente legalább 250 milliárd euró közötti hozzáadott értéket generál az európai gazdaság és társadalom számára.

 

A UPC anyavállalata, a Liberty Global megbízásából az Arthur D. Little tanácsadó cég által elkészített jelentés bepillantást nyújt a jövőbe, kiemelve a gigabites sávszélességű telekommunikációs hálózatok alkotta GigaVilág megjelenésével járó izgalmas lehetőségeket, többek között a robotok asszisztálásával elvégzett távműtéteket, a sportesemények 3D-s, hologramos közvetítését, illetve a felhőkarcolók ablakainak drónok által végzett karbantartását is. Ezeknek az alkalmazásoknak az elterjedése és zökkenőmentes használata a hálózatok szolgáltatásminőségi képességeitől függ majd. A jövő hálózatainak a folyamatosan bővülő, nagy lefedettségű sávszélesség igényen túlmenően olyan kulcsfontosságú tulajdonságokkal kell rendelkezniük, mint az alacsony késleltetés, a magas megbízhatóság és biztonság, valamint rugalmasnak és az egyedi igényekre szabhatónak is kell lenniük.

 

Az elemzés kiemeli, hogy napjainkban lépünk be a „harmadik internetes ciklus” korába, amikor a hálózatok minőségét elsősorban már az adatok rendelkezésre állásának minősége határozza meg. Éppen ezért kulcsfontosságú a jelenleg használt vezetékes és mobil technológiák további fejlesztése mind az optikai, mind a Docsis 3.1 vagy akár az 5G megoldások irányba. Ez biztosíthatja, hogy a szolgáltatók időben felkészüljenek a gigabites sávszélességet igénylő applikációk kiszolgálására és a „negyedik ipari forradalom” kihívásaira.

 

„Unlocking Gigaworld Innovation” 2017 study committed by Liberty Global and AD

 

A kutatás kitér arra is, hogy a nagy sávszélességű hálózatok és intelligens applikációk alkotta GigaVilág innovációs ciklusa 2025-ig évente legalább 250 milliárd euró hozzáadott értéket generál az európai gazdaság és társadalom számára. Minden egyes, a gigabites fejlesztésre költött euró akár nyolcszoros haszonnal térülhet meg az ország gazdasága számára. Az ugrásszerű gazdasági növekedés elsősorban a gigabites sávszélességű hálózatok adottságait kihasználó alkalmazásoknak köszönhető majd, amelyek felgyorsítják az innovációs ciklust, növelik a termelékenységet és új szakmák, üzleti modellek kialakulásához járulhatnak hozzá.

 

„A GigaVilág kiteljesedésének alapfeltétele a gigabites sávszélességű telekommunikációs hálózatok minél szélesebb körű elterjedése. Az olyan forradalmi megoldások tömeges elterjedéséhez, mint a virtuális jelenlét, a kiterjesztett valóság és az automatizált élet, a piaci és az állami szereplők szoros együttműködésére és kiszámítható szabályozási környezetre – például az iparágat sújtó különadók kivezetésére – van szükség, amely ösztönzi a beruházásokat és tág teret hagy az innovációs ciklusok kiteljesedésének” – mondta Robert Redeleanu, a UPC Magyarország vezérigazgatója. Mindemellett azt is hozzátette, hogy „a Liberty Global hosszútávú befektetései támogatják a Gigabites társadalom fejlődését, amelyben mindenki számára elérhető lesz a nagysebességű internet-hozzáférés. Ezek a fejlesztések jelentős hatást gyakorolnak a világgazdaságra, és büszkék vagyunk a GigaVilág megvalósításában betöltött kiemelt szerepünkre.”

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Work Trend Index: Virtuális asszisztens fogja tehermentesíteni az embereket a munkahelyeken

Alapjaiban alakítja át a munkahelyeket a mesterséges intelligencia a Microsoft idei Work Trend Index kutatása szerint. Az AI nem veszi el az emberek munkáját, hanem felszabadítja őket a magasabb hozzáadott értékű tevékenységekre. Az elmúlt évek technológiai fejlődése gördülékenyebbé tette a kommunikációt, közben azonban az erre fordított idő és a munkatársakkal megosztott információ mennyisége is vészesen megnőtt. A problémára az újgenerációs mesterséges intelligencia, az irodai szoftverekbe hamarosan beépülő Copilot kínál megoldást, amit a felmérés szerint a munkavállalók többsége bizakodva vár.

2023. június 7. 12:55

Bárki az energiaátmenet aktív résztvevője lehet

Az energiaátmenet aktív résztvevője válhat bárkiből a Schneider Electric, a Nemzetközi Kereskedelmi Központ és az Atelier 21 nevű francia civil szervezet új, képzési kezdeményezésének köszönhetően. A „Legyél az energiaátmenet résztvevője” címet viselő ingyenes tanfolyam már elérhető angol nyelven, a későbbiekben pedig további nyelveken is hozzáférhető lesz. A tanfolyamra június 12-ig lehet jelentkezni.

2023. június 7. 11:23

A NEXT 3D konferencia az additív gyártás hazai ipari alkalmazásaira fókuszál

Ha érdeklik a 3D nyomtatás sikeres, hazai ipari alkalmazási példái, jelölje be naptárában a szeptember 12-i dátumot és vegyen részt a NEXT 3D konferencián! Az egyedülálló iparági találkozó az additív gyártás trendjeire, a területet megmozgató kérdésekre és a szakma legjobb gyakorlataira fókuszál.

2023. június 7. 09:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Hogyan lopják el adatainkat a hackerek és mire figyeljünk jelszókezelő vásárlásakor?

2023. május 31. 15:40

Itt a legnagyobb webáruházak rangsora

2023. május 23. 20:10

Új fizetési kapu magyar e-kereskedőknek

2023. május 18. 12:49

Nem törődünk eléggé online adataink védelmével

2023. május 8. 15:39