Testre rögzíthető szenzorokat tesztel a Vodafone
A Vodafone szakemberei közösen vesznek részt tudósok egy csoportjával, a világ legjobb maratonfutóival és más iparági partnerekkel a SUB2 elnevezésű projektben. A SUB2 célja, hogy a tudomány és a technológia segítségével szabályos módon biztosítson teljesítményfokozást sportolóknak.
A Vodafone mérnökeinek munkája nyomán azok az élsportolók és edzőik, akik azt tűzték ki célul, hogy a világon elsőként két óránál rövidebb idő alatt fussák le a maratoni távot, lehetőséget kaptak, hogy valós időben kövessék a futáshatékonyságot, valamint a környezeti- és testhőmérsékletet.
Maria Azucena Diaz spanyol olimpikon teszteli a testszenzorokat. Forrás: ElPais
Tavaly a Vodafone egy SUB2 elnevezésű okosóra-alkalmazást fejlesztett ki, amely mobil hálózatokon át telemetrikus adatokat szolgáltat, valamint bővített funkciójú helyzetkövetési megoldást kínál. Kenenisa Bekele, a világ egyik legjobb maratonfutója a 2017-es berlini maratonfutáson digitális pacemakerként használta az alkalmazást.
Partnereikkel közösen a Vodafone mérnökei mostanra egy olyan megoldást dolgoztak ki, amelynek segítségével többféle test-szenzor is képes mobilhálózaton kommunikálni a SUB2 érzékelővel. Ennek köszönhetően képesek megfigyelni a sportolók kontaktusidejét, lépésütemét és becsapódási szögét – a Gait Up, a Lausanne-i Egyetemi Kórházból (CHUV) kivált vállalkozás és a Lausanne-i Svájci Technológiai Intézet (EPFL) mozgásérzékelői olyan futáshatékonysági adatokkal szolgálnak, amelyek segítségével az edzőcsapatokban dolgozó fiziológusok meg tudják határozni a sportolók futási mechanizmusának részleteit, megfelelő tanácsokkal ellátva őket a sérülések elkerülése és a teljesítmény fokozása érdekében, akár futás közben is.
Lehetővé vált a 3D vizualizáció is – a Notch nevű startup vállalkozás technológiája 3D-ben képes a futómozdulatokat okostelefonon vagy laptopon rekonstruálni, ami segít a sportoló fizikai karbantartásáért és teljesítményéért felelős személynek a megfelelő korrektív futóstratégiák kialakításában.
Mindemellett pedig képesek figyelni a bőr és a földfelszín hőmérsékletét. A francia Bodycap labor által kifejlesztett szenzorok használatával a SUB2 alkalmazás már arra is képes, hogy az élsportolókat tájékoztassa, amikor futás közben a testhőmérsékletük a szokásos tartomány fölé szökik, ezért változtatniuk kell vízbeviteli stratégiájukon. A csapat tervei szerint az alkalmazás a közeljövőben a maghőmérsékletet is feltünteti majd.
Férfi és női élsportolók ma már világszerte használják a SUB2 alkalmazást edzés közbeni és versenyteljesítményük fokozásához.
Kapcsolódó cikkek
- Technológiai karrierdélután lányoknak a Skool és a Vodafone szervezésében
- Érkezik a Fitbit Ionic okosórájának új kiadása
- Vodafone a holdon
- Drónkövető technológiát tesztel a Vodafone
- A digitális próbafülkék valósággá válnak
- Vodafone Díjat kapott Enyedi Ildikó
- Hálózatot fejleszt a Vodafone
- A vodafone 90 gigabájtnyi meglepetéssel készül a szerelmeseknek
- A Nokia és a Vodafone segítség katasztrófahelyzetben
- Vodafone ünnepi adatok
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI megoldás segítheti a vállalatokat dekarbonizációs céljaik megvalósításában
Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.
Személyre szabott diagnosztika és hatékonyabb kezelések okoseszközökkel
Az okoseszközök és felhőalapú rendszerek egyre több iparágban jelentenek innovációt és az egészségügyi ellátásban, orvosdiagnosztikában is valódi áttörést hozhatnak. A hazai egészségügyben elsőként jelent meg az a technológia, amellyel az orvosok hozzáférhetnek a betegek által rögzített vércukorszint adatokhoz, ami sokkal hatékonyabb módon teszi lehetővé a személyre szabott terápiák felállítását.
Changing reality – az útkeresésre, újratervezésre fókuszálnak a SMART 2023 konferencia előadói
Napjaink egyik legnagyobb kihívása elengedni a megszokott, jól ismert mintákat, berögződéseket, és új utakat, nézőpontokat keresni helyettük. A 2023. április 26-án a budapesti Akváriumban megrendezésre kerülő SMART 2023 konferencia előadói is ezt a témát járják körül Nancy Rademaker, az ügyfélközpontú innováció nemzetközi hírű előadójának keynote beszédét követően. Az IVSZ népszerű B2B üzleti eseményén szó esik majd arról, milyen hatással lesz a Metaverzum, az MI-technológiák és a decentralizált gazdaság az egyes szektorok jövőjére. Az előadók arra is választ keresnek, hogy miként lehet fenntartható világot alkotni egy alapvetően fenntarthatatlan környezetben, illetve hogyan változik meg a gazdaság és az üzlet a valós és a virtuális világ határának elmosódása nyomán.